Jump to content
daatdraqq

Primul ziarist din lume arestat pentru un promo !

Recommended Posts

Patronul OTV, Dan Diaconescu si realizatorul TV Doru Parv au fost retinuti, marti dimineata, de procurorii DNA? pentru 24 de ore. Sunt acuzati de santaj si amenintare, transmit televiziuinile de stiri. La DNA Parv a fost confruntat, luni noaptea, cu patronul OTV Dan Diaconescu. In jurul orei 13:00 vor fi prezentati judecatorilor cu propunere de arestare preventiva.

Dan Diaconescu si Doru Parv au fost retinuti de procurorii DNA. Dan Diaconescu: Am fost tras pe sfoara! - Esential - HotNews.ro

Dan Diaconescu figureaza in top 300 cu o avere de 33 mil euro si astia cica a cerut spaga ,singura proba fiind UN PROMO !!!!!! HUUUUUUUUUUUUU COMUNISTII DRACU CE SUNTETI .

Link to comment
Share on other sites

Am vazut aseara pe la TV. Cand am dat pe OTV sa vad ce tentative revolutionare faceau am vazut scris pe bannerul lor ceva de genu: casa si sediul otv au fost rascolite de politie in cautarea casetei pe care oricum o vom difuza azi. :)) Macar au simtul umorului.:D

Si da, e clar ca Dan D. a suparat pe cineva, sau are prea multa audienta si vor sa-l traga in jos.:D Dar momentan astia care asta au vrut nu au reusit ca toate posturile tv discuta de el si implicit de Otv

Link to comment
Share on other sites

o fi tigan si oltean din caracal dar tre a recunosca lumea ca are cohones.plus de asta lam vz ieri la tv si pare un licean fumator si betiv care sa chinuie sa treaca clasa..negru si slab ca un caine de vanatoare.cu toate astea ar fi bun model de urmat + ca cine reuseste sa scoata atatia $$$ din prostie in tara asta, fara sa fure de la saraci?

Link to comment
Share on other sites

am mai auzit de zvonuri despre articole platite scump pentru ca DD sa favorizeze pe unul dintre invitati. Pan la urma averea de unde credeti ca vine? Numai din audienta? Nu. Nu toate emisiunile sunt facute pentru ca s-ar fi sesizat de problema omului.

Insa ciudat ca e a fost arestat - inseamna ca da, a suparat pe cineva. Alti ziaristi doar au fost chemati la parchet spre a fi cercetati pentru santaj publicitar dar s-au scos repede.

Link to comment
Share on other sites

Guest User Name

totul e politic,ca si la cazul pitesteanul Penescu...A vrut sa ii ia PIC-ul ,si asta a facut.Asa cred ca o sa se intample si cu DD,si cred ca va fi nevoit sa faca asta.La Becali a fost o smecherie...A fost votat ca deputat,si asta ii asigura un plus ...Imunitatea

Link to comment
Share on other sites

Ce mai manipulare a maselor. Sa fim serios. Basescu isi anunta retragerea. DD zice ca poate ar candida. Aaa da? Pai hai sa o facem lata sa ai parte de reclama bai Dane! E doar o idee, dar la cum au mers lucrurile si cu Marie Jean sau altele tin sa cred ca este plauzibila.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest catalinkm

Sa vezi ce audienta are si Dan barbu sau cum il cheama cu emisiunea aia a lui.

Era o data un titlu gen Parlamentarii se distreaza si fraierii mor de foame :))

Link to comment
Share on other sites

@daatdraqq

e o manipulare fina.extrem..chiar asa e prea mult intr-o zi.

1.un ungur de la ccr sa decida ca pensiile raman netaiate (presupus numit de politic)

2.dan diaconescu eliberat la fel ca gigi becali.

3.justitia incepe sa isi faca treaba...

4.cine o sa iasa in fata dupa astea?

Link to comment
Share on other sites

Chiar vorbeam cu cineva zilele astea ca nu mai avem pe cine sa votam ,ca toti sunt cu bube in cap ..etc .Uite ca se intampla lucruri interesante : Dan Diaconescu o sa participe la alegerile prezidentiale ca si candidat .Foarte interesant si o speranta pentru tara asta .O sa-l votez fara niciun dubiu .Bineinteles daca nu o sa aiba un "accident" ceva intre timp....

Nu stiu daca va dati seama dar o sa fie cel mai puternic partid din '90 pana azi ,sustinut de un numar record de membrii .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...