Jump to content
sado

Sfarsitul lumii va fi evitat prin gasirea a 13 cranii Maya

Recommended Posts

images?q=tbn:ANd9GcQBUffTuO_WFmRSR2jYdUPR-S5SsxllDpfUNe9yH6eY0hF6xYpbmxCpzmdO2gS-a scris mult despre profetiile Maya legate de sfarsitul lumii in 21.12.2012. Chiar in aceasta zi, se sfarseste calendarul lor, vechi de 5.000 de ani.

Potrivit acestor reprezentanti ai civilizatiei antice, catastrofa ar putea fi evitata cu ajutorul unor artefacte misterioase lasate de extraterestri in diverse colturi ale lumii, conform teenproblem.net

Astfel, de la sfarsitul secolului al IX-lea, in diferite parti ale lumii, oamenii au inceput sa gaseasca cranii artificiale care au capatat numele generic de “cristale”. Lucrul comun al acestora este ca tehnologia folosita la crearea lor este necunoscuta stiintei moderne. Conform civilizatiei Maya, aceste artefacte ar putea fi gasite atunci cand oamenii vor fi pregatiti sa accepte profetiile ascunse in aceste cranii.

In anul 1927, arheologul englez Frederick Mitchell-Hedges a gasit faimosul “craniu al destinului” cunoscut si sub numele de “craniul Mitchell-Hedges”. A devenit clar ca descoperirea acestor cranii nu este intamplatoare, iar originea lor este destul de misterioasa, facand ca legendele antice sa nu fie ignorate.

A exisat, insa, si o varianta mai optimista. Potrivit acesteia, mayasii nu au prezis sfarsitul lumii, ci au fost siguri ca pe 21-12-2012 se va intampla ceva care va schimba viata oamenilor, un eveniment care ar putea duce la o regandire a ordinii mondiale. Ar putea avea loc si o descoperire care va deschide calea omeniri catre misterele Universului

images?q=tbn:ANd9GcRFliHHYVc9n4fqRDJwrmYHG4UhKSe3i3T4jSEXzYZ4X1zpnW8xjQ

Nu exista nicio indoiala asupra craniilor de cristal, insa oamenii de stiinta nu au cazut inca de acord asupra anilor in care au fost confectionate. Mitchell-Hedges a estimat ca descoperirea sa dateaza de acum 1600 de ani. Alti experti cred ca ar fi putut fi executat acum 10.000 de ani. Urmasii actuali ai mayasilor sustin ca acest craniu ar avea o vechime de 100.000 de ani. Iar acest lucru, deja, inseamna ca nu ar fi putut fi creatia mainilor mayase, a caror civilizatie a disparut in prima jumatate a mileniului al doilea, dupa ce a supravietuit 3500 de ani.

Varsta unui alt craniu de cristal , “Boban”, este aproximata la 500 de ani. Craniul “Maxx”, conform cercetatorilor, a fost confectionat acum 700 de ani. Craniile de cristal nu prezinta nici un semn de prelucrare mecanica. Daca a fost folosit laserul? Dar de unde laser la indieni?

Daca, totusi, este acceptata ideea ca aceste cranii au fost create cu ajutorul laserului, atunci trebuie sa acceptam si ideea ca civilizatia Maya a luat contact cu extraterestrii. Este ciudat ca oamenii care au luat contact cu craniul Mitchell-Hedges au avut manifestari ciudate: unii au cazut intr-o depresie profunda, in timp ce altii au capatat adevarate stari de euforie.

Recent, oamenii de stiinta de la Institutul Smithsonian au facut anumite conexiuni, plecand de la constatarea ca in cipurile calculatoarelor se folosesc cristale de quartz . Ele sunt microscopice, dar pot retine multi GB de informatie. Cata informatie se poate aduna intr-un cristal care cantareste cinci kilograme? Pot fi craniile artificiale niste calculatoare extraterestre?

images?q=tbn:ANd9GcS_HqGZoGN-_V2hal62igL0WOMtKkOspJK7JyDhPWT8Gd1NA1IIdA

Conform unei legende Maya, craniile sunt in numar de 13. Unul este central, iar celelelate, 12, il inconjoara formand o sfera.

Putem crede sau nu in aceste legende, insa este o realitate faptul ca aceste cranii au fost gasite in ultimii 100 de ani. De ce nu au fost gasite mai devreme? Poate, pentru ca nu sosise momentul potrivit?

Pana in prezent s-au gasit 8 cranii de cristal. Ultimul a fost gasit in anul 1996. Conform legendei Maya, oamenii trebuie sa le gaseseasca si pe celelate 5. Daca ele vor fi gasite pana la 21 decembrie 2012, umanitatea va evita probabil o catastrofa. Vom reusi?

ME:Am postat pentru ca mi sa parut foarte interesant..cel putin acest articol poate schimba anumite pareri despre religii si ozn-uri :)).

Sursa: 2012 sfarsitul lumii: Sfarsitul lumii va fi evitat prin gasirea a 13 cranii Maya

Link to comment
Share on other sites

Este gresit! Sunt doar 11 cranii si 2 scule de Mayas de marimi cuprinse intre 13-17cm. Plus de asta cercetatorii au descoperit ca doar Harry Potter ar avea puterea sa gaseasca scula de 13cm (cea mai mica) pentru ca sunt legati printr-un legamant sacru facut intre ma-sa si Voldemort inainte s-o mierleasca.

On: What the fuck ;))?

Link to comment
Share on other sites

LoL

Nu stiiu ce sa zic se zice ca exista dovezi ca sunt de pe vremea mayasiilor.

Si dupa aia vin alti batuti in cap....cei de la "Ancient Aliens" sa zica ca extraterestrii sub forma de zei i-au lasat mayasilor craniile de cristal.Ei mai spun ca aceste cranii conting date importante ele fiind un fel de USB al extraterestriilor.

:))

Pe bune...

Link to comment
Share on other sites

Mda mie mi se pare un pic deplasat da nu prea adica e POSIBIL.

Faptul ca multe culturi din lume venereaza aceelasi lucruri fara ca aceste culturi sa se intalneasca vreodata.

Toti vorbesc despre ingeri/dumnezei care coboara din cer...din stele

Pana si in Biblie se vorbeste de "Chariot of fire"

Pe bune va recomand sa va uitati la TOATA seria "Ancient Aliens"

Cautati pe youtube...

MULTE MULTE MULTE....dovezi...

Link to comment
Share on other sites

Mda mie mi se pare un pic deplasat da nu prea adica e POSIBIL.

Faptul ca multe culturi din lume venereaza aceelasi lucruri fara ca aceste culturi sa se intalneasca vreodata.

Toti vorbesc despre ingeri/dumnezei care coboara din cer...din stele

Pana si in Biblie se vorbeste de "Chariot of fire"

Pe bune va recomand sa va uitati la TOATA seria "Ancient Aliens"

Cautati pe youtube...

MULTE MULTE MULTE....dovezi...

:|

Nu va inteleg..daca sunt multe dovezi de ce zici ca e deplast? deplasat este sa crezi in zei si intr-o carte idioata scrisa de vreun aiurit care pobabil a scriso pentru o de manipuare in masa..si a reusit extrem de bine..

http://documentare.italk.ro/tag/ancient-aliens/ (RO/

Edited by beaubere
Link to comment
Share on other sites

Pai sunt multe dovezi..in sensul ca nu sa dovedid a fii altceva deci e clar facut de extraterestrii.

Pe de alta parte picturiile cu OZN-uri sunt incredibiile,picturiile din pesteri sculpturiile.

Cele mai bune INCREDBILE dovezi sunt avioanele acelea mici si inscriptiile din Egipt cu submarine, avioane, ozn-uri.....astea nu ai cum sa le negi.UN-DEBUNKABLE

Biblia...eu unu cred ca e facuta de masoni

Qoranul pe de alta parte are multe referiri la OZN-uri si la ameni care calatoresc printre stele...

Qoranul este un pic mai "stiintific" decat biblia.

Deci eu cred ca este ceva adevar si OZN-uriile nu sunt un fenomen modern

PS:scriu in graba :P _|_

Link to comment
Share on other sites

Cred ca am mai scris in vre-o 2 posturi dinastea sf , omu ce nu stie sau ce nu cunoaste au fost extraterestrii sau Dzeu . Acuam daca ai capu mare si nu le crezi nici pe una nici pe cealalta problema ta

TU ai capu foarte mare..il vad de aici , chiar acum vad cum se sparge in impactul cu luna..

Link to comment
Share on other sites

TU ai capu foarte mare..il vad de aici , chiar acum vad cum se sparge in impactul cu luna..

Tu esti papadie rau , numa astia mai prostalai ca tine cred tot ce ii la tv si postat pe o pagina de net . Ce am zis eu acolo cu capu mare e vorba in general nu crezi una din alea 2 explicatii cu Dzeu si extraterestri insemana ca ai capu mare si mai gandesti ceva cu el , da in cazu asta tu il ai mic rau nu te prea ajuta.

Link to comment
Share on other sites

Tu esti papadie rau , numa astia mai prostalai ca tine cred tot ce ii la tv si postat pe o pagina de net . Ce am zis eu acolo cu capu mare e vorba in general nu crezi una din alea 2 explicatii cu Dzeu si extraterestri insemana ca ai capu mare si mai gandesti ceva cu el , da in cazu asta tu il ai mic rau nu te prea ajuta.

Daca esti asa de destept de ce dracu mai vi aici sa ne zici in ce crede mata si tu?

Fuckoff.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...