Jump to content
curiosul

7.500 de cumpărători on-line şi-au vândut sufletele fără să ştie

Recommended Posts

Peste 7.500 de fani înr?i?i ai jocurilor pe calculator care ?i-au achizi?ionat produsele pe Internet nu au citit termenii de cump?rare ?i ?i-au dat sufletele la schimb.

Site-ul GameStation a ad?ugat clauza de "imortalitate a sufletului" care spune c? cei care au cump?rat jocuri de la ei le-au acordat ?i sufletele, pe lâng? bani. Cu toate c? to?i clien?ii aveau ?i op?iunea s? refuze acordarea sufletului în schimbul jocului, foarte pu?ini au bifat c?su?a, adic? foarte pu?ini citesc condi?iile de cump?rare.

Oficialii GameStation sus?in c? 88% dintre cump?r?tori nu citesc condi?iile site-ului înainte de achizi?ionarea produselor. În plus, ?i-au anun?at clien?ii c? nu le vor cere sufletele, chiar dac? le de?in în mod legal.

Sursa: 7.500 de cump?r?tori on-line ?i-au vândut sufletele f?r? s? ?tie :: Libertatea.ro

Link to comment
Share on other sites

Am vazut la comentarii dar totusi.

Am auzit la radio ca in Lituania daca nu ma inseal s-a infiintat o banca unde poti lua credit imprumut doar cu buletinul si trebuie sa completezi un contract in care scria ceva de genul: "Sunt de acord sa-mi vand sufletul meu nemuritor ...etc" unde semnai si luai banii, si aveai si oferta de 2 luni fara sa dobanda.Ciudat! Nu-mi miroase a bine :-S

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...