Jump to content
Nytro

Romania - Rusia

Recommended Posts

Ma e site cu tema " IT " ? sau politica ?

Ar trebui sa realizati cu totii ca in vremurile noastre un razboi de lunga durata se va duce si pe frontul cibernetic. Chiar si pe timp de pace toate tarile interesate de securitatea nationala vor creea retele de spionaj cibernetic pentru a trage cu ochiul la ce pregatesc vecinii. La cat de ingeniosi sunt romanii in domeniul tehnic ar fi pacat sa nu faca asa ceva si chiar sunt convins ca s-ar afla in capatul listei la capitolul spionaj/contra-spionaj daca s-ar redirectiona sume mari de bani catre departamentele respective.

Recrutarile pot fi extrem de diversificate. Ori oameni foarte capabili, dar cu dosare penale grele in spate, ce la randul lor vor recruta alti oameni din aceeasi tagma ca si ei, ori din randul tinerilor ce ies pe piata cu proiecte ingenioase ce sunt aplicate la nivel global si vor avea intrare in mediile elitiste din domeniul IT.

Link to comment
Share on other sites

Este o vorb?: dac? noi vrem s? î?i d?m Moldova ?i tu tot vrei Ardealul, atunci e?ti ungur. Moldovenii se pi?? constant pe România, trag ca mu?tele doar la drepturi ?i ei se afi?eaz? peste tot ca fiind moldoveni. A?a a fost ?i cu trupa aia Ozon dup? ce au "cucerit" Europa cu hit-ul ala de câcat. Pân? atunci ziceau cu mândrie c? sunt români.

Eu le-a? da-o cu tot cu fundi??, numai s? ne scape de povar?. ?i a?a au fost sp?la?i pe creier de ru?i ?i le curg prin vene acelea?i comportamente. Mi-e mil? doar de cei care s-au n?scut acolo cu sânge românesc în pul?, c? sunt dep??i?i statistic de comuni?ti.

Link to comment
Share on other sites

Am stat azi de vorba, cu un prieten ce lucra in armata. Noi, romanii, avem ceva mai tare ca bomba nucleara, nu a vrut baiatu sa-mi zica mai multe, dar am inteles ca e ceva bazat pe laser. Care, in caz de razboi ar distruge tancurile bla bla bla. Daca gresesc, corectati-ma.

Link to comment
Share on other sites

Am stat azi de vorba, cu un prieten ce lucra in armata. Noi, romanii, avem ceva mai tare ca bomba nucleara, nu a vrut baiatu sa-mi zica mai multe, dar am inteles ca e ceva bazat pe laser. Care, in caz de razboi ar distruge tancurile bla bla bla. Daca gresesc, corectati-ma.

Pai daca unu e prost de bubuie si celalalt e cretin de scapårå, impreuna formeaza o bomba :))

Ce sa avem bre, romania e muci

Link to comment
Share on other sites

Daca vin rusii cu tancurile, au dat de dracu. pe jos or sa plece, la cat de bine pregatiti sunt romanii in lupta cu blindatele. In 24h depunem cerere la Nea' Putin sa mai trimita 2-3 divizii.

Dovada:

Surpriz? de propor?ii pentru ?iganii care au fost surprin?i în ultimele zile la furat de fier vechi: în loc s? se aleag? cu dosar penal, ace?tia au fost înregimenta?i de autorit??i într-un deta?ament special, care va fi trimis în Japonia ca s? dezmembreze ?i s? vând? la fier vechi centralele nucleare în care exist? riscul unor explozii.

Ion Feraru, un ?igan cu peste 20 de ani de experien?? în dezmembr?ri ?i furt de fier vechi, a fost ales s? conduc? opera?iunile din Japonia. „Împreun? cu fi-miu, Flexu, am furat fier vechi de la combinatul Sidex, de la Cernavod?, de la Atelierele Grivi?a, de peste tot. ?i nu am luat pur ?i simplu fierul, ca amatorii, mai întâi l-am dezmebrat, ca s?-l putem pune în c?ru?e. În dou? zile punem centrala la p?mânt ?i o ducem la centrele de colectare a fierului vechi”, s-a l?udat Ion Feraru.

Nicolae Rugin?, oficialul de la Ministerul Ap?r?rii care se va ocupa de trimiterea ?iganilor în Japonia, spune c? toate detaliile sunt puse la punct ?i c? de mâine ?iganii vor intra în ac?iune. „?iganii sunt deja la aeroport, azi vor decola spre Japonia, în timp ce c?ru?ele lor sunt deja pe mare, pe un portavion de mare capacitate. Estimez c? în dou? zile vor deveni eroii Japoniei. Hai, patru zile, în caz c? japonezii nu vor fi de acord cu dezmembrarea centralelor ?i ?iganii vor fi nevoi?i s? lucreze neoficial, la ad?postul întunericului”, ne-a declarat acesta.

Sursa!

Edited by Dr.Milf
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca pentru tine, Moldova e un popor rus, esti prea prost, mai citeste ceva istorie...

Nu e un popor rus, e un popor rusificat. Nu cred ca exista basarabean care sa nu stie rusa. Nu cred !

Rusa la ei e ca engleza la noi. La ei doua limbi sunt principale: rusa si franceza. La noi pe un sampon de exemplu scrie in romana, engleza si franceza. La ei pe sampon scrie in rusa, franceza si rar daca mai scrie si in romana.

De asta sunt toti tari la franceza,... si la rusa.

Cat despre cum sunt ei ca popor lasa-ma sa-ti descriu in cateva cuvinte ca am avut la liceu basarabeni.

Stateau la un camin unde erau in conflict cu romanii care-i faceau rusi iar cei de la conducerea caminului cica se purtau urat cu ei etc. Dar la care unul din ei imi zice cica: "asta nu-i nimica, dar sa veniti voi la noi in tara, va pizdim pe toti".

Am ajuns sa fim chiar si buni prieteni si tot imi propaga prostii despre faptul cum ca "romanii nu-s ca noi, moldovenii, voi romanii va mancati si va pizditi intre voi si in fata si pe la spate, noi suntem uniti, nu vezi la noi in tara asa ceva". Si-am zis ca da, mai, are dreptate, de ce sa fim rai si ranchiunosi, ia, poate avem/am ce invata de la ei. Faza e ca ziceau asa numai cand erau la pula noastra, dupa ce se vedeau cu sacii in caruta ii cacau pe romani ca la usa cortului.

Moldovenii sunt niste fatarnici si vor numai sa profite pana se vad cu sacii in caruta si/sau pana nu mai au de la cine/ce profita ca pe urma isi arata adevarata lor fata. Moldovenii ii urasc pe romani !

Nu subestimati armata romana.

Armata romana...

In toata istoria nu am facut decat sa ne aliem cand cu unu, cand cu altul, vedeam ca am facut o alegere proasta, gata, ne aliam cu celalalt si tot asa ca o curva cu doua fete.

Vrei mai inapoi ?

Hai la Stefan cel Mare sau la conducatorii medievali. Toti erau viteji cu sprijin extern ca ei nu faceau fata altfel si le tremurau si chilotii pe ei. Bine, ca in carti se zice altceva ca na, trebuie sa avem si noi vitejii nostri s.a.m.d.

Vrei mai inapoi ?

Hai la Daci si la Romani. Oricat am vrea noi de mult sa zicem ca ne tragem din romani, din marele Imperiu Roman etc. noi ne tragem din daci. Dacii "cei mai frumosi si mai destepti dintre traci" (ca asa ne invata la scoala) erau o scursura sociala a Imperiului Roman. Erau un fel de boschetari, de salbatici. Aici poetul Ovidius a fost exilat ca pedeapsa, nu a fost trimis in vacanta. Si erau niste salbatici si oricat am vrea noi sa-i scoatem si pe astia mari viteji ii puteau sufoca romanii intr-o singura noapte dar chestia e ca nu aveau de ce fiindca tot asa ca si noi ptr. Rusia sau SUA, nici ei nu erau ceva important ptr. ei ci erau asa, partea necivilizata a Imperiului.

Vrei mai in prezent ?

Hai la trupele din Afganistan care ne vin in patru scanduri acasa ca s-au dus ca sa omoare oameni ptr. bani (soldati platiti). Scorpionii rosii sunt tari si periculosi numai cand fac camping cu AWP-ul in baza ca daca e vreun conflict ceva una doua se da la TV ca a explodat nu-s' ce tanc si gata, urmeaza sa ne livreze niste "colete".

Vrei in WWII ?

Citeste Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi de Camil Petrescu sa vedeti cum vorbeste acolo de armata romana. Totul e REAL ! Armata romana era "atat de slab pregatita incat mai nu se omorau intre ei" si nu mai zic de armament...

Edited by TheTime
Link to comment
Share on other sites

Nu e un popor rus, e un popor rusificat. Nu cred ca exista basarabean care sa nu stie rusa. Nu cred !

Rusa la ei e ca engleza la noi. La ei doua limbi sunt principale: rusa si franceza. La noi pe un sampon de exemplu scrie in romana, engleza si franceza. La ei pe sampon scrie in rusa, franceza si rar daca mai scrie si in romana.

De asta sunt toti tari la franceza,... si la rusa.

Cat despre cum sunt ei ca popor lasa-ma sa-ti descriu in cateva cuvinte ca am avut la liceu basarabeni.

Stateau la un camin unde erau in conflict cu romanii care-i faceau rusi iar cei de la conducerea caminului cica se purtau urat cu ei etc. Dar la care unul din ei imi zice cica: "asta nu-i nimica, dar sa veniti voi la noi in tara, va pizdim pe toti".

Am ajuns sa fim chiar si buni prieteni si tot imi propaga prostii despre faptul cum ca "romanii nu-s ca noi, moldovenii, voi romanii va mancati si va pizditi intre voi si in fata si pe la spate, noi suntem uniti, nu vezi la noi in tara asa ceva". Si-am zis ca da, mai, are dreptate, de ce sa fim rai si ranchiunosi, ia, poate avem/am ce invata de la ei. Faza e ca ziceau asa numai cand erau la pula noastra, dupa ce se vedeau cu sacii in caruta ii cacau pe romani ca la usa cortului.

Moldovenii sunt niste fatarnici si vor numai sa profite pana se vad cu sacii in caruta si/sau pana nu mai au de la cine/ce profita ca pe urma isi arata adevarata lor fata. Moldovenii ii urasc pe romani !

Cica, nu e basarabean care nu stie rusa. :)) Te auzi ce spui?

Ai fost pe-acolo sa vezi ce scrie pe sampon?

Aia rusificati sunt o parte din generatiile vechi, cele crescute pe vremea tovarasilor, si o parte din urmasii lor, restul sunt pa cu Rusia.

Si daca aia de la camin ziceau vrute si nevrute, asta nu inseamna ca tot poporul e ca ei.

Un exemplu: Foarte multi zic ca romanii sunt tigani, ceea ce nu este deloc adevarat.

Pace. :)

Link to comment
Share on other sites

oameni buni, n-o sa traga nimeni niciun glont. Putin e trecator, iar evenimentele din Ucraina demonstreaza ca poporul e cel care decide pe termen lung. S-E Ucrainei a fost teritoriu rus, cu populatie rusa care acum vrea sa se intoarca acasa. Crimeea a fost luata fara razboi intre state si poate la fel se va intampla si cu alte teritorii din zona. R. Moldova nu va fi niciodata alipita Rusiei pentruca se afla intr-o zona tampon, iar Rusia vrea liniste in interior, nu sa pateasca ce pateste acrum Ucraina si peste 30-40 de ani sa se dezmembreze iar Noua Rusie.

Asa ca, nu va fi niciun razboi, daca SUA nu il vor provoca. UE nici atat, Europa e dependenta de Rusia si viceversa. Iar Rusia, trecand peste ideologia ei imperialista, nu sta deloc bine economic si nu vrea sa o ia la vale iar economic. Asa s-a intamplat si cand s-a dezmembrat URSS.

Liniste si pace...sa ne vedem de-ale noastre.

Toate cele bune!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...