Jump to content
Krisler12™

Cum rezolvati misiunea: cum inmultesti 1000 de euro ?

Recommended Posts

Salut ! Presupunem ca aveti 1000 de euro. Cum ati investi acesti bani ca sa aveti din ce in ce mai multi ? Presupunem de asemenea ca acesti bani sunt economiile voastre si nu prea v-ar tine inima sa riscati asa nebuneste cu ei ca si cum ati zice ca va doare la basca daca i-ati pierde.Ce ati face voi in aceasta situatie ? Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Daca stii sa joci poker, ti-as recomanda. Cunosc destule persoane care au inceput fara nici un ban si acum au zeci chiar sute de milioane. Dar fa asta doar daca stii bine sa joci poker :)

Pai asta cu cazinourile online nu e hotie ? Tot pe aici pe forum (sau/si pe alt forum nu mai stiu exact) zicea careva ca siturile de poker sunt facute specila ca tu sa pierzi banii. Cum ar veni ca sunt gandite logic: te lasa sa castigi la inceput dupa care cand bagi asa mai mult, pierzi.

Link to comment
Share on other sites

1. camata, cu garantie reala de 3-4 ori suma imprumutata, poti obtine intre 5 si 30 % lunar, insa nu e prea moral.

2. cu banii astia, aduci doua 3,14zde din republica moldova de la chisinau, inchiriezi apartament si te faci peste, da tre sa inveti inainte cum sa-ti faci cutit din periuta de dinti, foloseste la puscarie.

3. comert cu diverse.

4. ai depui la banca, iei 50-100 euro, platesti 16 % impozit din castig

5. de preferat, iti faci un magazin online

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa ii pui deoparte si sa studiezi piata, sa te angajezi la firme medii/mici care fac diferite afaceri, preferabil online mai putini angajati, stai cateva luni la fiecare vezi cum merg lucrurile, din ce iti trece pe la urechi si cand crezi ca esti sigur pe tine iti faci propria afacere. 1000 euro, oricum e putinin pentru o afacere care se vrea profitabila, eu zic sa ii folosesti pentru carti si cursuri intr-un domeniu care iti place, apoi te angajezi in acelasi domeniu ~4 ani la diferite firme si cand consideri ca ti-ai facut o idee si merita incercat te bagi.

Pont: depinde de domeniul de activitate te poti interesa daca merge treaba sa muti firma intr-o alta tara, in republica moldova, am auzit ca au un sintem fiscal de invidiat, + salariu mediu e 50 eur!!! preturi mici la toate, dar nu te astepta sa vinzi acolo, ci doar sa iti condici afacerea incearca sa vinzi pe piete mai dezvoltate.

Eu mi-am deschis recent o firma si daca totul va fi bine intr-un an o sa iau serios in considerare sa mut anumite departamente in moldova.

Link to comment
Share on other sites

@Cheater

in ce domeniu activeaza firma ta?

@firewind

tu ai putea sa dormi noaptea daca ai aduce 4-5 tipe din moldova si dupa ai profita de ele?ii adevarat ca ii relativ usor sa te imbogatesti ilegal dar pana la urma?

apropo de moldova mai usor faci trafic de ..apa de gura cu alcool si pipe la juma de pret decat fete.astea is cu dus si intors pun pariu ca dupa ce scoti un profit bunicel deranjezi deja lumea si trebuie sa cotizezi in stanga si in dreapta.trust me...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...