Jump to content
alynut

Site-uri care te platesc prin click-uri .

Recommended Posts

Am facut si eu un cont pe clixsense[dot]com pentru ca am vazut ca tot primeam mass-uri pe mess cu link cu de la diferite persoane vreau sa stiu daca chiar te platec sa nu ma pun sa strang debeaba click-uri in fiecare zi . multumesc .

Link to comment
Share on other sites

Daca ai peste 18 ani cautati de lucru ca si admin la jocuri dinastea de browser. Eu am fost admin pe FoE Romania. Practic trebuie sa raspunzi doar la tickets si sa dai ban la retardati. Nu-i sigur ca te vor platii dar ai anumite privilegii si cu alea faci bani.

Edited by raynor009
Link to comment
Share on other sites

Am peste 18 ani :)

Am gasit un site unde faci centi doar sa te uiti la 7 reclame pe zi iar din referral scoti multi centi ,in doua zile am facut 2 dolari cu 11 referrale iar la 5 dolarii ii poti poti trimite pe paypal sau cu $ 1.99 poti cumpara reclama la ei pe site .

Link to comment
Share on other sites

Dar nu ma refeream la asta ,ma refeream ca daca tot imi pierd timpul la pc sa caut un site gen astea care te platesc cat de cat 50-60 de centi pe zi :| si sa fac ceva :-?? sincer mam plictisit sa stau degeaba ....

Invata in pula ta programare, nu sta pe siteuri deastea. timp pierdut inutil.

O sugestie: daca vrei bani, nu m-ai sta pe calculator. cu banii de curent de la calculator, iti faci de un suc.

Link to comment
Share on other sites

Dar nu ma refeream la asta ,ma refeream ca daca tot imi pierd timpul la pc sa caut un site gen astea care te platesc cat de cat 50-60 de centi pe zi :| si sa fac ceva :-?? sincer mam plictisit sa stau degeaba ....

Ii o perioada mai nasoala acuma,dar daca esti perseverent pana la urma gasesti de lucru.Tot ce iti trebuie e un CV bun,si un interviu atent planificat.Si mai poti incerca prin cunostinte (familie,pile,relatii).

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa imi gasesc un serviciu acum, mai am un an de scoala o sa vad eu pe viitor.

Vad ca ati deviat de la subiect :) in legatura cu site-urile care te platesc pentru click-uri am cont pe mai multe :-? dar pe unul am facut $5.05 si acolo zice ca daca faci $5.00 ii poti scoate pe paypal dar nu merge :))cand vreau sa dau sa ii scot imi zice asa " Whoops, you only have $5.05 You must earn at least $5.00 USD to request payment via PayPal. " :))

Link to comment
Share on other sites

Mare atentie si cu CPC-urile astea ca majoritatea sunt scam, adica nu vei vedea niciun banut de la ei. De ClickSense am auzit ca sunt seriosi, insa fara referrals nu faci nimic. Daca tot stai aiurea si pierzi timpul, iti recomand sa iti faci un blog/site ceva cu continut in limba engleza, dupa vreo luna pui AdSense pe el si daca esti perseverent poti face bani frumusei.

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu postul facut mai sus ...acei 5 $ i-am facut pe alt site si cand am vrut sa i scot am bagat contu de la paypal-ul vechi care nu aveam card atasat la el ,dupa 20 de minute primisem un email de la paypal "cererea dumneavoastra nu a fost acceptata deoarece contul dumneavoastra de paypal nu dispunea de un card atasat sau card-ul a expirat " si pana vad msj asta am cheltuit o suna din cei 5 $ am cumparat reclama la ei pe site .

Link to comment
Share on other sites

Cand te apuci de ptc-uri faci cea mai mare greseala, 99,9% sunt scam, deci iti pierdere de timpu . Mai bine iti faci un blog chiar si gratuit gen blogspot.com si te apuci de afiliere cu amazon.com .

Eu cu un subdomeniu blogspot.com am facut pana acum peste 1800$ si nu are decat 8 postari .

Link to comment
Share on other sites

Cand te apuci de ptc-uri faci cea mai mare greseala, 99,9% sunt scam, deci iti pierdere de timpu . Mai bine iti faci un blog chiar si gratuit gen blogspot.com si te apuci de afiliere cu amazon.com .

Eu cu un subdomeniu blogspot.com am facut pana acum peste 1800$ si nu are decat 8 postari .

vin cu o completare. blogspot fiind sistemul de blog-uri Google are prioritare in rezultatele cautarii Google in fata multor site-uri asa ca o sa cam fie in fata la cautari (daca te ocupi putin de el).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...