Jump to content
M4T3!

[Vand] Program Dos

Recommended Posts

Si daca as face treaba cu altcineva, ar merge maxim cu 1 om. Cand ar primi programul, ar posta imediat pe forum ca siteul nu i mai pica. Plus de asta nu ma intereseaza sa prostesc pe cineva si nici nu am nimic de ascuns.

Nu ti e mai ok sa stii ca pe ce dai banii chiar merge?

Link to comment
Share on other sites

Ce metoda foloseste? SYN? Slowloris? RefRef?

TCP/UDP/HTTP? Ce fel de conexiune exploateaza?

Intrii imediat in black-list sau "securitatea" nici nu detecteaza traficul?

Da mai multe detalii. In ce e scris? pl? batch? net? PHP? Native?

Daca exploateaza dupa metoda slowloris ... multe (95%) din servere si-au facut update la securitate si pur si simplu iti arunca pachetele imediat!

PS: Eu poate vreau sa stiu exact pe ce dau banii. Nu vreau sa cumpar o unealta magica ca Coailii

Edited by yoyois
Link to comment
Share on other sites

ce metoda foloseste? Syn? Slowloris? Refref?

Tcp/udp/http? Ce fel de conexiune exploateaza?

Intrii imediat in black-list sau "securitatea" nici nu detecteaza traficul?

Da mai multe detalii. In ce e scris? Pl? Batch? Net? Php? Native?

Daca exploateaza dupa metoda slowloris ... Multe (95%) din servere si-au facut update la securitate si pur si simplu iti arunca pachetele imediat?

Ps: Eu poate vreau sa stiu exact pe ce dau banii. Nu vreau sa cumpar o unealta magica ca coailii

http

Link to comment
Share on other sites

Poate fi si free. Nu stiu, nu l am cautat si nici nu l am testat. L am gasit la serviciu, am dat pe ceva siteuri si au picat. Este drept, am mai incercat si cateva care nu au picat, deasta am zis ca functioneaza pe apache. Nu pot face mai multe teste, din motive evidente.

Link to comment
Share on other sites

Ce cred eu:

DoS-er Http => slabut.

Multe servere si-au facut update-uri de securitate si o duc bine cu multe requesturi.

DoS-erul este foarte detectat (datorita conexiunii tcp si requestului) si sunt mari sanse sa intrii in IP black-list

Iti mananca si tie banda => tre sa ai banda mare.

Daca face si un IP spoofing/ceva de genu' se poate sa fie mai eficient... altfel ...

Nu prea ai sanse sa afectezi prea mult un server serios.

Link to comment
Share on other sites

DOS din windows? Really?

Doar faza aia cu botii de IRC de Aryan sau mai stiu eu ce, aia e singura sansa ca sa poti da DOS/DDOS de pe Windows.

Daca ne-ai arata si un demo, ar fi mai ok...

1. asta e un copil dare nu are habar ce vrea sa vanda si probabil e vreun script gasit prin mama dracu care nu face nimic.

2. te inseli...daca citeai niste documentatie desre tipurile de atacuri DOS sau posturile facute de Amza acum mai mult timp in care explica fiecare tip de atac in parte intelegeai ca se poate si de pe windows.

tu vorbesti acolo pentru astia mici care nu au habar si ei pun botul.

nu te cert doar iti explic, daca ai nevoie iti dau eu link-uri si documentatie ca sa citesti sa te edifici.

Link to comment
Share on other sites

1. asta e un copil dare nu are habar ce vrea sa vanda si probabil e vreun script gasit prin mama dracu care nu face nimic.

2. te inseli...daca citeai niste documentatie desre tipurile de atacuri DOS sau posturile facute de Amza acum mai mult timp in care explica fiecare tip de atac in parte intelegeai ca se poate si de pe windows.

tu vorbesti acolo pentru astia mici care nu au habar si ei pun botul.

nu te cert doar iti explic, daca ai nevoie iti dau eu link-uri si documentatie ca sa citesti sa te edifici.

Am inteles... Lumineaza-ma! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...