Jump to content
Goguletu

iPhone sau Nokia

Recommended Posts

Salut,dupa sarbatori vreau sa-mi cumpar un telefon si m-am decis sa-mi cumpar iPhone 4 sau Nokia c6.

Ce mi-ati recomanda sa-mi cumpar dintre cele 2 telefoane si de ce?

Si mai am o intrebare,de unde pot recunoaste daca iPhone-ul este contrafacut sau daca nu e original?pentru ca il voi cumpara de la niste tigani si nu pot fi sigur:d.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Daca iti cumperi iphone 4 este simplu.

Te uiti si tu la felul cum merge touch-ul care ar trebui sa se miste perfect.

Intri la Setari (Setings) te uiti daca are wi-fi , si te uiti dupaia la General/la About dai jos de tot si intri in Legal unde trebuie sa scrie foarte multe lucruri . Daca nu are astea pana acum nu este original.

In + va trebui ca el sa aiba neaparat pe ecran iTunes si App Store .

Si daca tiganii aia chiar au iphone original si cumva are jailbreak ar trb sa fie pe ecran si o aplicatie numita Cydia. (asta nu trebuie neaparat,doar daca a fost facut jailbreak)

Daca nu are toate cele de mai sus , nu este original .

Touch-ul trebuie sa mearga impecabil :)

Link to comment
Share on other sites

Mai bine il iei la mana a doua sau de la o persoana care-l aduce din strainatate. Tiganii te pot tepui usor.

Imi povestea un prieten ca i-a aratat cineva un iPhone "proaspat furat" si i-a cerut 300 de lei pe el. Dupa ce i-a dat banii, ala a strigat ca vine politia si a fugit. El s-a speriat, s-a ascuns intr-un bloc si asteptand sa treaca politia (evident ca era teapa) a incercat sa deschida telefonul, dar spre surpriza lui a vazut ca era doar o macheta :D Asa ca daca tot iei de la persoane dubioase, fii foarte atent. Fa-i o proba mai intai.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand ia-ti iPhone fara niciun dubiu, nokia o sa dea faliment in 2-3 ani daca o tin tot asa. In al 2-lea rand, nu lua de la tigani, du-te frumos la vodafone si ia-ti unul cu abonament. iPhone 4 de 16 gb e 369 de euro cu abonament de 15 euro in care ai si net si destule minute/sms in retea si nationale sau iPhone 4S de 16 gb la 450 euro cu acelasi abonament. Daca esti deja abonat si ai puncte iei mai ieftin telefonul. Ai pachet complet, garantie etc. Nu merita sa iei de la tigani ca poate e teapa sau daca nu e teapa sigur e furat. Mult succes!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...