Jump to content
uid

Dau un root gratis de scan si flood

Recommended Posts

Dau un root gratis urmatoarea configuratie:

4 gb/ram

model name : Quad-Core AMD Opteron Processor 1385

processor : 3

eth0

openSUSE 11.1

Il dau gratis deoarece un user dupa forum mi-a dat teapa.

Este foarte bun la scan cat si la flood.

Imi aleg dreptul cui sa il dau.

Lasa-ti replay.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce vor sa zica prin eth0, probabil se refera la faptul ca este legat direct la o interfata fizica, nu la ceva virtual, deci este masina fizica nu server virtual.

Poate zic o prostie, dar eth0 nu e doar pentru wired connections? Adica daca se conecteaza prin WiFi (de exemplu) interfata s-ar numi wlan0.

Edited by bcman
Link to comment
Share on other sites

Pe un sistem linux, de obicei, prima conexiune la internet poarta numele de eth0. Urmatoarele conexiuni(wired) sunt eht1, eth2 etc. Pentru wireless se foloseste wlan0,1,2 etc. Nu mai intalnim eth0 la mediile virtualizate, aici conexiunile virtuale primind numele : venet0,1,2..etc.

O seara placuta!

Link to comment
Share on other sites

Cer eth0 fiindca au nevoie de conectiunea directa. Daca au la eth0 ip-u real, cand il folosesti la scan la mass, iti va scoate ip-urile mai bune. Daca este conectat printr-un router sau ceva si are la eth0 gateway, nu e bun. Deaia se cere eth0.

te caci in ea de explicatie, ma doare mintea cand citesc si-mi lacrimeaza ochisorii.

de ce oare?

acu vad ca si nytro se sparge de ras cand citeste ce scrieti.

Link to comment
Share on other sites

Cer eth0 fiindca au nevoie de conectiunea directa. Daca au la eth0 ip-u real, cand il folosesti la scan la mass, iti va scoate ip-urile mai bune. Daca este conectat printr-un router sau ceva si are la eth0 gateway, nu e bun. Deaia se cere eth0.

daca taceai, filosof ramaneai.

Link to comment
Share on other sites

@blech, Cril, Nytro

Desi nu a folosi cele mai potrivite cuvinte, ceea ce a spus romanu este adevarat.

Multi prefera ca root-ul respectiv sa fie conectat print eth*, si nu prin venet*, adica fie sa fie dedicat sau XEN vps .

Doar asa isi pot folosii synscan-ul pentru a lua ip-uri in masa, deoarece este mult mai rapid, fata de clasicul port scan, care este foarte incet. Nytro chiar a postat ceva zimilar, numindu-se Zmap. Folosind synscan pe vps-uri cu intrare venet* , fie nu o sa primeasca niciun output de la synscan, fie or sa primeasca ip-urile degenerate. Personal nu stiu cauza, dar recunosc ca nici nu m-am interesat foarte mult despre aspect

aw phuck, acum am vazut OP data

mii de scuze

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...