Jump to content
daatdraqq

Atentie : recensamant

Recommended Posts

uita-te ce au patit baietii de mai sus, ti se par corecte intrebarile?:)) Dupa mintea mea dintr-un recensamant ar trebuii sa reiasa : nr de locuitori, imobilele si autoturismele detinute de acestia si venitul anual....nu daca mi-am mai pus o lingura de ciment si am marit o juma' de caramida la mine in casa

Link to comment
Share on other sites

astia vor sa stie daca ai absolvit facultate si cum se numeste, ocupatia,numele unitatii la care lucrezi, daca lucrezi, perioada construirii cladirii in care locuiesti, suprafata camerelor in care locuiesti. nu stiu la ce dracu or fi vrand sa stie suprafata camerelor de locuit.

am fost si eu odata cu recensamantul, da nu esti platit cine stie ce pt. asta. si culmea era ca atunci nu se dadeau amenzi daca nu vroiai sa raspunzi la intrebarile alea. acum e obligatoriu.

Link to comment
Share on other sites

un chestionar are cateva zeci de intrebari. Teoretic, recenzorul e obligat sa iti puna toate intrebarile alea ca sa isi ia banii. El are un termen limita la care trebuie sa predea situatia. Adica, daca el nu face "inventarul" celor 150 de locuinte ( da, atat are de facut un recenzor) in decursul a 11 zile, nu isi primeste banii. Daca ati scapat doar cu cateva intrebari, sa stiti ca restul intrebarilor sunt completate "din burta" de catre recenzor.

Link to comment
Share on other sites

un chestionar are cateva zeci de intrebari. Teoretic, recenzorul e obligat sa iti puna toate intrebarile alea ca sa isi ia banii. El are un termen limita la care trebuie sa predea situatia. Adica, daca el nu face "inventarul" celor 150 de locuinte ( da, atat are de facut un recenzor) in decursul a 11 zile, nu isi primeste banii. Daca ati scapat doar cu cateva intrebari, sa stiti ca restul intrebarilor sunt completate "din burta" de catre recenzor.

pai si pe ''foicicile'' alea is astfel de idiotenii? (cauciuc,polistiren)?:|

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg ceva..........Nastase Adrian a facut o declaratie,cum ca CNP-ul e cerut pt a frauda urmatoarele alegeri...........mi se pare cea mai mare prostie astia de la PSD nu stiu ce sa mai faca ca sa invrajbeasca populatia din nou,in fine,nu ca as lua partea distrusilor din PDL, TOTI SUNT LA FEL.....revenind la ceea ce a afirmat bombonel e ca portocalii ar putea face rost de CNP-uri foarte usor ducandu-se la politie si sa ceara BD-ul cu toti locuitorii romanitei si cu toate datele cu caracter personal a fiecarei persoane din romanita.

Sincer abia astept sa termin facultatea (it) si sa plec draq din tara asta de kkt....eu nu inteleg cum de ati uitat de toate rahaturile facute de Iliescu Ion si gasca acestuia......ei fiecare are vremea lui,acum e Basescu hotul romaniei, cand o sa dispara o sa vina altu(Ponta) si se va intra intr-un ciclu urat in care actualul sef de stat va fi urat si intodeauna cel din opozitie va fi privit ca salvatorul poporului....

Q:CE DIFERENTA ESTE INTRE BASESCU TRAIAN SI iLIESCU ION?

A:ILIESCU E UITAT.

Q:CE DIFERENTA VA FI INTRE BASESCU TRAIAN SI URMATORUL SEF DE STAT?

A: BASESCU VA FI UITAT.

Toate cele bune,

Link to comment
Share on other sites

Dar nu inteleg, pe voi cu ce va deranjeza daca raspundeti la intrebarile alea? Nu par a fi decat cateva intrebari despre mediul de viata si situatia medicala a fiecaruia - date esentiale daca vrei o buna statistica.

Amenda e pusa acolo tot ca sa mai cuminteasca acei copii prosti cu bube-n cap ce fac pe vitejii, dar se pare mai rau le da apa la moara...

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare o strategie de sus, toata abureala asta cu recensamantul pulii.

Cei care bat la usa nu au nici o vina cum nu au nici prostii care raspund la telefonul providerului de internet, cu toate ca le bag pule pe gat si ii amenint ca bag firu in priza de fiecare data cand raman fara internet.

Nu noi ne alegem tara sau nationalitatea dar poate am avea puterea sa o schimbam... POATE

Zic poate pentru ca 99.99% din romani sunt genul care dau din gura si cand vine vorba de actiune fizica si la orice ora din zii se gaseste ceva mai bun de facut.

Noi ne acceptam intr-un fel soarta, deci o meritam!

Cu o simpla petitie @ 1 leu de la fiecare om nemultumit de conducerea tarii s-ar aduna o suma care ar platii orice asasin care ar putea sa ii transforme pe Base + boc in Kennedy.

E mai simplu sa zici "ma doare in pula" si sa te complaci in situatie, cu totii facem asta, si chiar daca ne deranjeaza ceva, vorbim cu un tovaras doi trei, si tot la concluzia de mai sus ajungem ( ne acceptam soarta ).

Cat despre recensamant cu siguranta toata lumea o sa raspunda intrebarilor prostesti si o sa inchida usa dupa ei.

Link to comment
Share on other sites

Ne dam mare neam de viteji si bravi romani dar suntem la baie. Se pisa pe noi 2 oameni care au putere doar in lege si institutie. Boc si Basescu trag muie la 20'jde milioane de romani si noi o acceptam, chiar o si cerem.

Grecii se pisa pe el stat ii da foc si se urca orice grec pe orice cladire fara ca cineva sa ii zica ceva. E dreptul lui sa nu ii convina legea sau actiunea luata de guvern.

La noi, daca ne adunam la palatul parlamentului si aruncam un ou intr-un geam, sau tipam un pic mai tare "jos Basescu" vine domnul militian, ne ia de o aripa, ne baga in duba, ne fute doua pe spinare si ne propteste 5 milioane amenda. In tot acest timp, ceilalti participanti la adunare se uita ca boii si nu intervin, ca nu e treaba lor.

Noi ne manifestam pasnic si de cacat, dansam ca pinguinii si lor li se rupe pula uitandu-se pe Realitatea la manifestari, mancand floricele si stand la caldura in pijamalute.

Muie neam de roman prost!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...