Jump to content
Guest Nemessis

Hackerul de Romania

Recommended Posts

pe mine cel mai mult decat hackerii ma oftica copii care invata ca in loc de c sa scrii cu k si ca de ce sa nu prescurtezi cat mai mult cuvintele, ca sunt destul de lungi si alea din 3-4 litere

ex :"kiar dc snt ", "ma duk la mare" si alte aberatii literare

in mintea lor, rezolva ceva :) prescurteaza "ca" in "k" sa economiseasca timp. il pierd cand prescurteaza "º" cu "sh" sau "þ" cu "tz" :D cum zicea teo ->cafe deko

cheers

Link to comment
Share on other sites

Expresiile uzuale ce dovedesc puterea hackerului roman sunt:

- iti dau format la calculator

- iti ard placa de retea

- iti dau flood de iti ia foc monitorul

- te las fara net

- iti sparg calculatorul

- fraiere sunt deja la tine in calculator

- lasa ca aflu eu unde stai si te bag la portbagaj

Nemessis Prea frumos explicat :lol::lol:.De unde atata imaginatie pe tine nu`mi pot da seama:))))))....dar esti tare 8) 8)

Link to comment
Share on other sites

Prea mare dreptate ai Nemssis. Dar iti dau ceva sa adaugi la post:

-Hacker-ul din zilele noastre mai este influnetat si de prieteni, care nu stiu nimic despre Hacking,Crackin,IT ( Chestii destea ca nu am mare experienta in ele )

-Daca hacker-ul stie cat de cat sa flodeze si sa afle o parola cu keylogger atunci toti care il cunosc spun " Nu te pune cu el ca iti face praf ID-ul"...

Asta e varianta mea de hacker...

Yo sunt hacker in cartier pentru simplu fapt ca pot sa rezolv problemele comune ale windows-ului.. =))... aiurita e lumea... :D

Link to comment
Share on other sites

Am citit tot topicul incepand de la Nemessis pana la postul lui Marius fcs2,am zambit , am ras, foarte adevarat cuvant cu cuvant , sunt cativa care au fost si si-au dat in petec , spunand ca este extraordinar si adevarat ( de fapt au uitat cum sunt ei ...)

am vazut ca ati postat cateva link-uri funny , ca sa fiu on-topic , va prezint faimosul hacar de la Constanta aka "Bahoy"

http://www.youtube.com/user/alexenl - tigan cu 4 clase , are profil de iutube

http://www.youtube.com/watch?v=ojHfI6iiXaU - cum sa spargi yahoo:roll:

http://www.youtube.com/watch?v=Ba6PkcXwOjc - cum sa spargi parole:shock:

pt mai multe tutoriale de haching , vizitati profilul lui de iutub :wink:

Link to comment
Share on other sites

Bravo Nemessis , super tare articolul . :)) mai stiu eu din astia care vb cu tn pe mess si iti zic ca ai ip xxxx si ca deja iti sterg ceva din comp :)) ce fraieri, si da chiar nu au mai mult de 14 - 15 ani maxim ;) daca ii pui sa faca ceva la calculator ( instalare windows,depanare ceva habar nu au ) ca sa nu mai vorbim de modificare .exe uri si alte chestii mult prea simple pt ei. ! ;)

Link to comment
Share on other sites

un hacker ramane un hacker :|

lucrurile pe care le faci ca hacker trebuie sa ramana numai pentru tine nu sa afle orice idiot ce ai facut tu ca dup-aia sa te trezesti la 2 dimineata cu politia la usa

Si intr-un fel sau altul asta e un motiv de ce s-au facut forumuri :|

Si un Pr0 ramane un Pr0 si se comporta ca unul(adica nu deschide gura in genu asta:"CE hack3r sunt ... care comenteaza ii calculatoru":|)...

Link to comment
Share on other sites

ce imi place cum unii dintre noi ne regasim in astfel de descrieri complexe , cel putin macare partial , si sunt sigur ca si autorul postului a facut macar odata cel putin unul dintre lucrurile mentionate , ca na doar toti trecem prin asta in procesul de invatare

desi, personal, fazele alea cu mircul nu le-am inteles niciodata

si desi majoritatea invatam ce invatam mai mult singuri e pacat ca de multe ori cine stie nu impartaseste si cu alti , nu chiar asa moka ca nu se poate totul mura in gura dar macar sa te indrepte spre solutia buna

si ca sa ma dau exemplu: dupa o "iesire la pensie" destul de lunga ma gasesc in postura de prostul satului si parca e mai greu decat la inceput sa te pui pe picioare

Link to comment
Share on other sites

- metoda conexiune de la telefon public. Inventata de catre “Sorinel The Hacker Master Of CC & PayPal” si care a fost folosita cu nesimtire de catre producatorii filmului “Hackers 2” fara a-i acorda creditul necesar lui Sorinel, aceasta metoda incredibila va permite sa mergeti la un telefon public cu laptopul si sa va conectati la internet desigur fara a starni suspiciuni in randul patrulelor de politie, a trecatorilor sau a centralei de telefonie. Ideea se bazeaza pe faptul ca poti taia linistit firele unui telefon public si sa stai cu un laptop in cabina iar pe ceilalti nu ii deranjeaza acest lucru. Genial nu-i asa?

- proxy public luat de pe site-uri gen proxy4free.com si care te protejeaza pana si in pantaloni de public ce e

- proxyswitcher –acest program ce foloseste o lista de proxy-uri (publice desigur) va proteja orice hacker urmarit de politie.

- AOL sau Compuserve – datele care se logheaza acolo nu vor ajunge in vecii vecilor pe mana organelor abilitate. Nici nu ramane in server toata sesiunea online a hackerilor in care apare printre altele si ip-ul lor real.

Sunt sigur ca multi folosesc aceste metode

Le recomand pt toti sunt foarte tari , in momentul in care citeam chiar incepeam sa cred si eu ca e adevarat :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...