Jump to content
scorpy0n

Recomandare host in RO

Recommended Posts

Cine imi recomanda un host bun cu servere in romania? pentru un blog (dilimania.net)

-pretul sa fie in jur de 1 euro pe luna

-spatiu intre 500-1000 MB

-trafic minim 15-20 gb pe luna

Inainte am avut de la experthost, se incarcau urat paginile, si se plageau aia ca site-ul meu consuma multe resurse, am sters si plugin-urile care le aveam, lasasem 3 cele mai importante. Li se restarta server-ul :)) Atunci avea 100-150 unici pe zi. Problema poate era si tema, nu stiu ce sa zic, acum am schimbato. Cine foloseste wordpress si e mai experimentat poate stie sa-mi raspunda din ce cauza consuma asa multe resurse. Cei de la experthost nu au stiut sa-mi raspunda, prima data mi-au zis ca de la plugin-uri, pe care le-am sters si tot degeaba, ei imi dadeau statistici cu consumul blogului meu, nici un raspuns concret sa rezolv problema, asa ca am trecut pe host free, primul care l-am gasit pe google. Blogul a inceput sa creasca, si as dori un host mai serios si cu servere in ro.

Link to comment
Share on other sites

Eu vreau un host care sa fie suficient pentru inceput, cu resurse suficiente sa functioneze blogul normal. Va rog sa imi recomadati ceva. Am gasit o gramada de oferte cu 1 euro dar mi-e frica sa nu patesc ce-am patit cu experthost. Nici macar nu au asteptat sa mi se actualizeze dns-urile (max 24) , mi-au redenumit si index.php-ul, cand am observat, l-am pus la loc, apoi s-au enervat mai tare, si mi-au sters tot :)) Asa m-am mai ales si cu aprox 1500 erori la accesarea cu crawlere.

Edited by scorpy0n
Link to comment
Share on other sites

Mersi Zack, dar nu ma risc.

Pareri despre ssnet.ro | Hosting Romania

numai vorbe urate despe serviciile lor

Am host de la ei de jumatate de an, si nu am patit nimic.

Recomanzi pe pla mea ce sa faci cu Ratonu' ? Maine poimaine te alegi cu hostul inchis si domeniul luat. Nu iti recomand sa iei de la ssnet.Insa iti recomand Xplor Hosting - Home

Sincer, ma asteptam unu ca tine sa dea un raspuns de genu.Macar odata puteti da un reply pe rst fara jigniri,injuraturi,etc ?.

Link to comment
Share on other sites

Nici macar nu au asteptat sa mi se actualizeze dns-urile (max 24) , mi-au redenumit si index.php-ul, cand am observat, l-am pus la loc, apoi s-au enervat mai tare, si mi-au sters tot :)) Asa m-am mai ales si cu aprox 1500 erori la accesarea cu crawlere.

Eh, nu merita sa-i futi in gura pana se satura ? Sa le tii site-ul pulii mele hostat pe 386 down vreo saptamana sa se invete minte ? Chiar daca DDOS-ul este lame, dar in cazuri din astea nu ne mai uitam la principii.

Link to comment
Share on other sites

Fereste-te de ssNet. Mie mi-au suspendat contul pe motiv: "consum excesiv de resurse" desi scriptul nu are probleme (spun asta pentru ca momentan fac self-hosting [ca aici] cu un Sempron 2600+ si 1GB RAM [uptime: 59 zile si 4 ore]).

In general fereste-te de hosturile ieftine. Cum spune si tex, bugetul minim ar fi 10E/mo pentru un hosting serios. Mai exista si variata self-hosting daca esti pasionat.

Link to comment
Share on other sites

daatdraqq, nu am cerut trafic nelimitat, stiu ca fizic nu exista spatiu nelimitat. Eu am cerut un host de inceput, cu sptiu 500 mb-1 gb si trafic intre 15-20 gb pe luna, un host in care sa functioneze blogul satisfacator. Unul intre cel free si ala la 10 euro. Cand o sa am pretentia sa scot bani din acel blog, da, iau un host de calitate. Deocamdata fumez pe luna cu 8 tigari mai putin :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...