Jump to content
say3er.

Haide la protestele anti acta !

Recommended Posts

Dac? v? ui?i pe harta Europei la ora?ele care merg s? protesteze vehement împotriva ACTA, o s? constata?i c? Germania e prima. Cum toat? Europa se sprijin? pe nem?i, nu o s? îi pupe în fund pe americani nici în ruptul capului.

?tiu de pe acuma c? b?t?lia o câ?tig?m, dar merg pentru c? vreau s? fiu acolo.

@play4fun - ?i 2000 dac? ar veni am fi suficien?i, îns? cred c? o s? fie mai mul?i, cu cât? înver?unare se vorbe?te despre subiect.

M2G: S? merem s?-i d?m gaz!!!

Mizez pe minim 10.000 oameni in Cluj. Oricum...vedem sambata.

Din Bucuresti care veniti? Nu cred ca imi iau masca, imi primul rand pentru ca e folosita de cocalarii de Anonimusi pe care nu ii suport, apoi e 40+ RON si prefer sa mai pun ceva si sa iau o sticla de vodka.

Nici eu nu-mi iau...da-i in morti de 40 lei, ca fac altceva de ei, decat sa-mi iau o masca care s-o port o singura data.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lista oraselor din Romania in care vor fi organizate proteste a crescut in doar cateva zile de la 11 la 30.

Lista oraselor in care se vor tine protestele anti acta(update)

Alba-Iulia, Arad, Bacau, Baia Mare, Brasov, Bucuresti, Buzau, Caracal, Constanta, Craiova, Cluj, Deva, Focsani, Galati, Hunedoara, Iasi, Oltenita, Oradea, Piatra Neamt, Pitesti, Ploiesti, Ramnicu Valcea, Resita, Sfantu Gheorghe, Sibiu, Slatina, Suceava, Targu Mures, Targu Neamt si Timisoara

Link to comment
Share on other sites

Oricum o sa fie dea'n pulea, presimt.

Daca chiar vrem sa facem ceva, ar trebui sa fie ca la greci :) nu stau sa ies degeaba in strada ca sa strig "jos acta", daca e sa ies, dau si foc la vreo 3 magazine si mai fut jumate de oras, sa se simta prezenta in mod violent, sa se simta stransi in cur, nu stam sa ne jucam cu pancardele, mai bine cu cocktail-uri molotov

Link to comment
Share on other sites

Oricum o sa fie dea'n pulea, presimt.

Daca chiar vrem sa facem ceva, ar trebui sa fie ca la greci :) nu stau sa ies degeaba in strada ca sa strig "jos acta", daca e sa ies, dau si foc la vreo 3 magazine si mai fut jumate de oras, sa se simta prezenta in mod violent, sa se simta stransi in cur, nu stam sa ne jucam cu pancardele, mai bine cu cocktail-uri molotov

Nu esti moale, asa ar fi un complot mai bun.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca ar fi bine daca ACTA ar fi aplicat, va fi o curatare a internetului de anumite chestii destul de deranjante, chiar daca ar fi aplicat nu va tine mult, oamenii vor iesi in strada , si vor rezolva ceva. La asta ma gandesc eu , chiar daca iesiti in strada acum , sau dupa ce va fi aplicata aceasta lege , internetul tot asa va ramane, chiar daca un timp va fi curatat,eu sunt pro ACTA , sunt pro Internet 2.0 .

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca ar fi bine daca ACTA ar fi aplicat, va fi o curatare a internetului de anumite chestii destul de deranjante, chiar daca ar fi aplicat nu va tine mult, oamenii vor iesi in strada , si vor rezolva ceva. La asta ma gandesc eu , chiar daca iesiti in strada acum , sau dupa ce va fi aplicata aceasta lege , internetul tot asa va ramane, chiar daca un timp va fi curatat,eu sunt pro ACTA , sunt pro Internet 2.0 .

Bre, ce nu intelegi din A.C.T.A. , Aici e o treaba serioasa, daca intra A.C.T.A. o sa iei amenda daca te filmezi in BMW ascultand manele si te pui pe youtube, treaba e ca nu o sa mai fie acelasi internet cu A.C.T.A. , o sa se ajunga la ip-uri in loc de domenii sau chiar la deep web:|

Deci bafta cu sustinerea legi!

Un sfat, nu te du la protestele Anti-A.C.T.A. cu o plancarda Pro A.C.T.A. ca ai sa ajungi cu ea in cur;)

Link to comment
Share on other sites

Bre, ce nu intelegi din A.C.T.A. , Aici e o treaba serioasa, daca intra A.C.T.A. o sa iei amenda daca te filmezi in BMW ascultand manele si te pui pe youtube, treaba e ca nu o sa mai fie acelasi internet cu A.C.T.A. , o sa se ajunga la ip-uri in loc de domenii sau chiar la deep web:|

Deci bafta cu sustinerea legi!

Un sfat, nu te du la protestele Anti-A.C.T.A. cu o plancarda Pro A.C.T.A. ca ai sa ajungi cu ea in cur;)

True Story ! :))

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca ar fi bine daca ACTA ar fi aplicat, va fi o curatare a internetului de anumite chestii destul de deranjante, chiar daca ar fi aplicat nu va tine mult, oamenii vor iesi in strada , si vor rezolva ceva. La asta ma gandesc eu , chiar daca iesiti in strada acum , sau dupa ce va fi aplicata aceasta lege , internetul tot asa va ramane, chiar daca un timp va fi curatat,eu sunt pro ACTA , sunt pro Internet 2.0 .

Esti pro ACTA?Atunci tu ce mai cauti pe forum-ul asta?Sa iei si tu niste hack-uri?Pai astea sunt anti ACTA.Mai bine da-ti delete.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari initiativelor din toata tara in vederea protestelor !

Din pacate, in zona noastra nu prea are cine sa "iasa in fata" si chiar imi pare rau pentru asta, m-as fi inscris primul.

Eu oricum luni am sa fac niste afise "Anti ACTA" si le lipesc prin liceu, totusi, sa existe o mica initiativa, sper sa nu am probleme ulterioare. Inca o data, respect celor ce se implica!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...