Jump to content
gajio

Tehnica de securitate si interfoane

Recommended Posts

structura este pe ap. in parte nu ai un apel unic pentru apel all ap. si comanda de teste se face numai pe yala sau sistemul de iluminat conectat la interfon. si modelu de interfon pes255-1a e praf si la teste p3tru

Au ceva vulnerabilitati soft ex. La citirea codului de bare, RFID?

Poti da scheme electrice pentru diferite modele?

la chestii de genu cod de bare cip etc. nu ai chestii vulnerabile este un soft instalat pe pc-ul de la x firma si ei scaneaza codul de bare de pe produs introduce pretul si tu la casa platesti ce a introdus persoana in sistem. vulnerabil este un singur lucru daca aii acces pc-ul server in care sunt introduse produsele+pret

Eu sunt multumit daca imi spui coduri de acces la diferite interfoane :D

fiecare interfon alfa,numeric are un cod standard de acces *211000 sau *000000 dar majoritatea administratorilor de scara schimba codul unic de acces

Edited by TheTime
triplu-post
Link to comment
Share on other sites

Incearca sa nu mai faci posturi multiple, ai buton de edit in cazul in care vrei sa adaugi ceva. Incarca sa comasezi raspunsurle intr-un singur post.

Daca continui sa faci posturi multiple o sa fiu nevoit sa iti dau warn.

am vrut sa raspund pentru fiecare subiect in parte daca asa e regula am inteles si nu voi mai face posturi multiple

Link to comment
Share on other sites

m`da eu lucrez cu interfoane electra intri pe site-ul Videointerfon. Fabrica de interfoane si videointerfoane Electra sau com iti alegi modelu si eu iti spun ce pret pot sa iti ofer la livrare.

daca ai o cartela tag si ai un interfon de la electra care citeste tag-uri tastezi 999 pass din fabricatie e 000000 intri pe optiunea 3, treci cartela ta prin fata cititorului apesti tasta 9 si iesi din programare cu 0 sau 7 sau 9 si pe urma poti deschide interfonu cu tagul tau.

datdraqu daca eram un pamblicar cum zici tu nu ma mai bagam pe forum sa ma fac de ras si sa nu pot raspunde oamenilor la intrebari daca nu iti place subiectul stergel sau nu mai intra pe acest subiect.

camera de la interfon nu o mai poti viualiza daca esti la bloc au fost modificate prioritatile pe apartamente. motivul este ca erau lasate active de proprietari si in momentul in care cineva apela o persoana nu mai primea imagine, daca esti la casa si ai video interfon si apare aceasta problema este posibil ca, camera de pe postul exterior sa fie moarta

Edited by gajio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...