Jump to content
Petzy

Ce nesimtire

Recommended Posts

Am si eu o intrebare, ce pula mea farmec si semnificatie au carpele alea?

-daca nu i-au adus oasele aluia in ferrari tot degeaba !

Mi-as dorii sa ii vad facand dansu ploii in jurur tuturor gropilor din romania! Pacalici imbracati in batman!

L.E: CUM COAIEEEEEEEEEE??? Sa invarti MOASTELE aluia in juru la o groapa pana il ia ameteala si gata e sfintita!

Sa va traiasca familia, pe voi nu va amuza? Mi se pare geniala faza asta!

Link to comment
Share on other sites

Cata opulenta! atata aur tesut in pelerinele alora, atatea masini scumpe!

Si babele credincioase, care dau bani la biserica si dupaia se duc sa se roage la Dz., se plang de foame si ca nu au cu ce sa-si cumpere pastile, dar ele continua sa dea bani bisericii, iar banii de medicamente ajung limuzine pentru oseminte/carpe si podoabe cu tesatura de aur pentru toti rotofeii astia cu barba care se scalda in bani.

FRUMOS! si nu le ajung doar banii babelor, mai vin si la tine acasa sa te mai scape de niste lei in plus an de an, la inceputul toamnei spre exemplu, sau cu alte ocazii "religioase".

Edited by BogdanNBV
Link to comment
Share on other sites

Cei pustnici nu au ce face cu banii, traiesc intr-un loc in care valoarea lor e 0.

Cum societatea romaneasca pune tot mai mare pret pe ban, nu s-a lasat nimeni cu un pas in urma.Duma tare era cu pomelnicele alea online, plateai cu cardu si iti zicea numele la ce manastire alegeai.

Nu-i de mirare ca multi sunt atei cand preotii sunt un exemplu extrem de prost pentru ceea ce vor sa reprezinte.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...