Jump to content
Anonym

Sevraj dupa heroina

Recommended Posts

Salutare tuturor.

Am inceput acum cateva luni de zile sa fumez marijuana. Imi placea efectul dar la un moment dat nu mai avea niciun efect marijuana si am inceput sa folosesc heroina. Am inceput sa imi dau seama ca dedeam bani aiurea, am inceput sa vand televizorul, calculatorul, ceasul, bratarile, masina pentru a face rost de bani pentru inca o doza. Prima doza am luat-o acum 6 luni de zile si mi-a placut. Am zis ca mai incerc inca odata si apoi ma las... asa spuneam la fiecare doza crezand ca eu controlez situatia dar de unde... eu eram cel controlat. Acum am vointa sa ma las dar sevrajul esteingrozitor. M-a inchis nevasta in camera cu apa si mancare (2 zile). Aveam halucinatii ma durea tot corpul. Apoi am tipat tare! "RENUNT". Am continuat sa mai folosesc din nou dar acum nu mai iau zilnic ci odata la 2-3 zile. Am decis sa nu ma duc la clinica deoarece am sa-mi fac probleme. Este vreo cineva care a patit asa ceva si ma poate ajuta?

PS: Vreau sa raman anonim de aceea am folosit proxy.

Link to comment
Share on other sites

Iar incepeti?

Salutare tuturor.

Am inceput acum cateva luni de zile sa fumez marijuana. Imi placea efectul dar la un moment dat nu mai avea niciun efect marijuana si am inceput sa folosesc heroina. Am inceput sa imi dau seama ca dedeam bani aiurea, am inceput sa vand televizorul, calculatorul, ceasul, bratarile, masina pentru a face rost de bani pentru inca o doza. Prima doza am luat-o acum 6 luni de zile si mi-a placut. Am zis ca mai incerc inca odata si apoi ma las... asa spuneam la fiecare doza crezand ca eu controlez situatia dar de unde... eu eram cel controlat. Acum am vointa sa ma las dar sevrajul esteingrozitor. M-a inchis nevasta in camera cu apa si mancare (2 zile). Aveam halucinatii ma durea tot corpul. Apoi am tipat tare! "RENUNT". Am continuat sa mai folosesc din nou dar acum nu mai iau zilnic ci odata la 2-3 zile. Am decis sa nu ma duc la clinica deoarece am sa-mi fac probleme. Este vreo cineva care a patit asa ceva si ma poate ajuta?

PS: Vreau sa raman anonim de aceea am folosit proxy.

The timeline is really confusing...

Edited by nosferatu
Link to comment
Share on other sites

@begood am 25 de ani.

Va rog frumos sa nu postati aiurea EX: "Cine dreaq te-a pus sa te apuci"

Este o treaba destul de serioasa pentru mine si am decis ca ma poate ajuta cineva fara sa ma duc la clinica.

Chiar asa,cine te-a pus sa te apuci ??? Daca ai 25 de ani ,inseamna ca ai ceva minte......

Acum vii si ceri ajutor,dar atunci cand erai sub influenta drogurilor nu dadeai pe nimeni 2 lei,te credeai regele lumii si pot sa puna pariu ca in acel moment nu iti pasa de familie,de nimic,doreai doar sa fii tu cel mai cool,ala care atunci cand iese pe strada zice mandru :"Eu ma droghez".

Acum unde e mandria ta ??

Mai intai de toate asumati raspunderea pentru ceea ce ai facut,nu este de ajuns sa zici " eu vreau sa renunt ",in primul rand trebuie sa constientizezi ceea ce ai facut....

Mai consuma omul acolo un joint ca sa se simta mai "high",dar unii de atata bine ( gen tu ) o iau razna...

Daca nu vrei sa te duci la o clinica eu iti recomand sa te duci la s?pat ?i pr??it sa vezi acolo ce fel iese drogul din tine...

PS:

1.Nu cred ca ai 25 de ani.

2.Te-ai uitat la prea multe filme.

3.Ar trb sa scrii o carte pentru ca ai destui lectori din cate observ,care chiar cred ceea ce ai zis tu aici...

App cand faci o poveste de genul asta incearca si tu sa o faci mai "credula",pentru ca o cam dai prin SF-uri..

Edited by tjt
Link to comment
Share on other sites

ps: Daca nu vrei sa te duci la o clinica eu iti recomand sa te duci la s?pat ?i pr??it sa vezi acolo ce fel iese drogul din tine...

:D:D:D

Apuca de jocuri gen World of Warcraft / Lineage etc. care sa iti solicite creierul si sa iti ocupe mai tot timpul. Este o idee doar.

Invata hacking... :)

Sau in loc sa joci jocuri i-ati nevasta si dati 4-5 ture pe zi :)

Cand simti nevoia sa te droghezi, iti iei nevasta si in pat :)

Link to comment
Share on other sites

@tjt_hk

Nu cred ca trebuie sa critici omul asa in felul asta.

Nu am folosit niciodata heroina dar stiu cum este dupa iarba.

Nu mai postati aiurea deoarece se panicheaza repede si se duce sa-si faca inca o doza ca sa ii treaca panica.

Eu nu pot spune ca stiu prin ce trece un drogat dupa heroina. Nu stiu ce e ala sevraj dar stiu ca e foarte dureros.

Efectele pe termen lung sunt de panica, paranoia etc.

Sugerez sa nu mai postati aiurea... Ma gandesc si la sanatatea lui deoarece nu a stiut ce face cand se droga. In caz ca nu stiati... heroina da dependenta de la prima doza si e foarte greu sa te lasi. Iti controleaza mintea fara sa iti dai seama. Ai impresia ca tu controlezi situatia dar nu e deloc asa.

So... mai bine nu mai postati ;)

PS: Du-te la o clinica de dezintoxicare daca vrei sa scapi sau incearca sa reduci dozele din ce in ce mai mult. Inlocc de o doza la 2-3 zile ia o doza la 5-6 zile si apoi la 10-15 zile apoi incearca sa uiti. Dupa ce te vei lasa nu vei scapa de efectele negative pe termen lung cum ar fi paranoia, insomnie, sentimentul de persecutie etc!

Link to comment
Share on other sites

iar incepeti cu droguri aici ?

E FORUM DE SECURITY RESEARCH SI PROGRAMARE, INFORMARE IN DOMENIUL IT, HAXORELI SI MULT OFFTOPIC MAI PUTIN DESPRE DROGURI !

e cumva romanian junkies team ? bagi dava, esti dependent, esti ratat. stiu ca ai nevoie de sfaturi si consolare daca esti chiar atat de ratat incat te-a inchis nevasta-ta in camera, dar asta nu-i locul. nu suntem draguti si nici drogati, nu te vrem ca si prieten, vrem sa ne batem pula de fruntea ta. exista psihologi, centre specializate, pana si google.

da-ti foc daca nu te-a incalzit ce-am spus.

Link to comment
Share on other sites

ce sfat vrei sa ti dau pretene?daca nu e nici unu de aici trecut prin clinica de dezintoxicare nu cauti unde trebuie raspunsul.am incercat toate cacaturile din lume in ceea ce priveste halucinogenele dar ale reaq nu m au prins.asa ca,nu cauta aici raspunsul.acela exista la o clinica de dezintoxicare.si ca acte premergatoare .. il gasesti la parinti, spital , psiholog sau vreun prieten (aici da cu virgula) care are capacitatea sa ti inteleaga problema dar tot inspre crucea rosie o sa te indemne.

P.S.chiar daca e la misto sau nu.. crucea rosie.si taria de caracter.ori moartea.

Link to comment
Share on other sites

salutare tuturor.

Am inceput acum cateva luni de zile sa fumez marijuana. Imi placea efectul dar la un moment dat nu mai avea niciun efect marijuana si am inceput sa folosesc heroina. Am inceput sa imi dau seama ca dedeam bani aiurea, am inceput sa vand televizorul, calculatorul, ceasul, bratarile, masina pentru a face rost de bani pentru inca o doza. Prima doza am luat-o acum 6 luni de zile si mi-a placut. Am zis ca mai incerc inca odata si apoi ma las... Asa spuneam la fiecare doza crezand ca eu controlez situatia dar de unde... Eu eram cel controlat. Acum am vointa sa ma las dar sevrajul esteingrozitor. M-a inchis nevasta in camera cu apa si mancare (2 zile). Aveam halucinatii ma durea tot corpul. Apoi am tipat tare! "renunt". Am continuat sa mai folosesc din nou dar acum nu mai iau zilnic ci odata la 2-3 zile. Am decis sa nu ma duc la clinica deoarece am sa-mi fac probleme. Este vreo cineva care a patit asa ceva si ma poate ajuta?

Ps: Vreau sa raman anonim de aceea am folosit proxy.

CAPS LOCK: attention whore.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...