Jump to content
seawolf

Domeniu

Recommended Posts

Acu sper sa nu fie teapa cu gazduire.us...M-am uitat in codul sursa si am vazut ca de aici provine php-ul pentru validare:

http://secure.rentabiliweb.ro/Micropaiement.php

I-am dat paste in browser si am luat 404 error.Apoi am introdus un cod random si am dat Valideaza...din nou 404.Deci sper ca nu si-a luat nimeni teapa si a trim sms-ul fara sa verifice ca macar functioneaza serviciul.

Link to comment
Share on other sites

ma-m gandit ca sa postez aici ca sa nu mai incep alt thread ..

Okay ..intrebarea mea este cum pot ca sa transfer un domeniu de la o companie la alta ..exemplu ..am un domeniu care lam laut prin yahoo si doresc sa il transfer la o alta companie de hosting ..

"sau" sa concatez compania la care o sa transfer domeniul respectiv si ei imi vor da toate informatile privitor la transfer....?

Link to comment
Share on other sites

eu asa stiam ca este prin transfer ..gandestete altfel companii care au domenii mari si care se ridica la sume enorme nokia.com lg.com sony.com si alte companii mare daca nu ar face transfer ca sa is protejeze domeniile atunci iti dai seama in momentul cand ar inchide domeniul ca sa il deschida cu un alt hosting company, atunci imediat ar lua cineva imediat acel domeniu ..pentru ca sunt foarte multi vanatori de domenii care fac o afacere profitabila ..cumpara domenii cu nume renumite ..si sau asteapta pana cand expira anumite domenii si daca din neatentia unei companii domeniul a expirat cineva il ia si il vinde dinou companiei pentru sume enorme..

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
eu asa stiam ca este prin transfer ..gandestete altfel companii care au domenii mari si care se ridica la sume enorme nokia.com lg.com sony.com si alte companii mare daca nu ar face transfer ca sa is protejeze domeniile atunci iti dai seama in momentul cand ar inchide domeniul ca sa il deschida cu un alt hosting company, atunci imediat ar lua cineva imediat acel domeniu ..pentru ca sunt foarte multi vanatori de domenii care fac o afacere profitabila ..cumpara domenii cu nume renumite ..si sau asteapta pana cand expira anumite domenii si daca din neatentia unei companii domeniul a expirat cineva il ia si il vinde dinou companiei pentru sume enorme..

iti dai seama companiile mari au domeniul platit pe viata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...