Jump to content
andr3y

Reforma Sanatate

Recommended Posts

Salutare, Cine vrea sa castige bani sa citeasca in continuare.

Va prezint Alfa Club Professional System,

Dupa cum poate ati auzit de la TV fiecare roman, incepand cu martie 2012, va trebui sa opteze GRATUIT (sa adere) , printr-un document de aderare, la una dintre societatile private de asigurari de sanatate nou infiintate

...NU trebuie sa vinzi nimic ...NU trebuie sa promiti nimic

Trebuie doar sa iti contactezi familia, prietenii si vecinii pentru a colecta aceste documente de aderare

pentru casele private de asigurari de sanatate in Reforma Sanatatii (dupa martie 2012).

Veti castiga undeva intre 100-300 Lei / Adeziune. Deci simplu, Completeaza 10 rude 10 adeziuni (10 minute) , semnatura, copie buletin. Asta inseamna 1000-3000 Lei . Simplu.

Trebuie sa va inscrieti Reforma sanatatii 2012 - Alfa Club System Apoi sa trimiteti formularul.

Pentru mai multe info PM , cereti numar de telefon si discutam.

Oportunitate rara zic eu. Totul este Gratuit.

Link to comment
Share on other sites

Sunt mai multe glumetule :) , Salve Club , Alfa Club , Balkan Investment , Top nu stiu cum.

Sa fi sanatos asta e tot ce iti pot spune. Oricum esti obligat sa "mergi" pe o socitetate privata de asigurari de sanatate.

Alfa Club o sa plateasca cel mai mult / adeziune. Plus ca la Salve se plateste intrarea de 70 Lei , Alfa Club e gratis.

Link to comment
Share on other sites

Nu mi se pare suspect, pentru ca e o singura plata de 100 Lei , 150 sau cat va fi. Bataia mare e sa stranga oameni (adeziuni). Ei iti dau tie 200 lei , dar ei castiga un om al carui impozit e directionat pe viata.

Salariu 1000 Lei , Impozit 260 lei / luna . 260x12 = 3120 Lei / An . Tu primesti 200 odata. Ti se mai pare mult ?

Eu imi castig 10% din ce adeziuni colectati voi,nu pierdeti nimic. Asa ca rog sa va inscrieti pe Reforma sanatatii 2012 - Alfa Club System online , apoi trimiteti formularul de inscriere pe mail(scanat) completat. Trebuie sa aveti un cont in banca unde sa vireze banii. Simplu.

La Salve trebuie sa platiti 70 lei , iar aici la Alfa Club - Nu platiti nimic , si garanteaza pentru cel mai mare comision.

Asa ca pentru cei ce vor sa afle mai multe info, cum sa se inscrie,ce trebuie sa faca dupa, PM si discutam chiar si la telefon.

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Sunt mai multe glumetule :) , Salve Club , Alfa Club , Balkan Investment , Top nu stiu cum.

Sa fi sanatos asta e tot ce iti pot spune. Oricum esti obligat sa "mergi" pe o socitetate privata de asigurari de sanatate.

Alfa Club o sa plateasca cel mai mult / adeziune. Plus ca la Salve se plateste intrarea de 70 Lei , Alfa Club e gratis.

Daca tot o tii asa... La alfa club ai structura? Poti sa vizualizezi toata reteaua ta online? Exista seminarii regulate?(cam pentru asta cei 70 lei) Exista acele carduri de reducere? Exista concursuri cu Iphone 4, Ipad, MacBook?

Conference, V3.2.8(scuzati va rog reclama)

Este conferinta la ora 9 in fiecare seara, si dureaza aprox. 30 min, iar apoi intrebari.

La fel de negativist am fost si eu la pensii, si apoi mi s-a ras cu banii in fata.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce nu-si face lumea o asigurare de sanatate privata, la o firma cu reputatie cat de cat ok. Si asa te stingi in spitalele romanesti , si le mai dai si la rechinii ce te opereaza bani, ca sa te strice si mai tare.

Daca puneti banii cap la cap, se renteaza. Acuma cativa ani sormea a stat in spital vreo 2 saptamani din cauza pneumoniei si daca bine tin minte, asigurarea i-a platit pe langa beneficiile standard, cate 1milion vechi pe fiecare zi de stat in spital. Nu dau nume ca nu fac reclama.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce nu-si face lumea o asigurare de sanatate privata, la o firma cu reputatie cat de cat ok. Si asa te stingi in spitalele romanesti , si le mai dai si la rechinii ce te opereaza bani, ca sa te strice si mai tare.

Daca puneti banii cap la cap, se renteaza. Acuma cativa ani sormea a stat in spital vreo 2 saptamani din cauza pneumoniei si daca bine tin minte, asigurarea i-a platit pe langa beneficiile standard, cate 1milion vechi pe fiecare zi de stat in spital. Nu dau nume ca nu fac reclama.

E riscant din mai multe motive, unul dintre ele ar fi ca nu stii ce se poate intampla cu firma respectiva in timp(faliment,nu corespunde bolilor acceptate...), statul nu da faliment...
Link to comment
Share on other sites

@ benny, am facut materia asigurari si in liceu si in facultate, si crede-ma ca o firma de asigurari nu poate da faliment in sensul ca trebuie sa aiba minim o banca ce garanteaza pentru ea, care la randul ei este asigurata de alta.

Singurul mod prin care ai putea sa ramai cu buza umflata ar fi sa intre toate in colaps in serie, ce nu s-a intamplat nici in perioada crizei. Daca studiezi piata, o sa observi ca cele mai slabute au fuzionat, nicidecum nu s-au stins. Nu stiu cati sunt constienti, dar aceasta industrie se tine foarte bine pe piata si efectul crizei nu prea s-a observat acolo. Cu cat viitorul financiar este mai incert, cu atata ai nevoie de "asigurarea" lui.

Daca as castiga la loto, asigurarea privata ar fi primul lucru in ce as investi fara frica :)

Link to comment
Share on other sites

Nu mai credeti in povesti de Craciun. Totul e o mare teapa, nicio firma nu va da un comision in halu asta de mare. Eu mi-am calculat anu trecut cat as putea castiga cu vreo 5-6 sageti care sa le tirmit pe sate. Era undeva la 1000euro pe zi profit. Sa fim seriosi!

Da-mi un e-mail sau ceva de contact pe privat, daca dupa ce se aproba legea (o luna, maxim doua) iti trimit poza cu banii incasati ce mai zici?

Link to comment
Share on other sites

@ benny, am facut materia asigurari si in liceu si in facultate, si crede-ma ca o firma de asigurari nu poate da faliment in sensul ca trebuie sa aiba minim o banca ce garanteaza pentru ea, care la randul ei este asigurata de alta.

Singurul mod prin care ai putea sa ramai cu buza umflata ar fi sa intre toate in colaps in serie, ce nu s-a intamplat nici in perioada crizei. Daca studiezi piata, o sa observi ca cele mai slabute au fuzionat, nicidecum nu s-au stins. Nu stiu cati sunt constienti, dar aceasta industrie se tine foarte bine pe piata si efectul crizei nu prea s-a observat acolo. Cu cat viitorul financiar este mai incert, cu atata ai nevoie de "asigurarea" lui.

Daca as castiga la loto, asigurarea privata ar fi primul lucru in ce as investi fara frica :)

Probabil ai uitat ca au dat faliment vreo cateva banci deja, mie unul mi se pare cea mai mare tampenie asta, de ce ai sa intrebi, pentru ca firmele pot jongla cu contractele foarte mult pe cand statul iti spune verde-n fata "asta nu e inclusa sau este", am incredere in stat la faza asta, nu mi-as risca sanatatea cu tot felul de firme de genul asta, stiu cum sunt firmele si stiu ce muisti sunt astia de la asigurari in general

Link to comment
Share on other sites

Da-mi un e-mail sau ceva de contact pe privat, daca dupa ce se aproba legea (o luna, maxim doua) iti trimit poza cu banii incasati ce mai zici?

O sa iti zic scurt: felicitaripetard2.gif

Gandeste putin ba, de ce crezi ca au facut atata reclama ? Sa prinda cat mai multi prosti sa lucreze pentri ei. Cu cat sunt mai multi agenti cu atat profitul(agentului) total e mai mic, nu ?

Edited by Church
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...