Jump to content
informatician

O suprafata de pamant

Recommended Posts

Salut, in urma cu cateva zile tata s-a hotarat sa vanda o suprafata de teren, problema este urmatoarea: pamantul acela a trebuit intabulat, a facut si acest lucru, dar pe titlul de proprietate scrie ca are suprafata de 1439 mp, iar cand l-a intabulat s-a aflat ca defapt suprafata este de 1237 mp.Credeti ca ar trebui sa dea in judecata primaria? Ps. Dati-va si voi cu parerea...

Link to comment
Share on other sites

dai in judecata statu si ??? mie imi trebuie sa imi vina 60 % din mostenire de 3 ani si trebuia sa vin in decurs de maxim 1 an fata de prima transa, frectie e in romania ,iti zic sa nu te incurci o sa ai de platit mai mult decat face pamantu, avocat+ expert , stiti si voi cum e justitia in tara asta de cacat

Link to comment
Share on other sites

@sennyor: :))))))

On: Cel mai bine sa consulte un avocat. Unul bun. Pe aici noi te putem sfatui de programe si componente pc:D insa nu cred ca avem si avocati printre noi. Oricum sunt cativa care au avut nevoie de avocati cred:)) din diferite motive..:D Asa ca poate iti pot ei recomanda ceva... bafta:)

Link to comment
Share on other sites

E boala generala ma ,in acte e mai mult in realitate nu-l gasesti pe tot .La impozitul pe apartament e invers ,in fiecare an creste suprafata apartamentului si a terenului aferent ,verificati ..Eu in acte am 52mp ,la primarie in 2008 figuram cu 56 mp ,in 2009 59 mp ,probabil anu asta o sa am ditamai vila :))

Link to comment
Share on other sites

E boala generala ma ,in acte e mai mult in realitate nu-l gasesti pe tot .La impozitul pe apartament e invers ,in fiecare an creste suprafata apartamentului si a terenului aferent ,verificati ..Eu in acte am 52mp ,la primarie in 2008 figuram cu 56 mp ,in 2009 59 mp ,probabil anu asta o sa am ditamai vila :))

In 2-3 ani faci palatu lu Becali :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...