Jump to content
dicksi

unde duce rasismul si xenofobia

Recommended Posts

Beaten to a pulp, dumped in a supermarket cart and left for dead on the side of the road. That was the fate of 16-year-old Darius.

The teenager was in a medically induced coma on Wednesday in a Paris hospital, where doctors said it was not certain he would pull through after suffering multiple skull fractures.

Imagini nerecomandate minorilor/celor slabi de inima, etc.

http://revolution-news.com/wp-content/uploads/2014/06/10418329_809970295682305_2207484340865307223_n.jpg

http://revolution-news.com/wp-content/uploads/2014/06/10430914_809970465682288_5995039499514121327_n.jpg

The attackers claimed he had broken into an apartment.

IOL News reports:

Officials (said) the group had come looking for the youth earlier that day at the abandoned house opposite the housing project, where he was living with his family.

They took him away and locked him a basement where he was accused of breaking into an apartment, and then was beaten, they said.

The Guardian adds:

A police source suggested there were four kidnappers, but a Romanian garage owner opposite the Roma camp said his wife had warned him a group of a dozen hooded youngsters were causing trouble, according to Le Monde. A few hours later, Darius’s mother received a call made from her son’s mobile telephone allegedly demanding a €15,000 (£12,000) ransom for his safe return….

Out comes the sympathetic French President Francois Hollande who called the attack “an offense against the founding principles of our country.” Of course, Holland failed to mention the outrageous, racist policies his government has directed against the Roma, and the propaganda of fear and hate it has spewed forth.

Roma Youth Lynched in France

p.s. mi s-a furat si mie telefonul(2400 lei) acum cativa ani de 2 tigani si cu toate astea nu as putea sa le fac asa ceva

Edited by Usr6
afisare poze
Link to comment
Share on other sites

Cum s-ar zice prin popor "La mai mare"

Pentru cine nu stie, englezii, francezii si alte tari europene, cand zic "Roma" sau "The Roma" se refera la ciorile care locuiesc in Romania si spera sa fie recunoscuti ca fiind Romani, desi ei nu sunt.

Intr-un fel e rau, ii face sa vina acasa, si nu ne convine asta

Edited by Elohim
Link to comment
Share on other sites

Plm, il bati, il bati dar parca nici chiar asa. Ala mai are oleaca si da coltul. (Doamne fereste !)

Tu ce ai fi facut daca iti intra in casa si iti lua pc-ul/laptop-ul si tot ce mai aveai pe acolo ? Ii dadeai o palma si il lasai sa plece nu ?

Link to comment
Share on other sites

Depinde mult de situatie. Inteleg auto-apararea. 1vs1 nu stii ce se intampla, se intampla si chestiuni neprevazute, gen sa-l impingi pe ala si sa-si sparga capul.

Dar daca aia (din cate am inteles erau mai multi) au fost capabili sa-l imobilizeze pe inculpat (solo), trebuiau sa cheme politia, nu sa-l omore. E fucked up.

Edited by tpad
Link to comment
Share on other sites

Ba, poate ca lumea asta jegoasa are nevoie de o schimbare majora.

Povestea @aelius intr-o seara, nu-mi mai aduc aminte in ce tara daca te prindea furand, iti taia o mana. Si erau mese pline de aur intr-un targ, lumea la o anumita ora pleca la masa, si tot aurul ramanea singur, nimeni nu fura nimic DE FRICA !

Link to comment
Share on other sites

Ar fi chemat politia daca era altceva decat tigan. Nu-i vorba de rasism. Sa se comporte ca niste oameni normali nu sa vina sa faca pula mare peste tot si ai sa vezi ca nu are nimeni nimic cu ei. Astia nu-s de iertat...cum l-ai prins l-ai si ars.

Link to comment
Share on other sites

cu ce ne diferim de "ciori" daca ii uram,jignim si ii omaram in bataie(ceea ce fac si ei f bine)?a ca nu furam ..dar si la faza asta romanul fura ca in codru

ar trebui sa fim mai evoluati ca vestul salbatic,pana mea facem parte din uniunea europena and shit

Link to comment
Share on other sites

Da-le dracu de ciori. Eu, de exemplu, nu urasc toate ciorile, ci doar alea inculte, puse pe ciordit si pe cersit, adica 99,99% din neamu tiganesc.Pacat ca nu este si in europa, ca in america, ai prins cioara in casa ta la furat, pac, pac, doua gloante in cap si gata.Ce atatea negocieri, tamtam, drepturi, etc. Cine plateste spitalizarea ciorii? tot fraierul de contribuabil, jumulit de politicieni, cu taxe fara numar, pentru a trai ei bine.

Link to comment
Share on other sites

Sunt metode mai umane prin care se pot pedepsi hotii, dar nici in halul ala. Daca te uiti in jur, toata lumea "fura" cumva, adica daca mergi la servici si esti platit pentru 8 ore de lucru, dar tu lucrezi 7, ca o ora ai stat pe facebuci sau ai citit stirile, furi pe patron. Da stiu ca nu se poate compara cu furtul de apartamente. Dar avem noi o vorba, si daca o gresesc sa ma corectati:"azi furi un ou, si maine un bou". Deci furtul ii furt; mic sau mare. Se fura peste tot, si in orice tara, la orice nivel si de tot felul de oameni. Asa ceva nu am mai vazut decat la crimele facute de cartelurile mexicane. Cred ca omenirea a devenit prea mare, prea cruda, prea putin educata, si fara sentimente si din lipsa de oportunitati pentru tineri (poate din cauza automatizarii), nivelul crescut de saracie, vom vedea lucrurile astea tot mai des.

Prin Orientul Mijlocui parca, daca imi aduc aminte, se taie mana jos, ca sa fi marcat pe viata ca si hot.

Link to comment
Share on other sites

Eu locuiesc in pierrefitte sur seine unde a avut loc incidentul,In primul rand este inuman ce iau facut fie roman sau tigan,in al doilea rand nu a furat nimic e doar un copil de 16 ani nu a spart nici o casa nimic,cunosc si pe uni dintre cei ce au facut asta,sunt niste marocani,acum o luna si ceva mam dus pe acolo sa cumpar niste iarba (da fumez din cand in cand) si vb cu unul dintre marocani aia ma tot intreba de asta unde e unde da de el etc...si mia spus ca ia dat iarba de 500 de euro sa vanda si nu le.a mai adus nici iarba nici bani ia ars si mia spus ca osa vada el cand pune mana pe el,politia normal ca stie povestea oficiala ca si restul lumi dar adevarul este ca nu a spart nici o casa,si in acest moment chiar astazi de dimineatza am vorbit cu un gagan si a spus ca se strang acuma vre.o 40 de insi si zilele astea or sa se duca acolo la blocuri unde se vinde iarba si osa ai lesine pe toti,acum ceva timp un alt baiat a mai avut niste probleme cu niste arabi si sa dus cu 10 prieteni cu leviere si le au rupt picoarele bine nu la aia la alti,e trist ce sa zic ma intrista rau e doar un copil in fine.....

Edited by ponta
Link to comment
Share on other sites

Tu ce ai fi facut daca iti intra in casa si iti lua pc-ul/laptop-ul si tot ce mai aveai pe acolo ? Ii dadeai o palma si il lasai sa plece nu ?

Bagam vreo cativa pumni in el, vreo doua-trei picioare-n bot/cap/burta, eventual il mai izbeam cu capul de pamant si poate ii mai futeam vreo doua, dar nu stiu, nu cred ca il bateam de sa arate asa de rau. Asa, din fata PC-ului fiecare face si drege, dar imi imaginez in situatia data de tine si nu stiu ce sa zic, cred ca as exploda de furie la inceput si l-as bate cu gand sa-l bat mar dar la un moment dat m-as opri nu l-as nenoroci asa in halul asta de zici ca l-a calcat trenul.

L-as bate pe unu asa (bineinteles sa si pot - vad ca asta nu-si pune nimeni problema, poate ca sunt eu mai slab si restul or fi numai van dammi pe aici pe forum) dar nu pentru furt ci daca imi atenteaza la viata mea personala sau a membrilor familiei mele, doar atat.

Link to comment
Share on other sites

@Che si ce se intampla daca vine la furat cand e nevasta acasa si de frica da si in ea? Atunci nu merita sa ii tai pleoapele, sa il injectezi cu adrenalina si sa ii tai incet cu un fierestrau tocit membru cu membru , foarte atent sa nu piarda sange ca sa nu moara repede? eventual apoi dat cu spirt ca arde incet si dat foc ? Eu zic ca merita.

Nu conteaza ce vine sa fure, si o fata de masa, si un radio stricat, omul iti intra in casa, nu stii cum reactioneaza cand da peste cineva acolo. Nu mai luati apararea ciorilor, si romanii fac multe rele, dar nu reprezinta nici 2% din cate fac ciorile.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...