Jump to content
Nytro

Faze socante

Recommended Posts

Punctaju e calculat dupa un algoritm facut de SlicK parca .si conteaza tipul bug-ului , ranku acelui site pe google etc

Tu daca ai scris "direct adress bar" si restu ,nu stiu cat de bine mai merge scriptu ala.

Si oricum n-ai postat ceva interesant ii ca si javascript:alert(1); scris tot acolo.

Asta nu este XSS , multi inteleg ca prin alert() ala ,inseamna xss

Se foloseste alert() pentru a pune in evidenta ca este o vulnerabilitate de tip xss intr-o pagina , adica se poate injecta cod html,js,.etc

Link to comment
Share on other sites

Idem amprenta. Ce ai pus tu acolo nu e un XSS, e doar [o parte dintr-] un vector care poate fi folosit pentru ca atacul sa nu fie asa de evident.

In plus ... imi explici si mie de ce nu poti sa vorbesti despre subiectul asta in topicul pe care chiar tu l-ai deschis pe tema asta si de ce copiezi de pe alte siteuri ?

Link to comment
Share on other sites

hai sa vezi aici faza socanta....

http://rstcenter.com/index.php?pagina=bug_reports&cmd=cauta&cheie=firefox&dupa=toate

*plus ca la alea nu se mai uita nimeni...(nu stiu de ce mai postez)

*si am luat si -10 puncte pt ca am postat =))

lame...

incearca sa postezi ceva descoperit de tine, si nu mai face atata caz pentru ca adminii nu cred ca o sa stea cu refresh pe pagina de bug reports sa dea "approve" la orice xss care o sa il postezi tu, internetu e plin de xss`uri.

parca te plangeai pe : http://rstcenter.com/forum/bug-reports-t11111.rst

de ce trebuie sa "intepi" adminii cu posturi ironice...

@ON TOPIC: "trendy" pictures

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...