Jump to content
diablo2323

Cum sa pacalesti tonomatele de cafea - partea a 2a

Recommended Posts

partea a 2a pt ca mai este un tutorial de genu

in primul rand nu stiu daca metoda este arhicunoscuta printre voi

in al doilea rand nu stiu daca merge la toate tonomatele da' la mine in liceu merge

sa zicem ca , cafeaua sau ciocolata calda e un leu

deci ai nevoie de un leu si o bucata de scoci pe care o lipesti la un capat

introduci bancnota in tonomat si de la capatul astalalt tu ti de scoci astfel incat sa nu tio traga inauntru( chiar daca ti-o trage inauntru ti-o va da inapoi pt ca nu poate citi scociul ) astepti pana o citeste ..dureaza cam o sec ..dupa care tragi leul inapoi...de aici sper ca te descurci

va spun inca odata ...nu toate tonomatele primesc si bancnote , chiar daca primesc nu stiu daca merge la toate... merita incercat !

incercarea moarte n-are

  • Upvote 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

pfuai de capu meu ....

n-ati vazut in viata voastra un tonomat deschis

in primu rand banii ii citeste cand ii baga in casuta cu bani...se aude un zgomot de baraiala cand intra banii acolo...e o chestie ca o cutie...intra banii acolo si o chestie cu arc ii tine presati ... adica gen n-ai nici o sansa sa mai tragi inapoi bancnota...

cel putin asa sunt aparatele noi care au inceput sa se schimbe in marile orase.

Link to comment
Share on other sites

?i eu m-am gândit cândva la o chestie din asta. Dar cu o scoic? la cap?t? Niciodat?. Asta chiar e creeativ.

nu mai zic nimic...foloseste tu o scoica ...am facut tutorialul degeba se pare...nu ati inteles nimic

adica gen n-ai nici o sansa sa mai tragi inapoi bancnota

nu o tragi tu ma...tu o ti sa nu intre de tot , o ti numa pana se citeste ..e o fractiune de secunda

Link to comment
Share on other sites

Metoda este foarte riscanta, pt. 1 leu sa platesti cu libertatea... O metoda de care uzeaza angajatii firmelor de paza privata, jandarmii, politia, pompierii etc. este folosirea din dotare a statiilor de emisie-receptie Motorola GP 340 sau CP 140, CP 160 etc. pentru a introduce "credit" pe automatele de cafea din incintele unitatilor, la metrou etc. La apropierea antenei statiei de display-ul automatului si apasarii butonului de emisie, frecventa pe care emite statia va introduce la fiecare apasare un credit. Metoda nu este functionala pe toata gama de automate, in general merge la cele cu plata pe baza de monete/monede.

Link to comment
Share on other sites

Nu merge...am incercat azi cu scotch ...fmm de aparat citeste bactonata si cand citeste scotchul imi da bactona dar credit nu-mi da de la bacnota aia....oricum incec peste cateva zile iara ca azi nush ce plm avea...am bagat 50 de bani si mi-a dat 1.50 credit:))

Pai inseamna ca a functionat dar nu ti-a afisat .Ti-a citit bactonata :-j + moneda de 50 bani = 1,5 lei .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...