Jump to content
helllboyyy

Trimitere mesaje cu indentitate aleasa pe nokia. doar dupa telefon

Recommended Posts

tutorialul,este facut complet de mine fara,sa ma inspir de nicaeri. deci sa incepem. Eu o sa folosesc un telefon simplu Nokia model 1600:)) (ce mai performanta,nu?)intram la:MESAJE>SETARI MESAJE>PROFIL EXPEDIERE>expediere mesaje ca,si acolo e selectat pe "text".selectam trimitere mesaj ca "mail", dupa ce selectam o sa mai apara inca o optiune "SERVER EMAIL" si acolo bagam numarul persoanei caruia vrem sa-i trimitem smsul.Iesim,dam la mesaj nou si scriem mesajul de ex"la multi ani" apoi dam expediere. in loc de numar o sa ne apara sa introducem adresa de mail si scriem de ex "fat@frumos" si expediere. Si persoana in cauza va primi un sms de la "fat@frumos" cu mesajul "la multi ani". metoda merge cam pe 90% din telefoanele nokia.inclusiv cele noi. scuzati gramatica pt ca e primul post al meu. sper sa va ajute si chiar va rog sa-mi lasati comentarii. PE NOKIA MERGE IN 90% DIN CAZURI<DEPINDE DE MODELUL TELEFONULUI> ASTEPT COMENTARII!

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

mda , are dreptate chiar merge.Am incercat pe un Nokia dar numai stiu ce model e ca mie lene sa-i scot capacul si bateria :)) oricum e varianta cu beculete in parti si camera vga

deci nu e nevoie sa scoti capacul, etc, e destul sa tastezi "*#0000#" si telefonul iti afisheaza informatia despre telefonul tau (compatibil numai pentru Nokia)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...