Jump to content
Cartus_C

Scanner Remote Desktop

Recommended Posts

la scannerul ala SS dupa ce a terminat de downloadat imi arata asa ceva :

scanning 66.255.254.*

scanning 66.255.255.*

aici trebuie stop

[root@localhost ss]# cat bios.txt |sort |uniq >> ip.txt

cat: bios.txt: No such file or directory

[root@localhost ss]# ls

ip.txt ss

[root@localhost ss]# cat bios.txt |sort |uniq >> ip.txt

cat: bios.txt: No such file or directory

[root@localhost ss]# cat ip.txt

[root@localhost ss]#

si nu imi da niciun ip...aveti idee ce trebuie sa fac?

Edited by dukyshor
Link to comment
Share on other sites

Celor care nu le mai merge programul!

Este din cauza providerului, nu stiu pe ce porturi functioneaza dracia dar si mie mi-a mers perfect vreo luna de pe calc propriu. Acum din 50 de ip-uri de ex imi scaneaza real vreo 4-5 si restul le arunca la error...

Incercati sa va conectati de la alte retele, oricare ar fi ele.

Multzam fain ! ! ! Daca ajungi prin ardeal da-mi un pm sa rupem o lada de beree.

Daca ajungi vreodata prin Londra da-mi un semn si rupem 20 de pint-uri de bere:))

Ceva asemanator pt SMTP este foarte posibil sa vina curand :D

Link to comment
Share on other sites

eu dau din vista pe 64 biti isi merge struna. Ce eroare iti da ?

Pai, nu imi da nici o eroare, problema e urmatoarea:

Orice as face, oricate threaduri as seta sau oricate ip-uri as baga (chiar si zeci de mii) ..cum dau start imi scaneaza 5 minute calumea (sunt doua rahaturi acolo PPP nuj cum si inca unu si tot oscileaza cifrele, dupa ala te ghidezi ca merge) apai ala peste 5 minute imi scade primu la 0000 si dus e. Dupaia mai dureaza vreo 30-60 de minute (la 60.000 de ip-uri) si se mi le da pe toate bad, ca si cum nu ar avea portu deschis.

Am testat cu un singur ip user si pass, care stiu sigur ca merge, si la gasit ca fiind valid si ca merge...deci se bate cap in cap. Repet, oricate ip-uri usere si passuri as pune sau threaduri la fel face. Si asta numai de cand am reinstalat si am trecut pe xp pe 64 de biti de pe vista pe 32, pe vista pe 32 mergea brici !

Link to comment
Share on other sites

Problema e de la script-ul care cauta ip-urile, am luat pe rand 20 de ip-uri gasite si am incercat sa ma conectez manual cu remote desktop, din 20 doar 2 erau bune...le-am bagat in dubrute, 18 le-a bagat la error si 2 la bad.

Eu nici nu ma complic cu ala de scanat, 1. pentru ca nu imi merge si 2. chiar daca mergea nu aveam incredere

Cel mai sanatos e cu ./ss sau ./pscan-u cel de toate zilele, parerea mea :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...