Jump to content
Castan

nu cumpara telefon de la tigani

Recommended Posts

sal, vreau sa nu patiti si voi ca mn.

eram azi prin oras si vine unu la mine ca imi da iphone5 ca are nevoie de bani. ma uit la el si pare ok.

cere 6 milioane negocize cu el la 5 si ma duc sa scot bani.

vad cum baga telefonu in husa apoi mi-l baga in buzunar la geaca. chiar am fost atent la miscare.

ii dau banii si plecam in directii diferite.

cand ajung mai departe, sa scit si eu telefonul si cand ma uit era o bucata de faianta in husa. pe ala normal nu il mai gasesc.

mai grav e ca stiam de miscarea asta.

eu am fost prost nu fiti si voi la fel chestia asta e foarte la moda.

Link to comment
Share on other sites

Cine te-a pus sa-ti faci de lucru cu un tigan? Eu chiar nu inteleg cum au unii impresia ca vinde un tigan ceva calumea la pret de nimic... Hai sa fim sinceri. Daca chiar avea nevoie de bani, primea mai multi bani pe un iphone 5 si doar daca-l amaneta.

Macar ai facut reclamatie la politie, sau te-ai intors dupa tigan sa-i scoti dintii? Sau ai ramas cu buza umflata "total"?

Edited by Play4Fun01
Link to comment
Share on other sites

Exact aceeasi treaba a patit un prieten de al meu acuma 2 ani a cumparat tot asa un telefon la pus in husa i la dat si cand sa uitat la e era o cutie de carton nu mai stiu exact cat a dat pe el dar teapa si-a luat-o =)) pe o parte asa va trebuie cum sa cumperi iphone 5 cu 5 milioane :) la mintea cocosului.Cu tigani nu te joci am avut si eu deaface cu ei si era sa fiu si eu tapuit dar am stiut sa gandesc cu 2 miscari inaintea lor :).Nu am nici o treaba cu tigani dar e prea de tot ... pacat...in cativa ani nu va mai fi Romania va fi Tigania =))) pacat :).

Link to comment
Share on other sites

si taicamiu a patit-o la fel in fata la mall cu un E72 white asta vara in ziua de salariu, tiganul avea doua telefoane unul real si unul replica dual sim chinezarie probele le-a facut pe original si cand sa scoata cartela a schimbat si telefoanele intre ele paguba 400 lei, nici incarcator nu i-a dat a zis "domnu' i-al repede ca e fierbinte acuma l-am luat din tramvai...ca eu fac cam 4 pe zi..."

Link to comment
Share on other sites

Eu am patito in .es acum vre-o 2 ani..implica un ip3, un sony HD recorder, si mai multe balarii.Ii luasem nr de la masina, nr de telefon, nu am sunat la politie nu am reclamat nimic, de el nu am dat, asa ca am sunat omul, si l-am felicitat pentru ca a reusit sa ma prosteasca.nu era tigan, era marocan, si acum serios, nu tine cont de tigan, roman ungur, grec, bulgar etc..nu etnia defineste caracterul omului, ca a fost tigan in cazul de fata..a fost doar o intamplare..daca era roman, oare cum suna titlul acestui topic?

Link to comment
Share on other sites

Nu da?i vina pe ?igani în cazul ?sta, c? s-a demonstrat c? fanii apple(retarda?i de altfel) sunt cel mai u?or de prostit din cauza nivelului inteligen?ei.

Pe spatele pro?tilor ?i-a f?cut Jobs bani.

Bine c? ai dat 500 RON pe un kkt de plastic ce nu valoreaz? 100 Euro la costul de produc?ie, dar pe c?r?i n-ai da bani ca s? te educi. Î?i vând un pont: prostia se pl?te?te. ;)

O s? ajungi ca ?i asta:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...