Jump to content
H4xoru

H4xoru ...:)!salut

Recommended Posts

Eu sunt h4xoru, si sunt pasionat de it . Am 13 ani si in viata de zi cu zi care nu prea o am nu fac nimic . Toata ziua imi petrec timpul pe forum-uri si chestii de genu :)))))

cunostiinte????

Putin din fiecare din lista urmatoare: xss,sqli,c++,php,javascript,html,css,python.

Imi pare bine sa va cunosc :* pupici

Link to comment
Share on other sites

Salutare, bun venit printre noi, sper sa evouezi nu sa involuezi, rst nu mai e ce a fost cand am venit eu aici, eram in postura ta deci stiu cum e... acum se lupta cu morile de vant incercand sa revina ce a fost.. dar e greu, prefer sa vina aici 50k de copii ca tine de 13 ani pasionati si fara pitiponcenii, decat altii de 19 ani care nu au nimic de facut cu viata si intreaba de hackuri pentru "pacanele" crezand ca intro zi o sa aiba ce vor fara a munci o zi... dar e greu majoritatea de varsta ta o ard pe legale, iarba si vodka, sper sa mergi pe drumul bun si nu uita esti mic dar inca necorupt. Si iarba si vodka au locul ei la momentul lor, cand le cumperi pe banii munciti de tine, cand ai corpul ceva mai rezistent nu acum, acum e timpul sa pui mana pe invatat pentru ca la 18-19 ani o sa ai un avantaj fata de ceilalti, sper ca nu mi-am racit gura degeaba...

Link to comment
Share on other sites

Salut, sunt cam multi pasi care ar trebui sa ii urmezi daca tot vrei sa te implici in domeniul asta, insa primul ar fi sa te maturizezi.

Un pasionat de IT, in primul rand, nu face referinte imature sau greseli de gramatica, si nu foloseste gramatica de tip l33t/h4x0r. -1 pt. nick.

Daca te intrebi de ce, e pentru ca nu mai ai 10 ani. Cerintele pentru a putea invata ceva de pe acest forum ar fi sa gandesti open-minded, macar ca la 15 ani. Nu iti va fi de niciun folos daca vorbesti in "limbaj leet". Daca tot esti de elita, nu are rost sa le demonstrezi si altora, cel putin nu prin nickul tau.

Ah, si inca un tip: Hackerii adevarati nu au gura mare si nu dezvaluie informatii despre ei, decat ceea ce este nevoie. Cu cat vorbesti mai putin, inveti mai mult.

In fine, cam asta iti spun acum. Mult succes!

Link to comment
Share on other sites

La 13 ani jucam fotbal cu baietii in fata blocului (nu al meu, normal, doar n-o sa ma cert cu vecinii mei) si nu petreceam mai mult de 3 ore pe zi in fata calculatorului. Eu zic sa o lasi putin mai moale cu calculatorul la varsta asta si sa socializezi umpic cu oamenii, nu sa stai numai in casa. O sa zici ca nu are nici un rost, ca oricum nu te descurci la intretinut o conversatie. Dar nu uita, inveti din experienta, si ca un pasionat de IT ar trebui sa stii foarte bine lucrul asta.

Link to comment
Share on other sites

Si unde v-a adus pe voi fotbalul in fata blocului, coaie? Incep sa tampesc cu cliseele astea idoate. De ce l-ar durea pe el in cur ca voi la 13 ani jucati fotbal daca acum sunteti legume?

Lasati-l sa moara la 30 de ani de obezitate daca e ratat. Selectie naturala, ce plm.

On: Salut

Or fi legume, dar au avut copilarie, cel putin :)

Bun venit !

Link to comment
Share on other sites

Da, sunt mandru. La ce bun sa ai copilarie? Hah. Imi pare rau pentru gandirea ta la 19 ani.

Pai sa iti spun eu cateva, ceea ce gandesc eu la 18 ani.

In primul rand daca nu as mai avea copilarie as fi virgin si acum, al doilea nu as trece prin acel stadiu de a avea probleme, de a te bate pt o fata, de a te indragosti, de a rula un tranvai si multe alte prostii - poate ti se par lucruri banale si prostesti dar iti va parea rau dupa acel timp daca il pierzi in fata computer-ului, credema !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...