Jump to content
Stealth2

Cine e si ******* asta?

Recommended Posts

cei doi 2 de sus asslick.gif Tinkode

mai e ceva de zis?

deficienta ta de materie cenusie ma socheaza..daca eu vin si spun de exemplu ca tu esti destept (ceva mai gresit nu am putut gasii) nu inseamna ca obligatoriu te pup in cur findca nu castig nimic daca te pup in cur, e dovada de maturitate si eventual buna crestere sa recunosti daca cineva e mai destept ca tine..

ontopic: omu a spart nasa si toate cele si effy asta cu username luat probabil dintr-un generator de stringuri zice ca eu il pup in cur, sparge tu nasa si alte domenii .gov si voi spune si te tine ca esti baiat destept (fapt ce ar fi o contradictie a realitatii)

ps: propun ca la formularul de inregistrare sa se ataseze un test IQ de minima inteligenta sau macar respect / buna crestere

Edited by tiodr
Link to comment
Share on other sites

OFF: TinKode, le-ai spart vreun server de CS celor doi pusti in trecut sau cum de sunt impotriva ta si a celor ce te apreciaza? /:)

OFF: Cei 2 (effy si nume dummy clasic, varianta englezeaca a lui lorem ipsum in buletin - daca nu te prinzi, e vb de john smith), sa inteleg ca pentru voi respect == pupat in cur? Daca da, sper sa nu ajung sa ma respectati voi, nu vreau sa-mi murdariti scumpete de fund cu buzele voastre nespalate.

ON: TinKode este cine vrea el sa fie. Deja cred ca demonstrat asta si devine mai mult decat un banc.

OFF: TinKode == cosmarul administratorilor de server.

Link to comment
Share on other sites

E putin cretin TinKode , asta e parerea mea . Daca omu` spune pe blog ce "lovituri" da , e clar ca ceva e neinregula cu el .

Ii copil ma. Nu il duce mintea. Prostu' crede ca daca gaseste o vulnerabilitate pe vreun site mare , important , si o face publica crede ca il angajeaza SRI-ul.

Link to comment
Share on other sites

tot Tinkode ii asta :))

Cine, eu? Sper ca nu la mine te refereai:p Mi-as dori sa stiu ce stie el, dar nu sa fac ce face el. :D

Copil? Poate. Retardat? Nu cred. Nu cred ca viseaza sa ajunga nicaieri, daca visa asta, posta direct un CV pe site-ul microsoft. Poate si de 2 ori pe zi. :))

Parerea MEA PERSONALA: vrea sa demonstreze ce stie. Vrea sa transforme internetul intr-un loc mai bun (nu a distribuit parole sau moduri de penetrare la site-urile / serverele sparte din cate-mi amintesc) avertizand lumea de vulnerabilitatile din diverse servicii.

Cred ca tot ce face e pur si simplu un hobby si nu-l vad ca pe o persoana care sa faca asta pentru a-si castiga existenta. Pentru ca i s-ar acri si i-ar scadea productivitatea.

Sper doar sa nu se infumureze si sa se creada invincibil, apoi sa treaca la alte fapte cum ar fi fraude, furt de date secrete sau distrugere de date. Sper ca e constient ca el e liber doar pentru ca e "inofensiv" si ca e folosit pe post de "sistem de alarma" a vulnerabilitatilor. Cred ca la nivelul la care lucreaza el, ar putea foarte bine sa lucreze de acasa, fara proxy, root sau nologin. :)) Oricum e urmarit si supravegheat.

Link to comment
Share on other sites

Cine, eu? Sper ca nu la mine te refereai:p Mi-as dori sa stiu ce stie el, dar nu sa fac ce face el. :D

Copil? Poate. Retardat? Nu cred. Nu cred ca viseaza sa ajunga nicaieri, daca visa asta, posta direct un CV pe site-ul microsoft. Poate si de 2 ori pe zi. :))

Parerea MEA PERSONALA: vrea sa demonstreze ce stie. Vrea sa transforme internetul intr-un loc mai bun (nu a distribuit parole sau moduri de penetrare la site-urile / serverele sparte din cate-mi amintesc) avertizand lumea de vulnerabilitatile din diverse servicii.

Cred ca tot ce face e pur si simplu un hobby si nu-l vad ca pe o persoana care sa faca asta pentru a-si castiga existenta. Pentru ca i s-ar acri si i-ar scadea productivitatea.

Sper doar sa nu se infumureze si sa se creada invincibil, apoi sa treaca la alte fapte cum ar fi fraude, furt de date secrete sau distrugere de date. Sper ca e constient ca el e liber doar pentru ca e "inofensiv" si ca e folosit pe post de "sistem de alarma" a vulnerabilitatilor. Cred ca la nivelul la care lucreaza el, ar putea foarte bine sa lucreze de acasa, fara proxy, root sau nologin. :)) Oricum e urmarit si supravegheat.

Robert : Nu are de ce sa-mi fie ciuda bai putulica. Stiu exact ce si cat am nevoie.

hammerfall : Cred ca nu il cunosti. Mai cauta pe forum ca erau postate "convorbiri" cu el.

Link to comment
Share on other sites

aveti noroc ca tinkode nu isi punea mintea cu copii, altfel 99% din cei care l-au jignit acum erau down :))

P.S: tinkode e un mare hacker, v-a fi si v-a ramane in istorie. Ce stie el logic ca nu va v-a dezvalui cred niciodata.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...