Jump to content
Spazz

51% – 48%

Recommended Posts

Mintomar a mai facut erori foarte grave.La alegerile legislative a avut o marja de eroare in favoarea PSD de peste 6%.....

In afara faptului ca ciobanu` ranjeste, mai este si C.V. Tudor care din mare Tribun si mare Patriot a venit prin emsiuni cu medaliile oferite dansului de catre tov Iliescu Ion....

Basescu por la patria !!!

Link to comment
Share on other sites

Basescu owned, ce sa mai zic era de asteptat dupa 5 ani de batut din gura fara ca sa faca nimica din ce a promis, era normal sa se intample asta.

Nu-l suport din simplu fapt ca a avut un mod foarte manipulator de a isi face campanie, dadea bratari cu "BASESCU PRESEDINTE", cuti cu chibrite si alte prostii.

Asta e, in Geoana vad un om mult mai intelectuall si un om cu un anumit bun simt, nu ca taranu de la coltu strazi.

Fiecare cu parerea lui, dar rezultatul presupun ca va ramane asa, din cate am vazut era cam transpirat basescu :).

Care-i mai bun sa castige!

Link to comment
Share on other sites

Taricianu? daca l-ai compara cu domnul BOC sunt sigur ca Taricianu ar iesi mai bine:)

Nu contest faptul ca toti sunt hotii, dar domnul Basescu sustinea ca se va lupta cu coruptia si cu mafia, si sa pus capu mafiei. S-a imbogatit peste noapte , interesant.

Link to comment
Share on other sites

Guest Praetorian

Ce pula mea va zbateti atat ma?

Mai bine Geoana, ca daca o sa iasa Base, iara ne face de ras peste tot cu prostiile lui, si mai presus de toate mutra aia!

Ce comunism?

Nu tot aceasi porcariie e, daca iasa ala sau celalalt, toti vb, nici unu nu face!

+ 70% de aici, nu aveti drept de vot! :))

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Mai vorbim peste 2 ani cand or sa se planga toti ca nu au locuri de munca, ca mor de foame in casa si ca parintii lor nici somajul nu-l mai primesc. Asa a fost pana in 2004, asa o sa fie si de azi inainte daca o sa castige partzarul asta.

N-W-A vezi ca psd-ul a dat intre 80-100 ron tiganilor si taranilor ca sa il voteze pe Geoana si a spamat si prin sms printre altele sa se duca lumea sa il voteze. Astea sunt copilarii pe langa ce se va intampla in urmatorii ani. Ni s-a confirmat de 3 ori pana acum dar romanii sunt dobitoci si nu stiu pic de istorie asa ca isi repeta greselile.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Spazz ambele partide au facut acelasi lucru. E o chestie logica. PD-L cumpara voturi pentru ca sunt siguri ca si PSD o face. PSD cumpara voturi pentru ca se gandesc ca si PD-L o face. Stiu oameni care au fost platiti de PD-L si oameni care au fost platiti de PSD. Dupa cum spuneam in urma cu cateva zile, Basescu si PD-L sunt raul cel mai mic, nu oamenii de care avem nevoie ca sa ne punem pe picioare cu adevarat.

Link to comment
Share on other sites

si la mine in comuna au venit 3 autocare pd-l.

Sunt sigur ca ambele parti au avut manarii, dar daca e sa o luam asa peste 80% sunt de la PD-L.

Si nu Geoana a spamat, alea sunt de la PD-L-isti care incearca sa manipuleze populatia...si se pare ca reusesc!

Il urasc pe Basescu pentru ca dupa ce ca suntem intr-o situatie DEPLORABILA, mai rau ca oricand, ne face si tara de tot cacatul si nu are conduita de presedinte.

Nu imi pasa cum era tara pe vremea psd, am si eu rude si cunostinte care se plang ca e mai rau ca oricand. Cat de curand somajul va ajunge la apogeu, cel mai mare din ultimii 20 de ani. Romania are cele mai multe datorii, 75 de miliarde de euro. Avem acelasi nivel de trai ca in Trinidad Tobago. Ce mai vreti?

Link to comment
Share on other sites

http://www.b1tv.ro

###########################################################

jtablesession::Store Failed

DB function failed with error number 1194

Table 'jos_session' is marked as crashed and should be repaired SQL=INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` ) VALUES ( 'iqbtoputt5o4clkiflaaip59s4','1260136047','','0','1','0' )

###########################################################

Cine explica eroarea asta ?

___________________________

Basescu 50,4

Geoana & Co 49,6

___________________________

Edited by hozarares
Link to comment
Share on other sites

Pentru N-W-A si cei care gandesc ca el in privinta alegerilor prezidentiale 2009.....

Poate ca nu are "fatza" Basescu de a fi presedinte dar s`a dovedit ca are caracter,este roman,este pentru oameni si vrea sa puna tara pe picioare.Reformele nu au efect peste noapte iar daca nici noi nu punem osu` la treaba atunci ajungem mai rau decat Trinidad Tobago.

Enumera`mi si mie ce au facut FSN alias PSD + PNL din `90 incoace si ce a facut PD`L in 5 ani.Multi il blameaza pe presedinte pentru impozitul forfetar; dar nu uita:firmele alea care au cazut erau mai mult de 60%, firme fantoma, iar diferenta de 40% nu produceau nimic ca sa`si plateasca taxele la stat.Iti spun asta ca lucrez in domeniu de 5 ani.

Pentru cei care au experienta financiara stiti ca legea asta este foarte buna daca se aplica.

De ce crezi ca mai mult de 50% dintre romani voteaza un om si cei sub 50% voteaza o coalitie...duhhhhh.....S`AU SATURAT...M`AM SATURAT...NE`AM SATURAT de comunism si de combinatii politice.Cortina de Fier a cazut de mult dar sunt cativa care cred ca ea mai exista......Doamne cate ar mai fi de spus......

Link to comment
Share on other sites

nu am destui ani cat sa votez, la fel ca 80% din activistii de pe forumul asta.

Dar asta nu inseamna ca nu pot sa realizez niste lucruri evidente. Situatia asta mizera a ajuns sa ma afecteze si pe mine indirect si eu nu traiesc in trecut.

Sunt sigur ca nu va fi mai bine cu PSD, dar cu siguranta nu va fi asa de rau ca acum.

Respect opiniile voastre dar nu il respect pe Basescu.

@hoza

si eu sunt in preajma unui mediu activ financiar(chiar foarte) si stiu cum sta treaba. Nu vreau sa mai ma contrazic cu nimeni, si sa mai vorbesc cu mori de vant. Nu sunt dispus sa ma contrazic, mai ales cu persoane ale caror valoare sau munca nu o cunosc. Fie cum ziceti voi, oricum Basescu nu mai iese.

Link to comment
Share on other sites

N-W-A: de ce trebuie sa iti intinzi propriul cacat pe aici cand stii bine cat de foame iti e !? Foloseste polonicul, nu tastele.

Recunosti ca nu ai destui ani sa votezi, din asta aproximez ca ai undeva la 15-16 ani.

Sunt extrem de nervos, nu pot accepta ca un om sa foloseasca in aceeasi fraza BINE si PSD.

Ti-as putea vorbi 2 zile despre PSD si raul facut acestei tari.

Sincer, ca roman, ma doare sa vad ca persoane demne de dormit cu abecedarul in mana, incep sa emita pareri politice si sa se alieze cu dusmanul tarii.

Nu e atat de deranjant faptul ca ti-ai exprimat parerea cat este modul in care o faci. O repeti cu o incapatanare extrema. Minor care se afla intr-un mediu activ financiar.

De cand p^&a mea ai devenit atat de idiot ma ? Raspunde sincer, chiar daca te-am jignit. Cert e ca nu te-ai nascut asa, ceva te-a prostit.

Ce tara, ce oameni, ce analisti politici !!!?

Amin... macar m-am mai linistit.

N-W-A: pastreaza undeva ceea ce ai scris aici, uita-te peste 5 ani, peste 10 ani. Eventual mai citeste cate ceva, nu te ciup furnicile de pe foaie daca tii o carte intr-o mana.

Vad ca pe aici Nemessis si vreo 2-3 stiu ceva istorie.

Link to comment
Share on other sites

cui ii pasa de istorie,cand noi trebuie sa ne gandim la viitor?

pai, uite ce in tara si nu numa la noi.Sa fim seriosi.Trebuie sa ne pregatim de timpuri si mai rele.

Naspa de noi, ca traim si in Romania.Ca daca eram prin Noua Zeelanda sau nuj ce state din America,chiar si Danemarca cu Norvegia care se impaca foarte bine pe timp de criza (facand schimb de resurse etc)

Asa.Ce reprezinta Romania in general?

Nu curva, nu tara, nu nimic.

Ea ii ca o masina cu soferi prosti, care nu stiu cum se face cum o ajuns in UE (poate era soferu bun sau bat).

Apropo.Sa va luati pungi, ca o sa fie un drum anevoios in urmatorii 4 ani si nu de alta da sa nu varsati la cat de frumos o sa ne conduca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...