Jump to content
Skream Example

Falimentul e aproape!

Recommended Posts

Falimentul e aproape! Cum î?i va pl?ti România datoriile, dac? nu mai produce?

Sunt ridicoli b?ie?ii ??tia de la partide, care se uita cu sufletul la gura la graficele economice, si cum vad o u?oara mi?care in sus, url? de bucurie! Se îmbr??i?eaz? ?i se felicit?: gata, am ie?it din criz?!

Criza o sa dureze pân? când România o sa fie competitiv? ?i o reu?easc? s?-?i vând? m?rfurile. Cauza crizei e simpl?: poporul român a cheltuit mai mult decât a reu?it sa vând?. Iar voi n-a?i f?cut nimic ca sa o rezolva?i. A?a ca, de ce s-ar termina criza? De mila voastr??

read more Edited by Skream Example
Link to comment
Share on other sites

@petre Foarte rau ca nu te intereseaza.Pentru ca esti cetatean roman(cred) si pentru ca idiotii astia ne distrug pe zi ce trece tot mai mult.

Ei au fost ASI cand a venit vorba de a fura(si alte cacaturi) dar acum ca suntem in criza saracii sunt "panicati".Saracii incearca din rasputeri sa ne scoata din criza.

Dar chestia este ca imediat dupa ce iau inca o (din cele 1000 de masuri) masura de austeritate ei pleaca acaas si fac baie in bani si se fut toata ziu cu curve crackheads.

Pe ei nu ii afecteaza DELOC.

De ce PLM nu le scad si lor salariile, de ce PLM nu concediaza oamenii inutili din parlament?(90%)

:|

Link to comment
Share on other sites

E clar. De acuma, chiar vor pleca tot mai multi in Spania,Italia,Germania. Oamenii astia ce au saracit tara, vor raspunde in fata lui Dumnezeu. Nu ii inteleg, cum de nu au avut bunu' simt. SA NE FURA PE FATA MA, PE FATA. Ganditiva, ce a facut Stefan Cel Mare pentru tara, ce a facut Cuza, Tepes chiar si Antonescu (ca ura tiganii) iar astia din zilele noastre ce fac ? simplu :) se fut in cur, si ne cheltuie banii.

Link to comment
Share on other sites

@petre Foarte rau ca nu te intereseaza.Pentru ca esti cetatean roman(cred) si pentru ca idiotii astia ne distrug pe zi ce trece tot mai mult.

:|

sunt cetatean roman, dar jumatate din viata de pana acuma mi-am petrecuto pe afara, si am ajuns la concluzia ca era mult mai bine afara, si voi pleca cat mai rapid...

Link to comment
Share on other sites

Guest blackboy1337
Esti idiot, de ce sa vindem bunurile tarii ?

Vorbesti fara rost!

Off topic: Va-ti intrebat vreodata, de ce cumparam noi totul din occident ? avem mine de sare, avem tot. Si noi cumparam din occident, oare de ce ?:)

nu ti-ai dat seama ca vorbeste al misto ?:))))

Link to comment
Share on other sites

"Falimentul" este o eticheta doar, Romania inca este o tare ff bogata, mai degraba intra in faliment USA decat Romania...

Altfel se incearca de mult stergerea Romaniei de pe harta... si dupa unii cik e o minune ca inca tara asta se numeste Romania la ce campanii s-au dus de catre mai marii lumii impotriva noastra.

Tot raul spre bine, daca inaptii astia de la guvernare vor saracii si mai mult Romania, si o sa inceapa miscari adevarate de mase...daca la momentul potrivit va aparea o dictatura militara in 20 ani vom putea ajunge ff sus.

PS: o solutie În Premier (Cel mai mare filon de aur pur din lume gasit in Apuseni)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...