Jump to content
mmm2

send multi sms - import contacts

Recommended Posts

  • Moderators

De ce nu folosesti un modem sa trimiti din linie de comanda? Eu am folosit smstools inainte pentru un proiect de licenta fara probleme.

 

Nu stiu de aplicatie pe Android, dar poti sa-ti faci o aplicatie simpla si sa o incarci pe telefon sa-ti citeasca un csv si sa trimita SMS https://stackoverflow.com/questions/26311243/sending-sms-programmatically-without-opening-message-app

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca problema ta e ca transmiti la intervale scurte si regulate. Incearca sa transmiti la intervale aleatoare pe o perioada lunga de timp si sa utilizezi mai multe cartele.

Serviciul de a trimite mass sms e cu plata la operatori si normal ca te detecteaza usor.

Sau cauta sms farming modem. Ai aici un video:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bun concept, asta in cazul in care nu ai intentii de Supermarket, de nu-mi primesc facturile de gaze.

 

ON: poti face conversie din html, http, csf, ncsf in ce vrei tu cu grep, le importi (cu plata) in smsglobal, (daca ai subscribe) sa fie legit sau, ... revin cu un edit

Link to comment
Share on other sites

da eu foloseam un GOIP cu 4 cartele si tot eram blocat chiar si cu random limit.

Nu prea mai merge cu self hosted solution din cauza ca fiecare modem se conecteaza de obicei la acelasi gsm access point.

acum am ajuns de folosesc solutia pentru a activa mai multe conturi pe retele sociale

cel mai bine folosesti twillo si nu mai ai bataie de cap.

Link to comment
Share on other sites

toate telefoanele se conecteaza la o antena gsm . 

device-urile astea sunt modem-uri , ei cand sunt foarte multe modem-uri (aici in UK cel putin)  te baneaza la nivel de antena pe baza de imei .

Vodafone cel putin in romania te baneaza si la abonament.

am avut unprieten care facea prin 2015-2017 marketing pe tema asta.

ce am gasit ca merge cu mai multe conturi este https://chat-api.com/en/  ( nu mai funcioneaza )

si dai mesajul pe watsup

Edited by UnixDevel
update
Link to comment
Share on other sites

uno online

On 8/23/2022 at 1:42 PM, gigiRoman said:

Cred ca problema ta e ca transmiti la intervale scurte si regulate. Incearca sa transmiti la intervale aleatoare pe o perioada lunga de timp si sa utilizezi mai multe cartele.

Serviciul de a trimite mass sms e cu plata la operatori si normal ca te detecteaza usor.

Sau cauta sms farming modem. Ai aici un video:

 

Am urmarit acest videoclip dar am o intrebare. Acest dispozitiv acceptă integrarea API? Avem aplicații web și ne dorim ca astfel de dispozitive să trimită și să primească texte!

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, gregorymorgan said:

uno online

Am urmarit acest videoclip dar am o intrebare. Acest dispozitiv acceptă integrarea API? Avem aplicații web și ne dorim ca astfel de dispozitive să trimită și să primească texte!

lol anii 2015 isi cer banii inapoi :) 

o sa fii banat in maxim 1 zi (motivul fiindind celula gsm ) mergea inainte .daca vrei go ip (are api) cu maxim 8 canale .si dispozitivul asta nu are api . oricum iesi mai ieftin cu , conturi multiple la twilio.

ce fac eu acum sa pot sa trimit 10 telfoane dual sim ,android si pushbullet api 

Edited by UnixDevel
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, gregorymorgan said:

uno online

Am urmarit acest videoclip dar am o intrebare. Acest dispozitiv acceptă integrarea API? Avem aplicații web și ne dorim ca astfel de dispozitive să trimită și să primească texte!

 

Mai bine externalizezi. Nu ai bataie de cap, ai garantia ca serviciul functioneaza cum trebuie si asa mai departe. Eu am folosit mult timp smshighway. Iti ofera custom sender id, API si toate cele. L-am implementat pe site-urile clientilor (pentru confirmari rezervari hoteliere (booking) + chestii de monitorizare custom)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aelius said:

 

Mai bine externalizezi. Nu ai bataie de cap, ai garantia ca serviciul functioneaza cum trebuie si asa mai departe. Eu am folosit mult timp smshighway. Iti ofera custom sender id, API si toate cele. L-am implementat pe site-urile clientilor (pentru confirmari rezervari hoteliere (booking) + chestii de monitorizare custom)

ce preturi au de curiozitate 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, UnixDevel said:

ce preturi au de curiozitate 

E in functie de volum si cum negociezi cu ei. Preturile mi s-au parut foarte decente (raport calitate/pret excelent). Eu am colaborat cu ei in urma cu mult timp (12 ani cred).

 

Compania a fost fondata la Bucuresti si cred ca are +20 de ani vechime. Nu am vreo legatura cu ei, dar pot sa-i recomand cu toata increderea. Oamenii nu se joaca cu clientii.

 

Vad ca i-am mai recomandat pe aici: 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...