Jump to content
robyyxx

SMS Spoofer [international]

Recommended Posts

Uite la ce m-am gandit:

Cand deschizi programul, sa iti ceara numele de utilizator de pe RST, apoi, de pe un cont facut special pentru program, sa trimita utilizatorului un mesaj privat cu un cod cu care sa ii dea voie sa foloseasca programul. Poate chiar restrictie la cei cu posturi putine sau utilizatorilor noi si un numar limitat e sms-uri pe zi.

Mie programul chiar mi-a fost de folos. Daca iti place ideea pot sa scriu eu partea asta de program.

Link to comment
Share on other sites

Uite la ce m-am gandit:

Cand deschizi programul, sa iti ceara numele de utilizator de pe RST, apoi, de pe un cont facut special pentru program, sa trimita utilizatorului un mesaj privat cu un cod cu care sa ii dea voie sa foloseasca programul. Poate chiar restrictie la cei cu posturi putine sau utilizatorilor noi si un numar limitat e sms-uri pe zi.

Mie programul chiar mi-a fost de folos. Daca iti place ideea pot sa scriu eu partea asta de program.

nu mi se pare chiar ok partea cu nr de posturi..adica degeaba ai 500 de posturi daca 400 dintre ele sunt injuraturi sau posturi inutile

Link to comment
Share on other sites

nu mi se pare chiar ok partea cu nr de posturi..adica degeaba ai 500 de posturi daca 400 dintre ele sunt injuraturi sau posturi inutile

Atunci mesajele sa fie inregistrate iar cine face abuz nu mai primeste coduri.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ar fi o idee daca nu s-ar mai oferii codurile pe tava si nici request-urile nu s-ar face direct de pe calculatorul utilizatorului. Sa ai un server care face asta(a se intelege un site cu un script custom) iar tu doar sa trimiti request-ul cu datele aferente, iar serverul sa trimita mesajul incat sa nu se mai poata abuza.

Deoarece, pe server, ai control total asupra request-urilor. Poti bloca accesul dupa x mesaje s.a.m.d.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...