Jump to content
Guest Kabron

Are cineva idee cine sunt ?

Recommended Posts

Sunt flooduri care nu se pot opri asa ca eu nu m-as arunca prea mult la a oferi astfel de servicii.

Oricum server bine configurat e pazit de majoritatea floodurilor, asa ca as merge pe o securitate mai generala.

Solutiile de genul costa bani multi, nu a spus nimeni ca ofera protectie dos / ddos la 5 euro pe luna :) Defapt si de drept nu exista protectie ddos, sunt doar solutii care inlatura din efectele unui atac.

Stiu ca site-ul arata asa cum se vede ... dar nu asta este important. Nu ofera nimeni servicii fara a avea experienta.

Kabron, pe site-ul din footer sunt numere de telefon, adresa, date despre firma, adresele de email, inclusiv coordonatele GPS ale firmei. Daca toate astea sunt la vedere cred ca nu mai are rost sa intrebi invariabil "cine este x"

Link to comment
Share on other sites

Solutiile de genul costa bani multi, nu a spus nimeni ca ofera protectie dos / ddos la 5 euro pe luna :) Defapt si de drept nu exista protectie ddos, sunt doar solutii care inlatura din efectele unui atac.

Stiu ca site-ul arata asa cum se vede ... dar nu asta este important. Nu ofera nimeni servicii fara a avea experienta.

Kabron, pe site-ul din footer sunt numere de telefon, adresa, date despre firma, adresele de email, inclusiv coordonatele GPS ale firmei. Daca toate astea sunt la vedere cred ca nu mai are rost sa intrebi invariabil "cine este x"

oricum cred ca domeniu ala e o mina de aur, ddos.ro e totusi ceva

Link to comment
Share on other sites

Solutiile de genul costa bani multi, nu a spus nimeni ca ofera protectie dos / ddos la 5 euro pe luna :) Defapt si de drept nu exista protectie ddos, sunt doar solutii care inlatura din efectele unui atac.

Stiu ca site-ul arata asa cum se vede ... dar nu asta este important. Nu ofera nimeni servicii fara a avea experienta.

Kabron, pe site-ul din footer sunt numere de telefon, adresa, date despre firma, adresele de email, inclusiv coordonatele GPS ale firmei. Daca toate astea sunt la vedere cred ca nu mai are rost sa intrebi invariabil "cine este x"

Eu incerc sa iti explic ca sunt atacuri flood, a caror efecte nu le poti inlatura nici macar ameliora. ex: cum ar fi daca serverul ar primii milioane de cereri de conectate de la sute de mii de servere cu banda mai mare decat a ta in extern? providerii nu au tabele de filtrare dezvoltate pt extern nu prea ai ce sa faci mai ales daca conexiunile sunt identice cu cele ale clientilor obisnuiti...nu te gandi la conexiuni syn alea sunt super usor de rezolvat.

Link to comment
Share on other sites

Poti face requesturi catre servere cu pachete modificate cat sa le pui pe toate sa comunice cu victima.....plm no comment....

PS: intreaba ce au patit cei de la workstationul simpleq acum cativa ani, era si o pagina de informare a lor cu detalii dar acum vad ca nu mai este as fi dat link in postul anterior.

Link to comment
Share on other sites

adica 6 oameni :)) . Totusi crezi ca la cati bani au facut aia si la ce nivel sunt ei, au vreun interes sa-ti dea tie flood? sa fim seriosi, floodu in ziua de azi e toolu frustratilor sau e folosit pentru un fel de razbunare legitima. Daca nu te iei tu de ai mai b00si dintre crackeri poti sta fara griji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...