Jump to content
say3er.

Haide la protestele anti acta !

Recommended Posts

Protestele organizate la nivel european impotriva adoptarii legislatiei ACTA vor fi vizibile si in Romania, unde urmeaza sa se desfasoare in 12 orase mari.

Orasele din Romania in care vor fi organizate proteste impotriva ACTA sunt:

Bucuresti

Alba Iulia

Bacau

Brasov

Craiova

Cluj

Focsani

Galati

Iasi

Pitesti

Sibiu

Timisoara

In data de 11 februarie 2012, europenii protesteaza in masa impotriva legislatiei care ameninta libertatea internetului in UE !

PE 11 februarie vor fi mai multe proteste antii acta ( va ofer o harta)

acta_protect.jpg

SURSA:Vezi harta protestelor anti-ACTA din 11 februarie | Hit.ro

Link to comment
Share on other sites

La Cluj au confirmat peste 15k! Abea a?tept s? mergem s? facem "scandal"!

Ne "vedem" in Piata Unirii ;)

15874 in momentul asta pe FB. Alaltaseara cand am dat si eu attending eram 2000. Pana vineri eu zic ca pe FB ne strangem macar 25-30k, si din astia daca in piata o sa fim macar jumate, e mai mult decat perfect.

Link to comment
Share on other sites

Dac? v? ui?i pe harta Europei la ora?ele care merg s? protesteze vehement împotriva ACTA, o s? constata?i c? Germania e prima. Cum toat? Europa se sprijin? pe nem?i, nu o s? îi pupe în fund pe americani nici în ruptul capului.

?tiu de pe acuma c? b?t?lia o câ?tig?m, dar merg pentru c? vreau s? fiu acolo.

@play4fun - ?i 2000 dac? ar veni am fi suficien?i, îns? cred c? o s? fie mai mul?i, cu cât? înver?unare se vorbe?te despre subiect.

M2G: S? merem s?-i d?m gaz!!!

Link to comment
Share on other sites

Voi nu ati inteles pana acum ca astia iau frumos toate petitiile voastre, toate paginile de facebook si iesirile in strada, le fac sul, asa strans, da nu prea strans, si si le pun pe pula? Adica ca un fel de prezervativ, da umpic mai inutil (sul=cilindru=capetele neacoperite => boraci).

Democratie-democratie, da ei au puterea si se pisa de sus pe parerea oamenilor pe care "ii reprezinta"

Link to comment
Share on other sites

Cand a fost vorba sa dam guvernul jos abea au fost 10 k oameni =)) acum cand e vorba de internet poc cate 10-20 k in fiecare oras ... epic

Si normal.

Tu iti dai seama ca fara net nu exista "viata"?

Oamenii nu-s prosti sau cel putin nu-si permit sa dea 4 milioane pe un amarat de Windows ,sau sa dea 20-30-40-50 de lei pe un film , sau sa cumpere melodii / programe care sunt o droaie de bani , gandeste inainte sa zici ceva.

Link to comment
Share on other sites

Si normal.

Tu iti dai seama ca fara net nu exista "viata"?

Oamenii nu-s prosti sau cel putin nu-si permit sa dea 4 milioane pe un amarat de Windows ,sau sa dea 20-30-40-50 de lei pe un film , sau sa cumpere melodii / programe care sunt o droaie de bani , gandeste inainte sa zici ceva.

Astia ca tine nu au nici un drept sa protesteze impotriva ACTA. Fac pariu ca nu o sa intelegi de ce decat daca ti se deseneaza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...