Jump to content
loki

Michael Jackson a luat BAN

Recommended Posts

Acu imi pica fisa:

Omu asta chiar a avut bani. A avut chiar mai multi bani. Cred ca si sireturile lui costau mai mult decat mertzanu vreunui grandiosu mirificu sau formidabilul de pe la noi.

Da o piesa de-a lui macar nu a sunat ceva pe aproape de "banii mei valoarea mea".

Michael a fost si iubit si urat. Totusi concertul de la Bucuresti de prin 90 a schimbat multe pareri, nu s-a vazut si multa vreme nu se va mai vedea asa ceva.

Chiar is curios cand va mai exista o singura persoana sa isi merite titlul de regele oricaru stil muzical si-ar merita.

PS: Am fost fan o scurta vreme, doar clasele 5-8. Apoi rock tot inainte. Nu pot insa sa nu apreciez calitatea.

Link to comment
Share on other sites

aveam la status : Michael Jackson a luat ban! Cica avea ratio mic. Daca esti fan Michael posteaza si tu asta.

RIP Michael Jackson ( (( ( (mass)
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: RIP From Romania RIP MJ (Mass)
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: BEST EVER MOON WALK


Hide Recent Messages (F3)

BUZZ!!!
Pax Nwo: da
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: mj a luat ban ?
Pax Nwo:
Pax Nwo: da
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: cum adik
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule:
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: ban pe cs
Pax Nwo: i-a dat viata ban
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: omg
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: de ce vb asa
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: de el
Pax Nwo: iti place de mj ?
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: da cum sa nu coae
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: lol
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: a fost o legenda
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: dar ce sa stii tu
Pax Nwo: nu stiu nimic despre el
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: plm
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: nimeni nu dansa ca el
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: ai vazut cum dansa'
Pax Nwo: da
Pax Nwo: canta bine ?
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: ba nu
Pax Nwo: nu ?
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: cum sa nu
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: asculta Billie Jean
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: Thriler
Pax Nwo: mj fute copii si suge pula
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: uitate cum face moon walk
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule is typing a message.
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: ce sa stii tu
Pax Nwo: stiu ca ii cadea fata
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: asta e
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: dar oricum ramane o legenda
BUZZ!!!
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: plm
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: ramai cu manelele Nicolae Guta .. Florin Salam
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: Copilu de aur
Pax Nwo: astia sunt valori
Pax Nwo: ce michael jackson
Pax Nwo: el a fost un ratat
Pax Nwo: facea muzica misto de el
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule is typing a message.
bitzA , Direct din coltul blocului Degle-ristule: bn bn

Link to comment
Share on other sites

cine sunt aia ma ? :))

?ia sunt clasici ai rock-ului, aia sunt.

App Null , ii poti compara pe cei de sus (Jimmy Plant sau Robert Page ) cu Michael Jackson ???

Ps: sa nu-mi zici ca sunt mai tari ca o sa-ti raspund "in visele tale erotice" !

Nu, nu îi pot compara. Cei doi îi sunt superiori pedofilului, a?a cum rock-ul este superior pop-ului. ?i nu, nu am vise erotice, poate tu ai.

Link to comment
Share on other sites

YouTube - Ameno Pro - www.avsasitesi.com ;)

va ramane in istorie. a reprezentat ceva. dar e o pierdere doar pt fani si pt pasionatii genului. spre exemplu Elvis a fost regele rock`n`roll-ului dar pe mine nu ma misca cu nimic. in schimb page, hendrix, chiar si santana sau kirt sunt mult peste el, din punctul meu de vedere.

poate ca nu prea au sens lucrurile care le spun eu acum dar deh` e vara e cald e sete mare

AMENO

Link to comment
Share on other sites

Dooamne ce am starnit (eram doar fericit ca eram printre primii care au aflat - da a trecut - deja polemica e in floare la TV)

Mai lasati comparatiile, sunteti culmea. Daca Hendrix e regele chitarii electrice, ce naiba il comparati cu Michael? Vorba aia - nu te poti caca in gustul altuia. Chiar tre sa demonstram ca suntem generatia Nikitei si Roxy Manelistei sa ne huiduim ca la OTV?

Pariu ca Adrian Minune canta manele mai bine decat Yngwie Malmsteen? Ma poate contrazice cineva? Pai si atunci?...

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

@Zakuta, m? refer doar la rock/metal: trupe comerciale ?i underground... cele underground fac muzic? din pasiunea pentru art?, multe trupe punându-?i pe site-uri albumele (dar nu e neap?rat ca cele underground s? nu vând?)... cele comerciale, AC/DC, Led Zeppelin, Black Sabbath, Queen, Guns 'n' Roses etc. sunt veteranii rock-ului ?i mi se pare corect s? fie mainstream ?i comerciali! Merit? to?i banii! Totu?i, c? tot veni vorba de clasici, pe lâng? bani au ?i satisfac?ia moral? c? î?i realizeaz? arta ?i c? dup? atâ?ia ani înc? mai sunt de calitate. Unele undergrounduri devin comerciale (de exemplu Dimmu Borgir, sau Cradle of Filth). Dar asta se întâmpl? rar.

@lokipaki, am r?spuns lui xTwistx acela, ce mi-a spus:

ma crezi ca nam auzit de astia 2 ? "clasicii rockului" sunt aia pe care ii stie lumea in general nu numai rockerii ;)...

Eram curios dac? a auzit de Hendrix, Malmsteen, Satriani etc. Pentru c? ei sunt renumi?i ca fiind cei mai mari chitari?ti din lume.

Link to comment
Share on other sites

ah nullbyte, ziceam de tine, ci de discutia in general. O murit omu, asta e. S-a realizat, a demonstrat ceva, chiar am citit si destule despre el, totul e treaba lui. Inca din copilaria mea imi aduc aminte ca toti am fost exclusivisti: depeshari, rockeri, gecsonisti, repari, etc etc... cand mai bine te dedici muzicii care iti place si ignori ceea ce nu te prinde. Ca de exemplu: nu rad de manele, le evit (desi ma kk pe mine de ras de fernando si roxy - am putina ureche muzicala cat sa mi-o mute din loc).

Acu a murit, e inca o legenda. Cand o sa moara si ailalti o sa fie si ei legende. Acum sa fiu si eu exclusivist: eu ii dau un kil de puncte pentru concertul de la Bucuresti din 92. Si aici nu aveti cu ce sa ma contraziceti cu toata lista de rockeri. Si cum am spus nu sunt fan, imi plac alea mai culte gen Rammstein, Theatre of Tragedy, Skyclad, Tiamat, Therion, Nightwish, Crematory, Within Temptation care totusi nu s-au ridicat la rang de legenda desi muzica lor e de apreciat.

aveam la status : Michael Jackson a luat ban! Cica avea ratio mic. Daca esti fan Michael posteaza si tu asta.

loloool pax :))

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

@lokipaki, unele din trupele men?ionate de tine nu sunt mainstream, deoarece lumea nu ascult? a?a ceva. Singurul rock (dac? pot s?-i spun a?a) ce îl vezi difuzat pe MTV de exemplu e nu-metal (bor?sc) ?i alternativul care v?d c? a început s? fie ascultat de to?i cocalarii în cluburi... ocazional black metal - Dimmu Borgir & Cradle care sunt curve.

@DLD, p?i eu doar ziceam c? dac? murea altcineva nu-i p?sa mass mediei în halu' ?sta.. da' deh... ce nu face omul pentru trafic?!

Treceam pe lâng? ni?te cocalari înr?i?i pe strad?: ai auzit m?? a murit Michael :( ce o s? mai ascult acum?...

Te cac? râsul...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...