Jump to content
ringo95

Motor BMW 316i

Recommended Posts

Cel mai bine ar fii sa mergi la un service auto, unde este si electrician si mecanic, caci este posibil sa mai trebuiasca schimbari/adaptari la prinderea motorului pe caroserie, pe cutia de viteze, transmisie, pe galeria de evacuare, plm, sunt o gramada de chestii pe care trebuie sa le ai in vedere.In general intreaba pe "bajetii" care sunt pasionati, si si-au "tunat" masinile, caci la un service autorizat, nu-ti face nimeni modificarea, iar ulterior modificarii, ai nevoie de un "pcr-ist" adica de unu cu pile, cunostiinte si relatii, sa-ti "treaca" masina prin R.A.R. (Registrul Auto Roman), asta daca nu vrei adrenalina de cate ori iesi cu masina "modata" pe "strase", si iti face semn "garda" sa opresti, caci daca nu ai acte, nfs din realitate nu-i asa distractiv ca jocu`, + ca se poate termina in spital sau in cimitir.

Link to comment
Share on other sites

Pt ce sa merg la service? Sa-mi ia cat nu face masina ( si sa-mi raspunda de cacat)

Ma doare in fleasca, deja am scos unu afara, da cred ca pun un 325TDS , o sa pun toata instalatia electrica.

Du-te ma la un service si lasa fala ca ai bmw cu motor de 2500 turpo sport pula in cur...

Nu e forumu potrivit pt a primi raspunsuri... Asa pot posta si eu ca vreau sa imi schimb motorul la BeaMWeul meu x7 turpo diesel injection sport jm3n....

Link to comment
Share on other sites

Du-te ma la un service si lasa fala ca ai bmw cu motor de 2500 turpo sport pula in cur...

Nu e forumu potrivit pt a primi raspunsuri... Asa pot posta si eu ca vreau sa imi schimb motorul la BeaMWeul meu x7 turpo diesel injection sport jm3n....

Nu se lauda nimeni. Nu mai lua peste picior!

E in sectiunea off-topic deci poate sa se laude si cu tigaia DRY COCK!

Link to comment
Share on other sites

ringo95 tu si MIhaita din Berceni .... si tu tot dala decatopabil ai ? cu 3 usi ??? ai dat cumva 3 miliarde pe el ? si cred ca ai si genti versace :))) 4 ori 4 disel cumva ??

intra pe bmwclub si intreaba acolo ca ei se pricep cel mai bine .... la bemveuri noi suntem experti la alceva , daca nu dute la un mecanic sau la o reprezentanta bemve si o sa te sfatuiasca cel mai bine ...

Link to comment
Share on other sites

e prea multa bataie de cap pentru 500 de euro maxim, in plus trebuie motor identic pus pe caroserie fara a te duce la rar pentru omologare

Identic sau nu, pe la rar tot trebuie s? treci. Mai nou rutiera se mai plimb? cu arr-ul ?i bele?ti pula dac? te prinde, mie mi-au luat talonul pentru un c?cat de dung? neagr? lips? de pe numere.

Cât despre instala?ie, decât s? stai cu morcovu în cur c? poate s? ia foc de la improviza?ii mai repede o schimbi.

Link to comment
Share on other sites

daca tipul motorului este identic nu trebuie sa treci pe la rar e piesa de schimb , fac asta de ani de zile in pusca mea ma irita toti care vorbesc aiurea din auzite daca ai factura te doare la pix

:)) A?a schimb ma?ina, pune numerele de la cea veche ?i m? doare la pix c? am factur?. Citez de pe site-ul rarom.ro :

Dac? se înlocuie?te motorul unui autovehicul, este necesar? prezentarea la Registrul Auto Roman pentru efectuarea modific?rii c?r?ii de identitate.

Cum s? procedez dac? doresc s? schimb motorul vehiculului? - Regia Autonoma Registrul Auto Roman

Deci cine vorbe?te din auzite ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...