Jump to content
keenzo

imaginea Romaniei,in Spania

Recommended Posts

De ce pula mea toat? lumea mediatizeaz? numai ce este r?u?

Stim cu to?ii c? cei ce au plecat afar? din ?ar?, au plecat s? fac? bani. Cei ce fac bani se împart în 2 categorii: cei ce muncesc ?i se chinuiesc pt ctv sute de euro ?i cei ce dau în cap/fur?/în?eal? pt bani.

??tia din Europa sunt atât de b?tu?i în cap încât s? nu-i observe pe cei ce lucreaz? legal, pe cei ce nu deranjeaz? pe nimeni? România are aproape 2 milioane de emigran?i. Chiar to?i fur?? To?i în?eal?? Din cauza unor ciori am ajuns de râs ?i e vina românilor c? nu fac nimic pentru a-?i ap?ra imaginea (aici m? refer la noi, cei din ?ar?).

Poate c? f?cea bine Ceau?escu când nu permitea ie?irea din ?ar?. ?tia ce prostime conducea (fapt pe care s-a ?i bazat în to?i anii în care a avut puterea).

Link to comment
Share on other sites

E clar ca ceea ce a zis benny mai sus e adevarat. Romanii sunt in topul infractorilor prin Europa. Nu prea au libera mana moldovenii de peste prut ca ei ar fi cu mult peste noi in materie de hotii.

Problema e ca din cauza unora au de suferit mai toti romanii. Daca pleci in orice tara din Europa si spui ca esti roman, cam fuge lumea de tine, dar nu ca esti o persoana fioroasa si ai arme precum mexicanii, ci pentru ca are impresia ca dexteritatea in a fura e o calitate a poporului roman.

Link to comment
Share on other sites

Eu pe undeva ii inteleg, si pe Francezi, si pe Spanioli, si cam toata Europa.

SIncer, mie nu mi-ar conveni ca tiganii din alta tatra sa isi puna cortu pe un bulevard prioncipal (Republicii, spre exemplu). Sa nu pot sta la o terasa, ca vin aia sa cerseasca, sa ma faca la buzunare si sa fac slalom printre rahat, pishat si curve. In conditiile astea, m-ar cam durea in pula daca sunt tigani sau nu. De unde ati venit acolosa va intoarceti. Cel putin asa as gandi eu.Degeaba ar avea natiunea aia oameni CAPABILI, COMPETENTI, MUNCITORI, daca primul contct cu acea tara se face prin intermediul tiganilor. Sincer, daca ar veni presedintele acelei tari, i-asi organiza loc de CAMPING, in pula mea, nu hotel. Cam asa gandesc si cei din europa.

Link to comment
Share on other sites

Macar avem si noi 2-3 mafioti internationali + aia de la conducere :)

Ca sa spun pe cinstite imaginea Romaniei in lume este data conationalii nostri care pleaca la munca & ciordeala majoritatea persoane fara calificare dispuse si chiar zicand merci sa faca munca de jos a societatii in care migreaza,de tiganii care pleaca la cersit si dat in cap aka sub-oameni.Cine stie putina istorie stie ca si odata demult si nemntii au fost la noi in tara la muncile mai de jos dar uite ca nu le-a zis nimeni hoti si cersetori.Atat timp cat la noi 20 de ani sistemul de justitie nu si-a facut treaba si a lasat crima organizata sa se dezvolte liber acesta este rezultatul logic.Eh, dar uite ca se indreapata lucrurile si la noi majoritatea capilor din lumea interlopa sunt cazati unde le e locul,societatea incepe sa se curete de aceste lichele dar nu din proprie initiativa (ca doar cotizau bine) ci fortati de uniunea europeana...[to be continued]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...