Jump to content
roger78

Caut sa tin un site jos prin ddos !

Recommended Posts

poate ca partea financiara e rezolvabila, toata lumea are nevoie de bani, dar o luna intreaga e si greu si riscant. si mai e o problema, roger: adminul va vedea atacul si intr-o luna de zile de atac mai intra si garda la sigur pe fir. deci...trebuie sa ai un motiv tare sa dai in aia astfel incat cineva sa se riste pentru banii tai. daca era un site comert sa zici ca-ti dai jos concurenta, mai ziceam, dar unul de stiri locale...dubios de frumos...nu cumva esti din partea cealalta? nu vreau sa te jignesc, dar baietii care ti-au raspuns la post merita RESPECT!

Link to comment
Share on other sites

poate ca partea financiara e rezolvabila, toata lumea are nevoie de bani, dar o luna intreaga e si greu si riscant. si mai e o problema, roger: adminul va vedea atacul si intr-o luna de zile de atac mai intra si garda la sigur pe fir. deci...trebuie sa ai un motiv tare sa dai in aia astfel incat cineva sa se riste pentru banii tai. daca era un site comert sa zici ca-ti dai jos concurenta, mai ziceam, dar unul de stiri locale...dubios de frumos...nu cumva esti din partea cealalta? nu vreau sa te jignesc, dar baietii care ti-au raspuns la post merita RESPECT!

:) nu jignesti deloc :) acum de partea cui sunt nu mai conteaza. important este care se baga ...

Link to comment
Share on other sites

1k E = o luna . 500 avans.

Si voi astia care ziceti ca e imposibil , daca faci spread bine cu botnet si sa iti intre pe zi cate 1.5k boti eu zic ca e f bine :P

Si e server romanesc , e firma buna xservers.

te referi la 15000 boti pe zi? nu cred ca ii faci asa usor intr-o zi

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

sa zicem ca as risca sa stric vre-o 10 15 rooturi pe site tau dar daca ai posta aici site-ul am sti si noi daca merita sa ne chinuim sau nu si pentru ce anume.. ce iese la faza asta

ps. de admin nu e problema chiar daca ia masuri am servere de oriunde orice tara si daca imi filtreaza anumite ip`uri le schimb dar sa stiu pentru ce

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...