Jump to content
IMAGINARY

RSTcore is coming back

Recommended Posts

  • Active Members

Deja deviati de la subiect iar tu IMAGINARY daca vrei sa faci ceva marca RST va trebuisa dai dovada de seriozitate si respect. Fata de tine si de cei din jur. Momentan nu dispui de asa ceva.

Faci ceva PUBLIC. Stii ce inseamna asta? Publicul larg are voie sa-si dea cu parerea asupra anumitor lucruri, mai ales ca pui numele unui forum, un forum cu 130.000 de usueri.

Link to comment
Share on other sites

Deja deviati de la subiect iar tu IMAGINARY daca vrei sa faci ceva marca RST va trebuisa dai dovada de seriozitate si respect. Fata de tine si de cei din jur. Momentan nu dispui de asa ceva.

Faci ceva PUBLIC. Stii ce inseamna asta? Publicul larg are voie sa-si dea cu parerea asupra anumitor lucruri, mai ales ca pui numele unui forum, un forum cu 130.000 de usueri.

Am vrut sa intreb daca poate fi branduit, pentru ca la origini este un proiect marca RST, si mi s-a parut de bun simt sa continuie la fel.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Eu am inteles ce vrei sa faci tu si te felicit chiar daca nu te apuci, te felicit pentru initiativa.

Ceea ce eu cred ca ar fi corect, este sa faci ceva mai mult decat fac anumite programe gen ninite, sa bage intr-un singur executabil mai multe programe la alegere.

Link to comment
Share on other sites

Eu am inteles ce vrei sa faci tu si te felicit chiar daca nu te apuci, te felicit pentru initiativa.

Ceea ce eu cred ca ar fi corect, este sa faci ceva mai mult decat fac anumite programe gen ninite, sa bage intr-un singur executabil mai multe programe la alegere.

Fiind un proiect amplu, marca RST, o sa caut useri pe forum care au bunavointa, timpul, si cunostiintele necesare care sa contribuie. Am nevoie doar de un accept de la Nytro ca sa fie "al nostru", intelegi?

De bun simt e sa iti spun ca ideea e penibila. Si mai penibil ar fi sa apara ca fiind release RST. Penibil, lame, varza, hilar. Pune lista cu tweakurile OS-ului pe care le vei face. Cu asta trebuia sa incepi, nu cu winamp, ym, si flashplayer.

Tu cred ca ai retard mintal. Nu auzi ma vere ca alea sunt ca sa nu mai tot schimbi intre casnic si prostii? Ai mai spus o data ca e lame, multumesc, am inteles.

Sunt curios ce ai fi spus acum 2 ani cand era inceput de begood, cred ca iti luai un vant de aici.

Link to comment
Share on other sites

Daca faci tot ce ai propus intr-o distributie de Linux dedicata pentru RST vei primi un reward de la mine.

Sanatate :)

Desigur, nu este un proiect static, in functie de trecerea timpului, o sa apara modificari severe. Poate chiar alt OS, dar deocamdata consider ca XP este cea mai buna solutie.

Se afla pe wishlist. Dar incepem usor.

Link to comment
Share on other sites

Frate. Tweakuri la xp? Ce crezi ca ii mai poti face din ce nu s-a facut? E un OS mort. Intri aiurea in defensiva in loc sa te retragi din cacatul asta penibil. Tu te bazai ca vii cu xp si programele alea preinstalate si ca primesti atentie de la useri. Teapa. Ideea e de toata jena si tu raspunzi in defensiva pentru ca in afara de preinstall nu ai nimic special.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Am un windows XP si are default tcp window setat la 8k. As dori sa-i pun 64k pe IN (recv) si 32k pe OUT (send).

De asemenea, placa de retea este intel si are tcp offloading. Cum fac sa activez acest feature si cum ma va ajuta lucrul asta ?

Am zis ca o sa fie si altii care sa contribuie, nu am zis? Am zis vreo secunda ca o sa il schimb radical, sa se transforme in alt OS??? Nu. Pentru ca nici proiectul initial nu a fost asa, ideea e ca o sa vina cu softuri preinstalate, bloatwareul de la Microsoft scos, si alte tweakuri pentru o mai buna functionare.

Tot timpul trebuie sa existe si oameni care sa ia la misto, nu ma refer la tine tex, dar intrebarea ta chiar nu a ajutat. Nu am vazut nici macar un + din partea celor care critica. Nu stiu cum ati fi reactionat daca venea begood si zicea ca il face iar, va comportati la fel?

Frate. Tweakuri la xp? Ce crezi ca ii mai poti face din ce nu s-a facut? E un OS mort. Intri aiurea in defensiva in loc sa te retragi din cacatul asta penibil. Tu te bazai ca vii cu xp si programele alea preinstalate si ca primesti atentie de la useri. Teapa. Ideea e de toata jena si tu raspunzi in defensiva pentru ca in afara de preinstall nu ai nimic special.

Bai nene, tu chiar ai probleme. Ai repetat in cel putin 3 posturi ca nu o sa iti foloseasca. Bine. Am inteles. Nu imi pasa de antentie & shit, vreau sa fac ceva care sa ma faca sa simt ca am facut ceva si sa fie de folos. Oricum sunt un anonim.

Link to comment
Share on other sites

Iti zic exact cum as fi reactionat. I-as fi zis ca ideea e un jeg. Acelasi lucru ti-l zic si tie. Din nou plangi ca o domnisorica si o arunci pe aia cu begood ca si defensiva. Aici e vorba ca tu vrei sa aduci rahatul ala preinstalat si POATE alti useri or sa ii faca tweakuri. La xp. tweakuri. La xp. Vrei sa iti mai repet?

Link to comment
Share on other sites

Ba mancati-as cocoselu' tau.

Tu ce faci? Instalezi niste software cum fac si anumite programe gen Ninite? Adica iei 100 de executabile, le pui intr-un rar si apoi le instalezi cand e fresh windowsu?

O sa modific XP-ul cu nlite probabil. Esti fericit?

De acum evit sa mai raspund la atacuri si alte chestii similare.

Iti zic exact cum as fi reactionat. I-as fi zis ca ideea e un jeg. Acelasi lucru ti-l zic si tie. Din nou plangi ca o domnisorica si o arunci pe aia cu begood ca si defensiva. Aici e vorba ca tu vrei sa aduci rahatul ala preinstalat si POATE alti useri or sa ii faca tweakuri. La xp. tweakuri. La xp. Vrei sa iti mai repet?

ITI MAI REPET A NU STIU CATA OARA CA AM INTELES CA NU ITI FOLOSESTE. MULTUMESC.

Link to comment
Share on other sites

Poti evita sa raspunzi la atacuri dar concluzia finala e asta:

1. IMAGINARY face o imagine la un windows xp cu niste programe instalate pe el

2. IMAGINARY distribuie imaginea de windows sub numele de proiect rst

3. IMAGINARY spera sa primeasca aprecieri pentru ca a facut ceva ce stie sa faca si maica-mea

4. IMAGINARY se va lauda la prieteni ca a facut ceva ce a facut si begood in urma cu 'nspe mii de ani.

Link to comment
Share on other sites

Stii cum e treaba, mustele se aduna la cacat!

Daca vrei sa faci ceva frumos si tu ne bagi vrajeala cu WindowsXP gandesti foarte, foarte prost. Stii ce cred eu despre persoanele care gandesc prost? Suportul pentru XP se opreste anul asta, adica nema updateuri, nema security tweaks, adica nimic! A, tu faci o distributie pentru pentesteri si oameni grey/blackhat? Pai daca prin absurd persoana care iti foloseste distributia de windows are ca target o institutie importanta si se trezeste prajit printr-un exploit al windows xp pentru care, ca sa vezi, nu mai are updateuri. Sau daca pica in mana unui alt baiat destept ce a pus mana pe un exploit dupa aprilie anu' asta, ce face?

Las-o in sloboz!

Link to comment
Share on other sites

Stii cum e treaba, mustele se aduna la cacat!

Daca vrei sa faci ceva frumos si tu ne bagi vrajeala cu WindowsXP gandesti foarte, foarte prost. Stii ce cred eu despre persoanele care gandesc prost? Suportul pentru XP se opreste anul asta, adica nema updateuri, nema security tweaks, adica nimic! A, tu faci o distributie pentru pentesteri si oameni grey/blackhat? Pai daca prin absurd persoana care iti foloseste distributia de windows are ca target o institutie importanta si se trezeste prajit printr-un exploit al windows xp pentru care, ca sa vezi, nu mai are updateuri. Sau daca pica in mana unui alt baiat destept ce a pus mana pe un exploit dupa aprilie anu' asta, ce face?

Las-o in sloboz!

Ok. Am inteles punctul tau de vedere. Daca treaba sta asa prost, o sa aleg o versiune mai noua de Windows. E bine asa?

Link to comment
Share on other sites

Ba da rai sunteti, mai bine ii spuneti sa "modifice" un OS sub un alt nume, nu RSTCore si cu asta basta, omul macar are initiativa si nu a dat cu parul in capul nimanui, daca vrei sa ii folosesti OS-ul bine, daca nu, NU. Mai bine l-ati sfatui ce si cum sa faca, in loc sa il luati la misto, parerea mea. Da dovada de proactivitate IMAGINARY, bravo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...