Jump to content
dragosh1904

T. Basescu sau M. Geoana?

Cine credeti ca o sa castige alegerile din 6/12/09?  

65 members have voted

  1. 1. Cine credeti ca o sa castige alegerile din 6/12/09?

    • T. Basescu
      37
    • M. Geoana
      30


Recommended Posts

De tinunt nu tin cu niciunu, toti sunt hoti.

Care cred ca e mai bun?, pai din dezbaterea televizata din 4 dec mi s-a parut mult mai confident Geoana si mult mai destept.

Ce m-a dezamagit la partea cu juramantul lui Basescu "Nu l-am lovit nici in piept nici cu pumnul in fata":) da ce i-a facut ia dat un sut in fund?:).

Ce sa zic merge-ti la vot, votati pe cine crede-ti ca e mai bun.

Sper ca nu am ofensat pe nimeni prin postu meu, si daca am facut-o imi cer scuze.

Link to comment
Share on other sites

Daca iese Geoana atunci revine din nou comunismul democratic la ce folos toti mortii din `89 ? Hai Basescu....macar asta incearca sa faca ceva.Si e timpul sa ne schimbam si noi mentalitatea ," sa pice din cer ".Daca nu punem nici noi osu` la munca, atunci poate sa vina orice presedinte ca tot idioti vom ramane si ne vom merita soarta.

Link to comment
Share on other sites

Ambii o apa si-un pamant dar din doua rele trebuie aleasa cea mai mica adica Geoana..

Basescu are intentii bune dar numarul sustinatorilor lui fiind minoritar toate legile emise de parlament (adica ce-i lu' Base) vor fi respinse de guvern (adica de Geoana's team), iar dat faptul ca Geoana's team are mai multi membrii decat Basestii, legea v-a fi respinsa.

Asta ar duce la instabilitate politica..mai rau decat acum

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...