Jump to content
g3oflo

Facebook ceva prostesc

Recommended Posts

Cea mai mare prostie din istoria internetului este siteul de socializare facebook un site care nu reprezinta nimic important pe internet, Facebook nu face nimic altceva, decât s? prosteasc? lumea, si s? atrag? caru?e cu pro?ti in socializarea asta de c?cat, in schimb Google, creaz? mereu ceva nou, vine cu idei noi. :)

Link to comment
Share on other sites

cred ca esti gelos pe tipul din spatele facebook ca are atatea miliarde si tu nu :P

daca nu ai inteles scopul facebook asta nu inseamna ca acel site nu e bun... ba char e unul din cele mai bune (si milioanele de vizitatori si membrii o dovedesc)

eu il folosesc la reclama, la agatat, la organizat intalniri (distractie in general) si multe altele...

Link to comment
Share on other sites

mare dreptate, e un cacat la fel de mare ca hi5 chiar mai rau pentru ca hi5-istii au migrat pe failbook deci facebook are acum un numar mai mare de cacanari decat hi5 :) toti prietenii mei, mai nou nu mai pot sa traiasca daca nu stau macar 1-2 ore pe failbook, am o colega care, parca il are in sange si in tot corpu, sta de dimineata pana seara(pana pe la 3-4 AM) si da comentarii, cauta, se joaca, vorbeste pe facebook :| + ca la ora de informatica intra pe ascuns pe facebook sa vada ce s-a mai intamplat

Si sora mea cu niste vecine care stau cu un etaj mai jos, nu mai pot sa vorbeasca F2F, ci numai pe facebook, odata a venit una dintre ele la mine la usa sa ii spuna lu soramea sa intre pe facebook sa ii spuna ceva, deci va dati seama cat de mult prosteste facebookul generatia asta noua?, fata aceea putea foarte frumos din moment ce si-o miscat dosu de la facebook pana la mine la usa sa ii spuna lu soramea pe loc ce avea de spus, dar nuuu s-a intors acasa si i-a spus pe facebook ca si-a luat niste pantofi O_o

Edited by BogdanNBV
Link to comment
Share on other sites

Bai...sa se inteleaga o chestie: daca un individ este slab intelectual, desigur ca Facebook-ul ii dauneaza. Daca stii sa-ti controlezi cat de cat mintea, e chiar folositor.

Mie-mi place ca multa lume are profil pe Facebook, si multi au numele real. Astfel ca imi este usor sa dau de anumite persoane. Dupa ce ma bag in seama pe FB, "trec in real life" :) Aa..si n-as compara hi5 cu FB...hi5 e dezastru..prea multe culori, prea multe tampenii care incurca navigarea, FB-u' are o interfata oarecum simpla.

Atat Facebooku' cat si creatoru' isi merita statuturile:)

Link to comment
Share on other sites

facebook s-a aruncat foarte bine pe domeniul socializarii si vedeti cat s-a ridicat. Momentan nu va foloseste dar mai tarziu, cand iti regasesti colegi dupa ani de zile. Imi place fata de alte retele sociale ca s-a lansat la un mod profesional.

Nu sunt insa decis asupra securizarii. Hi5 era jos la nivelul asta. Studiati insa partea de aplicatii, acceptul la impartirea datelor personale.

Yahoo pulse e varza ca toate proiectele yahoo, cat s-au straduit sa faca ceva similar, iar scopurile google nu au nicio legatura cu socializarea, asa ca anumite comparatii sunt absolut inutile.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...