Jump to content
m1dst1k

[Sugestii] Primul interviu in domeniul IT

Recommended Posts

Fi foarte relaxat si nu iti pune sperantele doar in ei pentru ca daca te vor refuza vei fi dezamagit. Inca odata fi relaxat...

Totul a venit dintr-o joaca, mi-am postat un C.V aiurea si ei m-au contactat . Nu imi pun mari sperante avand in vedere ca cereau minim 1 an experienta, an pe care eu nu-l am . Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Iti spun un singur lucru:

Evalueaza-ti cunostinte, vezi cat de bun esti, pentru ca sigur esti bun, toti programatorii sunt buni deoarece sunt foarte dedicati in ceea ce fac.

Deci am lamurit, esti bun, acum stii si cat. Acum esti pregatit sa mergi la interviu!

Edited by eusimplu
Link to comment
Share on other sites

Fii relaxat. Nu te omoara HR-u'. La un targ de joburi, mi-a spus un senior developer, care isi infiintase si firma de ceva vreme, ca atunci cand se cauta Juniori, chiar si fara experienta, trebuie sa aplici. Pentru entry level, conteaza cel mai mult capacitatea de a invata, abia apoi urmeaza cunostintele si experienta.

Link to comment
Share on other sites

Nu este o obligatie, dar interesandu-te despre firma(la ce interviuri am fost eu, am fost intrebat de fiecare data daca stiu ceva despre firma respectiva), dai impresia unei persoane serioase, care este interesata sa lucreze, si care nu merge la interviuri doar asa ca sa fie. My 2 cents.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...