Jump to content
CristianRoflmao

Problema Xperia Z Ultra

Recommended Posts

Salut am un xperia z ultra care acesta problema

Tipul de la care l-am cumparat a spus ca i-a aparut dupa ce a facut upgrade la android 4.3 .. eu i-am facut downgrade la android 4.2.2 si nu am mai avut semnal,dar problema aia tot aparea,acuma am pus alt android 4.3 si la fel face.. :(,i-am dat si reset si e la fel..

Ati mai avut voi careva problema aia,stiti cum scap de ea?

btw e modelul c6833

Edited by CristianRoflmao
Link to comment
Share on other sites

nu imi apare la actualizari .... cand am facut downgrade la 4.2.2 a aparut sa fac actualizare la 4.3 nu 4.4.2

e treaba de firmware.poti sa bagi tu si android 1.6 daca firmware ramane acelasi.Cauta pe cineva sa iti faca rescriere jtag

poi eu schimb androidul instaland alt firmware,nu bag alt android ca si custom rom.

Link to comment
Share on other sites

salut, verifica prima daca bootloaderul e blocat sau nu.(*#*#7378423#*#*-no sim)aici gasesti niste info...posteaza sa vedem ce info ai in legatura cu bootloaderul...oricum pare o problema de soft (daca asta te consoleaza).;)

def30f53accfebb63087bb906ce3b593.png

63711cc409fc0f0bdee0bd3cd31969f9.png

bootloaderul nu e deblocat .. am incercat sa-l rootez si nu merge.. imi da eroare.. am pus si 4.4.2 si tot nu merge (cu flash tool "ftf)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...