Jump to content
yceman

1 Iulie ..TVA`ul creste cu 5%( ziua in care boc ne falimenteza)

Recommended Posts

De maine totul va fi mai scump.In mijlocu anului Romania creste Tva`u.

E condusa de incompetenti ?

Ce ati face cand stiti ca nu o sa va mai voteze lumea ? (fura cat poti !!!! )

+ ca cresterea TVA sperie investitorii..in loc sa iesim din criza ne adancim...nu mai spunem ca descurajeaza consumul

/!\ RETARZI IN GUVERN /!\

Link to comment
Share on other sites

Tara are datorii. Multe. Ce vrei, sa se mareasca salariile si pensiile, adica tara sa dea si mai multi bani deci tara sa aibe niste datorii si mai mari? E nevoie de bani la buget.

Nu spun ca banii se cheltuiesc cu cap, daca platim pe un kilometru de autostrada de 10 ori mai mult decat e un km in Germania, suntem mai smecheri noi... Si multe astfel de prostii.

Link to comment
Share on other sites

sa fim seriosi, se chieltuiesc asa multi bani din cauza preturilor foarte mari in lucrarile publice, acolo sunt de fapt mari chieltuitori, putin le pasa ce patim noi, daca le-ar fi pasat nu ar fi scos legea de solidaritate( aia prin care persoanele fizice care au pe numele lor mai mult de 1 imobil vor plati un impozit marit) si nu numai, sunt multe tampenii pe care le fac, dar asta e au prostit deja oamenii altfel deja ar fi iesit in strada, trebuie sa recunoastem ca desii nu avem niste conducatori buni, avem niste manipulatori ale maselor clasa I.

Ps nu credeti ca s-ar putea ca in spatele lui Base sa fie altcineva? care a anuntat prin libertatea ca in "2010" el v-a candida la presedentie? Va las pe voi sa va dati seama de cine e vorba.

Link to comment
Share on other sites

De ce nu recupereaza datoriile pe are le au alte tari la noi ca de exemplu Iran-ul, Irak-ul..etc. Sunt datori pe care le au altii fata de noi de pe vremea lui Ceausescu...

De ele ce se mai aude?

De ce nu vinde palatul parlamentului (sa-l privatizeze) ca sa platim datoria externa?

Link to comment
Share on other sites

Ce vrei, sa se mareasca salariile si pensiile, adica tara sa dea si mai multi bani deci tara sa aibe niste datorii si mai mari?

Nu ,vrem doar ca cei care fac legile sa le si respecte .

Citez din memorie :"Orice schimbare cu caracter fiscal nu poate intra in vigoare in timpul exercitiului anului fiscal .Aceasta intra in vigoare la inceputul anului fiscal urmator".

Cu alte cuvinte ,daca eu vreau sa trec de la platitor de impozit pe venit la cel de impozit pe profit nu pot face asta decat la inceputul anului fiscal urmator (1 ianuarie ) .

Boc in schimb ,acest Chuck Norris reincarnat ,in luna mai tranteste un mare impozit minim (asazisul forfetar) iar in luna iulie hop tranteste si TVA-ul de la 19 la 24% .

Copiii nostri nu-i vor mai idolatriza pe Jean-Claude Van Damme ,Sylvester Stallone sau Gica Hagi ,toti vor vrea sa devina BOOOOOOOC ,pentru simplul fapt ca el poate ORICE .

Link to comment
Share on other sites

@strike... nu era corect sa taie din pensii...lumea a contribuit bani mai multi pentru o pensie mai mare. si-au pus pensia acolo singuri. Ai mei au pensie speciala de la stat. De ce sa fie taiata ? Au avut riscuri in meserie care au avut-o si la fondul de pensii au platit.

Gen eu iti dau tie 100 ron sa ii ti. Si cand ti cer imi zici ca nu ai decat 75 de ron ca restu de 25 au disparut

Link to comment
Share on other sites

@yceman_yceman in privinta oamenilor care chiar un muncit acolo da nu trebuie sa te bagi.Dar sunt atatia oameni orbi da care au permis de conducere sau care sunt handicapati si muncesc de rup in italia etc.Dar in Romania primesc bani de la stat.

Romanul isi merita soarta, stie doar sa fure, degeaba injura si blesteama pe aia din parlament, daca era il locul lor facea la fel.

Vrei sa iti zic eu cum cara astia tigari de contrabanda la greu prin zona mea ? Toti is mana in mana cu vamesii etc.

De unde draq bani la stat daca stie numai sa fure?

Later:

Read this:

http://sp2.ro/c5846f

http://sp2.ro/jegosi

Edited by strike
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate ne meritam soarta !

inclusiv eu trag statu in teapa... dar nu mai vreau sa le dau $ sa isi faca ei curu mare....

am vrut sa imi inmatriculez o masina in Romania ... 98 de milioane taxa de inmatriculare ... sa va ia dracu cu tara voastra cu tot...lasa ca bulgaru mi-o inscrie cu 20 de mil si ii plac banii mei care ii dau pe impozit si alte taxe.

De unde bani la stat daca noi speriem investitorii ? si aia putini care vor sa o faca fug de birocratie ... omu cand vrea sa faca afacere vrea repede nu in 5 ani ca da dracu faliment dinainte sa inceapa

Link to comment
Share on other sites

Alta nesimtire , ma obliga sa vand chiar si marfa de pe stoc cu TVA 24 % incepand de maine ,chiar daca eu am cumparat-o si platit-o cu TVA 19% .

Nu stiu daca va dati seama dar singurul care plateste cu adevarat TVA-ul e consumatorul final (omul care pleaca acasa cu produsul) ,in rest toti si-l recupereaza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...