Jump to content
ZeroDoi

PS4 sau XBox One ?

Recommended Posts

Salutare, am o mica dilema ... vreau sa imi cumpar o consola de jocuri si nu prea stiu ce sa aleg dintre playstation 4 si XBox One,

Ambele le-am gasit cel mai ieftin la emag cu 1900ron + un joc sau sau 1800ron fara joc.

Eu ma inclin catre ps4. Voi ce ati alege si de de ?

ps4-vs-xbox-one.jpg

ps4-vs-xbox-one_52146ded61efb_w1500.jpg

Edited by ZeroDoi
Link to comment
Share on other sites

depinde ce consola ai avut inainte. eu am avut 360 si mi-am luat one deoarece aveam un "progres" si era aiurea sa-l dau pentru ps4. eu iti recomand xbox one...nu e mare diferenta la putere si nici la rezolutie. acum online play-ul se plateste pe ambele console.

Link to comment
Share on other sites

Eu am ales PS4 (mi-am luat unul zilele trecute). Se misca & vede foarte bine. Nu stiu cum e la xbox, dar la PS4 incarc gamepad-urile cu incarcator de samsung galaxy s2.

PS: Daca nu stiai, pentru a juca pe net mai trebuie sa platesti un abonament anual/3luni (atat la xbox cat si la ps - la ps e undeva pe la 50-60$ cel anual, la xbox nu stiu).

Link to comment
Share on other sites

Eu nu stiu de PS4, dar PS3-ul meu care l-am modat intr-o zi fara sa stiu m-a facut mai fericit intr-o zi decat m-a facut scoala in toata viata.

Chiar acum am la download 49 jocuri ps3 + alte 400+ descarcate.

http://s13.postimg.org/ae40lkao7/Untitled.png

Am cam aproape orice joc de PS3 de pe net + foarte mult jocuri PSN. Sunt foarte multumit de consola mea, o iubesc :P

Eu zic sa iti iei PS4, cine stie ce surpriza vei primi. Pe PS3 merge emulata orice consola playstation daca ai consola modata, cu putin noroc poate se va face un emulator de PS3 pe PS4 and ..... FUCK XBOX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...