Jump to content
wlk

iPhone 5 iCloud Lock.

Recommended Posts

Salut , vreau s?-mi iau un iPhone 5 neverlocked , dar e blocat iCloud

Dac? fac chestia aia s? sun la 112 ?i s? dau pe power de 3 ori , se poate debloca iCloud ?

Cum face ?sta aici ...

Dac? da , dup? aceea pot s?-i pun alt cont iCloud ?i dac? îl resoftez din nou v-a merge cu contul care-l pun ?

A?tept p?reri .

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit, tineti banutii pentru alte treburi. Metoda aia din videoclip nu te ajuta cu nimic, odata ce ai facut "smecheria" aia nu prea mai ai ce sa faci mai departe, aplicatiile si setarile nefiind disponibile. Vorbesc din proprie experienta...eu la randul meu am achizitionat cateva 5, 5s furate, cu iCloud, si acum stau si ma uit la ele.

Link to comment
Share on other sites

Fii atent, lasa-i un pm lui dixongsm daca tot zici ca "lucrezi la un service gsm" si intreaba-l de chestia cu icloud la iphone sa vezi, nici macar nu am inteles ce intrebare ai pus mai sus. Daca tot esti asa tare in gura, eu am iPhone 4S l-am cumparat cu find my phone ON si culmea mi l-am facut singur, cum oare? Nu vorbii daca nu stii, se vede cat te-ai interesat, la o cautare pe google, daca stii si ce trebe sa cauti vei gasi, dar nu toata lumea se si descurca sa scrie 2 cuvinte pe google.

Link to comment
Share on other sites

Uite amice:

gsmhosting unul dintre cei mai seriosi in materie de gsm

evasi0n7 -iOS 7.0 through 7.0.4 Jailbreak cen remove icloud or not - GSM-Forum

Vezi pe cineva sa spuna ca a facut?Noi personal am bagat pe 2 servere si am ramas cu banii acolo .Daca tu poti sa le faci inseamna ca e ceva bun si ca o sa colaboram cu tine insa am nevoie de dovezi solide iar ceea ce scrie mai sus pentru mine este destul de solid.Ma refer la iphone-uri cu restore facut si contul se cere la activare

Link to comment
Share on other sites

Personal am avut toate iphoAnele blocate pe retele de UK de la 4 pana la 5s si toate le-am deblocat gratis fara sa platesc vreun ban, oare cum? Pur si simplu am completat un formular pe pagina web a retelei pe care era blocat. Nu spun ca reebock nu face treaba buna sau ca nu-si merita bani, dar in cazul in care telefonul este blacklisted cred ca aveti nevoie de ajutorul lui.

Incercati sa faceti ce v-am spus eu, sunt sigur 100% ca pt retelele de uk(t-mobile, three) o sa va mearga fara nici o problema. Nu are rost sa pierzi ore intregi pe net sa cauti informatii despre deblocare iphone, daca o faci doar pentru tine.

Edited by kasmir
Link to comment
Share on other sites

Eu am deblocat ieri un iphone 5s din franta blocat pe contul de iCloud, la un service, a trebuit sa il las cateva zile telefonul dar mi-a dat bon, m-a costat 445 lei, azi l-am ridicat, i-am facut un upgrade prin itunes si vad ca merge perfect.

Tipul de acolo mi-a zis ca i-a facut nu stiu ce rutari catre server, sau clonari de requesturi nu mai stiu sigur...nu a fost nevoie nici de email-ul contului si nici de parola, oricum nu mai erau ca incercasem eu sa il bag pe al meu.

M-a asigurat ca nu o sa mai am probleme cu el, voi ce ziceti ce probleme pot sa apara (in afara de chestii legale ca nu ma intereseaza, sincer telefonul nu a fost furat, am fost la multi altii si am pierdut o gramada de bani si timp pana acum si toti se plangeau ca e furat telefonul si nu se baga..)?

P.S: inca ceva ciudat, tehnicianul de la service purta manusi chirurgicale cand umbla cu el si nu am vazut la alt service asa ceva, l-am intrebat si mi-a zis ca sunt manusi antistatice... ciudat pentru ca telefonul nu a fost desfacut inca avea sigiliul original, pana si tipla originala, placa de baza nu a fost schimbata aveam pozele si imei + versiune sunt identice.. a-s dori si eu sa stiu metoda daca se poate !

Pot furniza orice date legate de telefon pot sa fac si back-up poate vedeti ce i-a facut de merge acum !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...