Jump to content
wNNk

Examenul ECDL

Recommended Posts

Nu te ajuta cu nimic in afara ca nu mai dai bacul la competente digitale + ca diploma aia expira dupa vreo 4-5 ani deci trebuie reinoita, deci alti bani dati aiurea.

Fa CISCO cum ti-a mai fost spus. Costa 300 RON /curs in care ai 12-15 examene, iar la finalul fiecarui curs primesti diploma in limba engleza + scrisoare de recomandare(engleza) + licenta Windows 7.

Dupa parerea mea CISCO este cu mult mai folositor.

Edited by QSN
Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
Fara a deschide alt topic......stiti cumva unde/cand/cum se fac inscrierile pt cursurile de cisco ??? Cate module sunt in total ?

Care a-ti reocmanda ? doar primul sau primele doua ??

Am cautat putin pe net dar nu am gasit ceva exact.

ms,

Cursurile Cisco incep de obicei acum in toamna (sfarsitul lui septembrie - inceputul lui octombrie). Pretul depinde de academia la care faci.

Din cate stiu sunt 4 module cu un examen final, plus optiunea de CCNA Security.

Link to comment
Share on other sites

Nu recomand sa faceti cursuruile la vreo academie.Motivul: pentru ca mai repede invatati acasa.Nu va mai ganditi ca la academie o sa aveti acces pe cine stie ce echipamente.Chestia asta o puteti avea acasa cu un GNS3, Boson sau packet tracer.Iar daca va ganditi la reducerea pe care o veti obtine pentru examenul de certificare, nici aia nu e avantajoasa.Ganditi-va cati bani dati pe fiecare modul in parte si o sa vedeti ca nu e deloc avantajos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...