Jump to content
Nytro

Doar un sfat...

Recommended Posts

Nu e chiar asa. Defapt, sunt numai 2 posibiliati bune, dar, din pacate, implica un popor solidar, care sa se uneasca sub o decizie, ceea ce la noi nu e cazul:

1) Sa nu mearga nimeni la vot. (sa aratam politicienilor ca ne-am saturat de ei)

2) Sa voteze in unanimitate un candidat, care va castiga direct din turul intai.

Din nefericire, amandoua sunt irealiste.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu vreti sa votati un candidat ,votati in afara chenarului in care trebuie sa puneti stampila,astfel votul vi se va anula.

Iar numele vostru nu va mai putea fi folosit in cazul unei oarecare fraudari.

Oricum,eu ma duc la vot,votez candidatul si astfel is sigur ca daca nu iasa,va fi vina altora daca tara va ajunge mai rau :)

Link to comment
Share on other sites

L am votat pe Vadim. Jos mafia, sus patria!

Patriot nepatriot , omul ala ascunde multe , la emisiunea in care au fost prezenti sa-si exprime opinia , nici unul nu a spus cum crede ca va putea scoate tara din impas , din criza economica , tot ce au stiut au fost sa dea exemple negative si sa acuze .

PS : Nu am votat . Si daca as fi facut-o nu cred ca ar fi fost vreunul care sa-mi arate ca este un bun viitor presedinte.

Link to comment
Share on other sites

Atat timp cat vor exista liste suplimentare se va fura la capul gol .Cum ? Foarte simplu ; acolo unde este un candidat favorit ,sunt trimise 4 autocare de oameni dintr-un alt oras ,unde cel care a trimis este favorit , care au ca sarcina sa stea la coada la sectiile de votare si sa incurce cat mai mult votul ,astfel incat cei care vor sa voteze intradevar cu acel candidat sa se lipseasca ,din cauza cozii imense .Luati ca exemplu gara de nord unde la 7 dimineata era coada de 100m :)) ,si niciun om care statea la coada nu avea bagaj .De asemeni in Voluntari ,Pantelimon... era plin de masini de galati si iasi :)) .PDL-ul a dat cate 50 ron /om , PSD-ul a dat cate 100 ron/om si impreuna au reusit sa-l ude cu apa pe Crin Antonescu ,care in mod normal trebuia sa fie noul presedinte al Romaniei .HOTI NENOROCITI !

Link to comment
Share on other sites

La mine la sectie, intr-o comuna din judetul Valcea, la sectie speciala, au venit 97 de oameni. Si pe primul loc a iesit Geoana, la egalitate cu Basescu si Antonescu la un loc. Si cam peste tot prin judetul Valcea a fost asa. Am inteles ca prin Moldova s-a votat mult Basescu. Deci nu cred ca Antonescu avea prea multe sanse.

Cat despre parlamentul unicameral si parlamentul cu maxim 300 de membrii, s-a votat in proportie de 80% da.

Se fraudeaza in sectiile mari, si nu asa, trimitand oameni... Ci cu ajutorul presedintilor de sectii. Acestia merg cu rezultatele voturilor la prefectura si le depun. Unde am fost eu nici nu se poate pune problema de acest lucru... :)

Link to comment
Share on other sites

Sfatul tau il interpretez ca pe un "blablabal lalala".

Fac parte din categoria persoanelor nationaliste. Am o oarecare pasiune si pentru istorie, imi place sa ma informez. De asemenea am avut ocazia sa vorbesc si cu persoane din diferite grupuri: armata, masonerie, politica.

In urma discutiile purtate, lucrurilor citite si etc. am ajuns la concluzia ca politica din Romania este organizata de catre fosta Securitate.

Certurile de la TV sunt rezultatul actiunilor baietilor din spate care doresc pradarea economiei spre o anumita directie, fiecare avand o oferta proprie. Sunt unii care joaca la doua capete.

Se remarca doua mari tabere din fosta Securitate, foarte active. Gasca pro Rusia formata din oameni care erau inainte de 1989 in dizgratia lui Ceausescu si ceilalti care se aflau deja in sistem.

Ceausescu a fost antirusi. In 1968 dupa Praga, de frica ghici pe cine a inclus in armata ? Pe fostii legionari ... ( am marturie de la cineva, fost legionar. A vizitat "Iasiul" ).

S-a bazat pe legionari cunoscand profundele sentimente ale acestora impotriva bolsevismului. ( iudeo-bolsevism ... cine stie ... stie ).

Pe scurt ca m-am lungit treaba sta cam asa :

Romania dupa 1989 este alcatuita din concatenarea securistilor "legali" si ai celor care lucrau in ro inainte de 89 ca agenti rusi.

Basescu de la Anvers face parte din fosta Securitate patriotica, antirusa. Intreaga securitate romaneasca era antirusa. Aveam o unitate special antiKGB ( UM 0110 ) pe care Nicolae Militaru ( agent GRU - armata rusa secreta ) a vrut sa o lichideze in 89 ( vreo 6 mii de oameni ) ...

Cine sunt marile 2 partide de azi ?

PDL = PD + L ( Stolojan, Valeriu Stoica, Bourceanu, Norica Macovei si vreo 2 )

PSD = FDSN, PDSR

FSN tatal celor doua partide. Dupa ce Petre Roman a luat presedintia partidului, opozantii au facut FDSN. FSN a trecut sub numele PD.

De aici au inceput...

Am vazut zilele astea pe Roman langa Tariceanu. Am vazut azi PNL se uneste cu PSD ... mai stie cienva 1990 piata universitatii... "masina de scris automata, droguri, dolari ... ?"

Atata am zis...

In 1989 a inceput al Treilea Razboi Mondial care se desfasoara Economic.

Mai am 2 ani de liceu, sper sa fac direct facultatea in Vest. Ma duc dupa banii nostrii :-).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...