Jump to content
hirosima

Şterge-ţi istoricul Google!

Recommended Posts

?terge-?i istoricul Google înainte de a fi prea târziu ca s?-?i ascunzi c?ut?rile secrete!

A mai r?mas o s?pt?mân? pân? când Google va aplica schimb?rile controversate în politica de confiden?ialitate, care permit stocarea ?i utilizarea informa?iilor personale ale userilor.

Potrivit Daily Mail, exist? o cale prin care po?i împiedica tentativa Google de a-?i construi un profil permanent, care ar putea s? includ? informa?ii personale, inclusiv vârsta, sexul, domiciliul sau orietarea sexual?.

De la 1 martie nu o sa mai po?i opta pentru a nu fi inclus în noua politic?, aspru criticat? de militan?ii pentru protec?ia datelor personale ?i contestat? la autorit??ile din SUA.

O modalitate prin care po?i limita posibilit??ile Google de a-?i înregistra fiecare mi?care, inclusiv secretele jenante este s?-?i ?tergi istoricul de navigare.

F? a?a:

1. Acceseaz? pagina Google ?i intr? pe contul t?u. Utilizeaz? meniul de sub numele t?u din partea dreapta-sus, pentru a accesa set?rile tale. D? un click pe “set?rile de cont” (account settings).

2. G?se?te sec?iunea numit? “servicii” (services) ?i vei g?si link-ul “vezi istoricul web vizibil sau invizibil” (view, enable, or disable web history). D? click pe el.

3. În final po?i ?terge toate detaliile c?utarilor tale f?când click pe “?terge istoricul web” (remove web history). Odat? ce ai f?cut asta, istoricul va r?mâne invizibil.

Altfel, istoricul navig?rilor tale va împiedica Google de a-?i depista ?i stoca aceste informa?ii.

Sursa: http://ro.stiri.yahoo.com/%C5%9Fterge-%C5%A3i-istoricul-google-%C3%AEnainte-fi-prea-t%C3%A2rziu-075600906.html?ref=type%3Aread%2Cuser%3As4dKDYmq0xOxGtan92r8kGuHSbg&fb_action_ids=3674640073985&fb_action_types=news.reads&fb_source=other_multiline&code=AQAvEYDnmaUOk6ChSVRxEz9SBY0mqj9B6x5EGnr8I0ZAs7IpNt3zsZOl0uzTuNJLIPIxpihQ9WatrNIbq-6aX9cEHKaqtGZolnzYI01dlR5o_wF49qEjSCOkvmYM5A7tiau98tFHSQXn92MaEwEwGe4kcK6FZm9kdAs3DpCZaoR9vAS2M3iNxOmLYtx1TACAY76pF3osrIhJTcUr4X2DhVD2#_=_

Edited by hirosima
Link to comment
Share on other sites

Guest expl0iter
$%#&^#^%#&^#^#@$$@$@$%^$&*^*#$%!@#$%^&*(*&!@#$%^&

de la 1 martie nu o sa mai po?i opta pentru a nu fi inclus în noua politic?, aspru criticat? de militan?ii pentru protec?ia datelor personale ?i contestat? la autorit??ile din sua.

$%#&^#^%#&^#^#@$$@$@$%^$&*^*#$%!@#$%^&*(*&!@#$%^&

nu esti la curent cu stirile!

Link to comment
Share on other sites

...

O modalitate prin care po?i limita posibilit??ile Google de a-?i înregistra fiecare mi?care, inclusiv secretele jenante este s?-?i ?tergi istoricul de navigare.

...

Eu nu inteleg la ce fel de "secrete jenante" s-ar putea referi...

Totusi,daca e sa se tiganeasca si ei,am sa imi schimb si browser-ul si motorul de cautare...

Link to comment
Share on other sites

fiind developer web ,am decis sa testez acest sistem de care spune colegul de mai sus ,[acest sistem exista pe piata de foarte mult timp in versiunea "beta"] ,pot spune cu mana pe inima ca am avut doar de castigat ,deoarece ,daca stai sa te uiti la cautarile tale lunare ,sau saptamanle ai s aobservi ca majoritataea cautarilor sunt legate doar de un subiect de care tu esti interesat ,spre exemplu in cazul meu programarea web .. Datorita faptului ca Stackoverflow este un site pe care il viziztez foarte des google a decis ca de fiecare data in primele rezultate ale unei cautaridin aria mea de interes sa imi puna si o pagina a lui stackoverflow ...,lucru care te avantajeaza ...,dupa parerea mea ...

Link to comment
Share on other sites

Si eu ma miram :))... 1 MARTIE ! Pai daca stateai conectat non stop pe google atunci asta e... oricum cred ca ei memoreaza si informatiile cautate datorita ip-ului. Daca folositi proxy FELICITARI ! Daca nu atunci inseamna ca vreti ca google sa stie ce gogosi va plac. Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...