Jump to content
paxnWo

pentru fraierii de pe forum

Recommended Posts

Prea multi aveti pretentii sa fiti ajutati si sa faca altii share cu voi. Va intrebati de ce sunteti luati la pula si de ce aveti impresia ca o ia la vale comunitatea.

Se pisa lumea pe voi ca ne-am saturat sa nu se ajunga nicaieri. Invatati sa scrieti corect romaneste, sa formulati o intrebare din care sa se inteleaga problema, sa cautati pe forum si pe google inainte de-a intreba ceva la care deja exista un raspuns si sa nu sune ca si cand noi am fii obligati sa va fim la dispozitie la orice ora.

Share-ul public n-are rost pe rst ca de fiecare data ati dat gherla si schimbati datele. Share-ul pe care-l stiti ( conturi in mare parte ) se face in cantitati mici, ofera bucurie pentru cei ce n-au si e pentru copii de 13 ani. N-avem de ce sa sheruim chestii care ne pun painea pe masa, iar cand astea se sheruisc inseamna ca nu mai au valoare.

Comunitatea nu o ia la vale, ci e vazuta asa de cei care sunt in vale.

Mai sunteti luati la pula pentru ca va credeti ceva cand defapt aveti burta lipita de ceafa. Sunteti penibli cand dati limbi in cur unora, fie ca o merita, fie ca nu. Pula va mai e pasata atunci cand sunteti idioti si dati raspunsuri idioate, ori cand va dati mari la prosti. Tot idioti sunteti cand incercati sa publicati / lansati / sheruiti conturi / linkuri / informatii pe care le are toata lumea si care nu ajuta cu nimic pe nimeni, dupa care aveti arfe ca ati ajutat comunitatea si ca meritati mai mult de-o pula.

Totul se rezuma la idiotenie. Aveti idei, ganduri, glume, gusturi, vorbe mult prea mediocre, dar mai grav e ca multi sunt chiar sub nivelul de mediocritate.

Pentru cei care or sa posteze ca ma cred mult prea important, ghiciti ce ? Luati pula, chiar sunt.

Radeti prea mult la chestii fara haz, folositi prea multe emoticoane, prea multe puncte de suspensie, postati chestii multe fara rost, nu stiti sa vorbiti, iritati si pe altii prin prostia voastra, considerati ca vi se cuvine o mana de ajutor.

Asta a facut o cerere. De ce l-am luat la pula ? http://rstcenter.com/forum/29661-shell-cu-download-all-files.rst

Un individ care-mi place si care s-a inregistrat acum cateva zile e 'Spock'. De ce ? RST - Search Results

Acum il luam pe altul, inregistrat tot de cateva zile, un individ 'anormal'. E un idiot. De ce ? RST - Search Results

Nu faceti diferenta ? Threadul asta vi se adreseaza voua.

nytro :

Eu am incercat sa il ajut, dar cand citesc un text care nu are nici inceput nici sfarsit, nici un inteles, inchid fereastra si nu ma stresez sa raspund.
Edited by paxnWo
  • Upvote 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Share-ul public n-are rost pe rst ca de fiecare data ati dat gherla si schimbati datele. Share-ul pe care-l stiti ( conturi in mare parte ) se face in cantitati mici, ofera bucurie pentru cei ce n-au si e pentru copii de 13 ani. N-avem de ce sa sheruim chestii care ne pun painea pe masa, iar cand astea se sheruisc inseamna ca nu mai au valoare.

Adevarat am pus niste conturi filelist , si o gramada , nu credeti ca in maxim 5-10 o disparut?

Link to comment
Share on other sites

aici nu aveau dreptul sa zic asa... sa dea reply decat poate 10 -15 membrii(importanti) ...nu stiu ce tupeu au unii .. si rostul nu il vad..... (sigur mai urmeaza vreun cacat dupa mine sa comenteze, iesind din discutie aia 10-15)

Edited by andr3y
sunt pe telefon..
Link to comment
Share on other sites

Incep prin a-mi cere scuze ca ma bag in povestea asta, stiu ca nu sunt in masura sa vorbesc dar in conceptia mea poate gresita de altfel eu vad treaba asa:

Citesc acest forum de prin 2008 si recunosc ca nu stiu multe privitor la multe chestii referitoare la programare, securitate, hack e.t.c. si mai recunosc ca am foarte putine posturi, dar daca am o problema si desi am gasit pe pe google o rezolvare la problema mea, dar poate nu o inteleg ma-as simti indreptatit sa pun o intrebare, care poate e idioata, poate e proasta, poate e banala, dar e o nelamurire de-a mea.

In opinia voastra nu ar trebuii sa se discute asa ceva?

Cat despre alte chestii (share) inclin sa va dau dreptate.

O zi frumoasa sa aveti!

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Intrebare: ati vazut voi vreodata o comunitate mare care sa nu aiba si uscaturi? Nu avem cum sa banam fara mila in stanga si in dreapta. Nu vrem sa facem asta. Da, exista pupincuristi si habarnisti. Da, unii sunt stresanti. Altii sunt prost intelesi. Pana nu incalca grav regulamentul sau nu ne zgarie retina cu fraze extrem de agramate nu avem motiv sa ii banam. Priviti lucrurile altfel: sa zicem ca din 30 de "inutili" care habar nu au pe ce lume traiesc, macar unul singur face indirect ceva util pentru comunitate. Poate din prostia si laudarosenia lui ii spune unui "Slick" sau unui "kwe" de RST. E doar un simplu exemplu dar se pot gasi mai multe.

Pentru o selectare a utilizatorilor o sa ii separam pe noii veniti de vechii useri cand o sa aiba kwe timp si chef sa modifice una alta la forum. Pana atunci folositi butonul de raportare sau injurati-va reciproc, dar nu va mai plangeti ca niste pizde. E RST. Aici toata lumea se ia cu toata lumea la pula :).

Link to comment
Share on other sites

Dac? nu v-a?i dat seama, forumul RST este pentru toat? lumea. Aici se mizeaz? pe volum mare + timp pentru filtrarea eficient? a cretinilor/mediocrilor/[insereaz? alte specii aici] de oamenii care chiar au ceva în ?east?.

La 1000 de membri înregistra?i se g?sesc 10 care s? fie foarte tari. ?i printre cei 990 r?ma?i se mai g?sesc alte zeci care au poten?ial ?i vor s? înve?e. A?i prins ideea...

Iar restul pot fi ignora?i. Sau lua?i la pul?. Program de voie.

Apropo, câ?i din voi folosesc func?ionalitatea asta?

http://rstcenter.com/forum/profile.php?do=ignorelist

Link to comment
Share on other sites

Fiecare are o prezenta de semidoct in topicul asta. Toti inchideti ochii din prea marele vostru respect pe care l-ati capatat ca plozi si va declarati ultragiati acum de ce fac altii, de parca voi erati aia care nu puteati dormii noaptea de incultura si prostia altora.

:)

Link to comment
Share on other sites

Daca s-ar discuta numa' IT s-ar plictisi lumea. Asa ca mai apare si oleaca de distractie (oleaca mai multa), cand mai apare cate-un prost.

A..si nu folosesc chestia aia cu ignore. Nici nu stiu ce face mai exact.

Reiau propria idee. Uitati-va la toate posturile voastre si numarati-le pe cele tehnice.

Link to comment
Share on other sites

Guest demisec

Si mai ciudat este faptul ca atunci cand oferi ceva aici, toti se arunca in cap desi nu au nevoie de acel lucru.DELOC.Am oferit vreo 20 pachete de webhosting cred, dintre care au fost folosite doar 3.De ce?Un raspuns plauzibil ar fi prostia, altul idiotentia, dar cel mai corect ar fi incompetenta.Sincer, un test de inteligenta aplicat tuturor ar lasa rst-ul cu 1000 useri.

Link to comment
Share on other sites

Reiau propria idee. Uitati-va la toate posturile voastre si numarati-le pe cele tehnice.

Recunosc ca n-am prea postat chestii interesante, insa nici nu ma prea astept la ceva din partea comunitatii. De-o vrea careva sa ma ajute cand am nevoie, bine, daca nu asta e.

Link to comment
Share on other sites

Citesc acest forum de prin 2008 si recunosc ca nu stiu multe privitor la multe chestii referitoare la programare, securitate, hack e.t.c. si mai recunosc ca am foarte putine posturi, dar daca am o problema si desi am gasit pe pe google o rezolvare la problema mea, dar poate nu o inteleg m-as simti indreptatit sa pun o intrebare, care poate e idioata, poate e proasta, poate e banala, dar e o nelamurire de-a mea.

In opinia voastra nu ar trebui sa se discute asa ceva?

Este foarte bine dac? ai c?utat pe Google ceva ?i ai g?sit o rezolvare. Nu-i o tragedie dac? nu în?elegi un lucru. Întrebi aici.

Dar nu înainte de a dovedi c? ai depus un efort c?utând r?spunsul ?i c? nu a?tep?i mur?-n gur?.

Calitatea forumului ar cre?te simtitor dac? oamenii ar ?ti s? utilizeze Google pentru chestii de baz?: cum s? g?se?ti un tutorial, cum s? g?se?ti r?spunsul la o problem? rezolvat? pe alte sute de forumuri, cum s? g?se?ti cod surs? ?.c.l.

Treburi de bun sim?.

Apoi

Intrebarile idioate provin de la cei necunoscatori. Asta inseamna ca daca vrei sa inveti ceva mai intai citesti carti despre aia si apoi vii aici presupunand ca tot n-ai inteles ceva.

Multi care vin cu intrebari idioate pe forum nu stiu nimic dar totusi vor sa afle doar ceva.

Întreb?rile idioate vin de la oameni idio?i. Sunt destui oameni care sunt necunosc?tori dar care sunt capabili s? formuleze întreb?ri inteligente.

Oamenii inteligen?i pun întreb?ri inteligente.

Edited by wvw
Link to comment
Share on other sites

Calitatea forumului ar cre?te simtitor dac? oamenii ar ?ti s? utilizeze Google pentru chestii de baz?:

Nu doar asta e problema. Multi sunt varza la capitolul limba romana. Alti cocalari care nu mai pot de smecherii si se cred mafia, habar nu au sa faca un post. Se cred ei mari "crypteri" scriind cu "k" in loc de "c" si alte zorzoane.

Na, si in legatura cu ce a zis Nytro despre posturi. Pai da. Ai dreptate. Uite cate posturi am. Si multe dintre ele sunt facut cand eram mic si prost. Acum ma uit in urma si ma mir cumde m-ati suportat. Majoritate sunt facute pentru cererea unui Ajutor. Nu am posturi de "Club Show Off" sau chestii de genu, pentru ca nu prezint interes asupra faptului de a fi "hacar". Imi place sa ma documentez din diferite chestii, sa le stiu, dar nu le practic pentru ca: pt a fi hacker iti trebe minim un limbaj de programare si mi-e lene sa-l invat.

* Am scris la persoana intai ca mi-a fost mai usor, dar vorbesc in numele cerolalti care s-ar afla in aceeasi situatie.

Cat despre toate plangerile, eu nu vad decat o solutie: Warn>Warn>Warn>Ban>Permanent Ban.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...