Jump to content
Grammar

Salut!

Recommended Posts

Salut, eu sunt Grammar. Bine v-am gasit.

Am venit (sau poate eram de mai mult timp) cu gandul de a face putina ordine printre cuvintele si semnele de punctuatie de pe aici. Se pare ca reactiile primite nu sunt tocmai cele la care ma asteptam. Unora nu le place ordinea, ce sa le faci. Macar m-am ales si eu cu un prieten pe viata (ripoff).

Pentru ca sunt si eu om, mai gresesc. In caz de ceva, astept o corectare din partea voastra.

Edited by Grammar
Link to comment
Share on other sites

@Grammar: Bun venit.

Eu sunt de acord ca ar trebui respectata limba romana cat si semnele de punctuatie, mai mult decat atat, imi pare chiar bine ca incerci sa schimbi ceva, insa asta nu inseamna ca trebuie sa scotocesti fiecare topic si post in parte, corectand pe oricine.

Daca face cineva vreo gresala de ortografie asta nu denota neaparat lipsa de educatie, cu atat mai mult, nu reflecta varsta celui care scrie.

Tinand cont de profilul forumului, inainte de a mai jigni pe cineva aici, zicandu-i copil sau orice altceva iti trece prin minte, iti recomand cu caldura site-ul web Internet Slang words - Internet Dictionary - InternetSlang.com

Intr-un alt post de-al tau, am observat ca ai taiat terminatia unui cuvant, punand un apostrof, lucru ce denota o mare saracie spirituala si ma duce la supozitia ca esti manelist, insa, tinand cont ca militezi pentru utilizarea corecta a limbii romane, o sa trecem cu vederea peste asta.

Un alt punct negativ pe care ar trebui sa ti-l atribui este acela ca nu folosesti diacritice. Nu am inventat eu asta, orice roman stie ca limba romana se scrie cu diacritice. In cazul in care ai oarece nelamuriri cu acest lucru, poti consulta pagina Wikipedia:Diacritice - Wikipedia

Daca incercam sa ne educam semenii, punandu-i la zid pentru orice gresala, hai sa mergem pana la capat, ca la carte.

Bafta la corectat si la facut prieteni.

PS: Sper sa nu spui ca nu-mi place sa citesc.

Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Grammar scrii posturi pentru bloguri?

Nu.

Ce stii sa faci?ceva limbaje de programare?Trebuia sa anunti asta!Sau nu ai citit regulile acestui forum?

Cunosc regulile.

@Grammar: Bun venit.

Eu sunt de acord ca ar trebui respectata limba romana cat si semnele de punctuatie, mai mult decat atat, imi pare chiar bine ca incerci sa schimbi ceva, insa asta nu inseamna ca trebuie sa scotocesti fiecare topic si post in parte, corectand pe oricine.

Daca face cineva vreo gresala de ortografie asta nu denota neaparat lipsa de educatie, cu atat mai mult, nu reflecta varsta celui care scrie.

Tinand cont de profilul forumului, inainte de a mai jigni pe cineva aici, zicandu-i copil sau orice altceva iti trece prin minte, iti recomand cu caldura site-ul web Internet Slang words - Internet Dictionary - InternetSlang.com

Intr-un alt post de-al tau, am observat ca ai taiat terminatia unui cuvant, punand un apostrof, lucru ce denota o mare saracie spirituala si ma duce la supozitia ca esti manelist, insa, tinand cont ca militezi pentru utilizarea corecta a limbii romane, o sa trecem cu vederea peste asta.

Un alt punct negativ pe care ar trebui sa ti-l atribui este acela ca nu folosesti diacritice. Nu am inventat eu asta, orice roman stie ca limba romana se scrie cu diacritice. In cazul in care ai oarece nelamuriri cu acest lucru, poti consulta pagina Wikipedia:Diacritice - Wikipedia

Daca incercam sa ne educam semenii, punandu-i la zid pentru orice gresala, hai sa mergem pana la capat, ca la carte.

Bafta la corectat si la facut prieteni.

PS: Sper sa nu spui ca nu-mi place sa citesc.

Numai bine.

Nu am scotocit fiecare post. Le iau la nimereala, trebuie sa fie de o dimensiune cat de cat rezonabila.

Un apostrof denota o mare saracie spirituala? Si ca sunt manelist? Se pare ca nici una dintre supozitiile tale nu este valabila in cazul meu. In legatura cu siteul, il stiu. In legatura cu diacriticele, nu era nevoie sa imi dai o pagina de Wikipedia pentru a intelege. Stiu cum se folosesc, crede-ma. Tinand cont de profilul siteului, dupa cum zici tu, am ales sa nu folosesc diacritice.

Se pare ca nici tu nu intelegi anumite aspecte, pe langa cel cu apostroful. Nu pun pe nimeni la zid, dupa cum ai vazut, am corectat. Nu m-am luat de nimeni in prima instanta.

Cat despre mine, nu voi salaslui prea mult timp pe acest taram, vreau doar sa indrept ceva, pe cat e posibil. Nu depinde de mine.

Edited by Grammar
Link to comment
Share on other sites

Nu imi aduc aminte sa fii afirmat ca limba engleza nu imi place.

Iti place atat de mult limba romana incat o futi mereu, facandu-i pui.

"Nu imi aduc aminte sa fii afirmat...", in cazul tau, "fii" se scrie cu un singur "i". De alta data, nu mai veni cu idei de cacat pe care nici macar tu nu le poti adopta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...